Κάμπινγκ για αρχάριους

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σκέψου ότι κατασκηνώνεις σε ανοιχτό μέρος, σχεδόν σε ύπαιθρο. Το βράδυ έχει περισσότερη δροσιά και συνήθως κοιμάσαι μια χαρά. Το πρόβλημα είναι όταν ξημερώνει και βγαίνει ο ήλιος. Αν η θέση που έχεις διαλέξει να βάλεις τη σκηνή δεν είναι κατάλληλη, από νωρίς το πρωί η σκηνή γίνεται φούρνος και έτσι ξυπνάς πολύ νωρίς. Πρωινό ξύπνημα στις διακοπές συνήθως δεν είναι και ότι καλύτερο.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν και δεν έτυχε ποτέ να κατασκηνώσω, αναρωτιέμαι αυτοί που το κάνουν μέσα στο κατακαλόκαιρο, η ζέστη είναι υποφερτή το βράδυ ή γίνεται φούρνος η σκηνή?
Το βραδυ ειναι καλα, το πρωι συνηθως γκαγκανιαζεις, ασε που ο ηλιος σου χαλαει τον υπνο.
Σε καποια φαση της ζωης μου εκανα και καμπιγκ, αποκλειστικα για οικονομικους λογους. Μονο για τους ιδιους λογους θα το ξαναέκανα. Ομολογω πως στις διακοπες μου πλεον θελω να χαλαρωσω και οχι να ταλαιπωρηθω.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Να πω την αλήθεια κι εγώ για οικονομικούς λόγους αρχίζω να το σκέφτομαι για το καλοκαίρι σε κανένα νησί. Αν και το ιδανικότερο θα ήταν να πήγαινα με κάποιον έμπειρο, ώστε να γλιτώσω τα απρόοπτα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Να πω την αλήθεια κι εγώ για οικονομικούς λόγους αρχίζω να το σκέφτομαι για το καλοκαίρι σε κανένα νησί. Αν και το ιδανικότερο θα ήταν να πήγαινα με κάποιον έμπειρο, ώστε να γλιτώσω τα απρόοπτα.
To ιδανικο ειναι να πας με καποιον εξοπλισμενο γιατι τα συμπραγκαλα δεν κοστιζουν λιγο και δεν αποσβενονται σε μια χρονια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Μια φορά έχω κάνει κάμπινγκ μικρή και δύο (εκτός από τους προφανείς όπως η ζέστη και η έλλειψη άνεσης) παράγοντες που με αποθάρρυναν να το ξανακάνω είναι η έλλειψη ιδιωτικότητας και η πρωινή φασαρία από παιδάκια που ξυπνάνε νωρίς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.467
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom