Κάθε αρχή και δύσκολη!

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλη αρχη στα ταξιδια σου Jen.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες!
Απο την αρχη στα βαθεια εε?
Πως και πηρες αυτη την αποφαση?
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
ωραίο πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό!!
καλώς ήρθες και καλά να περάσεις!!
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Καλημέρα και καλό Σ/Κ να έχουμε όλοι!


Προς KLEOPATRA: Όντως πέφτω στα ''βαθειά'' από το πρώτο ταξίδι:bleh: Κομματάκι τρομακτικό τώρα που το σκέφτομαι, αλλά έχω 79 ολόκληρες μέρες για να αγχωθώ.
Όσο για το πως πήρα την απόφαση..ανέκαθεν ήθελα να ταξιδέψω Αμερική. Ήρθαν οι συγκυρίες έτσι, που βρέθηκαν τα χρήματα και ο χρόνος, χτύπησε και λίγο ο έρωτας την πόρτα (από την άλλη άκρη της γης), οπότε είπα ''γιατί όχι''?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Με british airways από Αθηνα για Λος Άντζελες μέσω Λονδίνου; Έχεις και έξτρα ώρες στο Λονδίνο μήπως; Θα ήταν η αποθέωση.
680 ευρώ είναι, νομίζω, μια χαρά. Απλά, από Αθήνα έχει προσφορές και η Lufthansa με πολύ λιγότερα χρήματα.
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Με british airways από Αθηνα για Λος Άντζελες μέσω Λονδίνου; Έχεις και έξτρα ώρες στο Λονδίνο μήπως; Θα ήταν η αποθέωση.
680 ευρώ είναι, νομίζω, μια χαρά. Απλά, από Αθήνα έχει προσφορές και η Lufthansa με πολύ λιγότερα χρήματα.
Ακριβώς όπως το είπες είναι. Στην επιστροφή έχω γύρω στις 6 ώρες αναμονή στο Heathrow μέχρι την πτήση για Αθήνα. Μπορώ να το εκμεταλλευτώ κάπως? Έχω φίλο που μένει Λονδίνο, οπότε λεω να το προσπαθήσω..

Όσο για τα εισητήρια, έψαξα μέσω του expedia, οπότε θέλω να πιστεύω ότι ήταν η καλύτερη προσφορά που βρήκα. Ακόμα κι αν δεν ήταν...ό,τι έγινε, έγινε πλέον!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εφόσον οι ημερομηνίες σου ήταν συγκεκριμένες, τότε ίσως να έκλεισες και την καλύτερη προσφορά για τις ημέρες εκείνες. Απλώς, να γνωρίζεις ότι η lufthansa κάνει αυτές τις προσφορές, οπότε την επόμενη φορά-αν, λέμε τώρα, θέλεις να πας στη Νεα Υορκη- μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις. Οι προσφορές της για Νεα Υορκη είναι 399 πανε-ελα.
6 ωρες στο Λονδίνο σου επιτρέπουν να κάνεις καποιες βολτες και εγώ θα έλεγα να το εκμεταλλευτεις ίσα-ίσα για να μυρίσεις λίγο και το Λονδίνο, να το ερωτευτείς και να ξαναπας σε λίγο καιρό ;)
Υπάρχει αντίστοιχο θέμα για το Λονδίνο στο φόρουμ, οπότε ψάξε για πληροφορίες εκεί και χτύπα το! Έχε μόνο υποψιν σου ότι τα αεροδρόμια του Λονδίνου(τα περισσότερα τουλάχιστον) είναι μακριά από την πόλη. Το Χίθροου είναι καλά. Αν πάρεις το μετρό, θα φτάσεις γρήγορα στην πόλη, οπότε μην ανησυχείς. Το 'χεις, το 'χεις! Οπότε, και επίσημα πια, μπορείς να λες ότι το επόμενο ταξίδι σου είναι Λονδίνο-Λος Άντζελες, Σαν Φρανσίσκο κ.λπ.
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Δεν περνάνε οι μέρες!! Όλο λιγοστεύουν κι όλο πολλές είναι πάλι....!
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Άν δεν δω μονοψήφιο αριθμό στις μέρες, δεν πιστεύω τίποτα!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ΚΑΛΟ πρωτο ταξιδι και απο μενα Jen!!!:)να ειναι ολα τελεια !

ο καιρος θα περασει γρηγορα!!και ας σου φαινονται τωρα αιωνες!!μετα ερχεται η ωρα του ταξιδιου...και αυτο φευγει νερακι:(:(
 

Jen

Member
Μηνύματα
30
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
μόνο ταξίδια του μυαλού
Όσο δύσκολο είναι να περάσουν οι μέρες, τόσο εύκολα τελειώνουν...
Τό μόνο καλό είναι ότι, αν νιώσεις πως οι μέρες πέρασαν νεράκι, πάει να πει ότι πέρασες καλά κι αυτό μετράει.

Καλά ταξίδια σε όλους :p
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.398
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom