Κάπου εξωτικά και οικονομικά;; Απο νέο έτος.. Αρχές 2015!

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Γεια σας παιδιά!!!!!
Αν και ξεκινάει τωρα το καλοκαιράκι στην ομορφη Ελλαδίτσα μας... Εγω κανω σχέδια για μεσα στο καταχείμωνο για κάπου εξωτικά και τροπικά και οχι πολυ ακριβά... Γίνεται; Προς τέλος Φεβρουαρίου αρχές Μαρτίου! Το καλυτερο ταξιδι και ταξιδι των ονείρων μου το έκανα τον Απρίλιο 2013 στις εξωτικές πανέμορφες Μαλδίβες!! Στο sun island!! Βέβαια ηταν και 1700€ για 6 μέρες... Και αλλα 400€ πάνω κατω εκει δεν τα λες και λίγα...! Τωρα ψάχνω κατι στα μισά χρήματα.. Εκει γυρο στα 1000 με 1200€ για καμία 10 αριά ημέρες!! Αυτο που ζητάω ειναι κοκοφοίνικες, λευκές αμμουδιές, όμορφες παραλίες, γαλαζοπράσινα νερά και κλίμα τροπικο μου κλίμα!! ;) μου αρέσουν τα μικρά ήσυχα νησάκια και τίποτε άλλο να μην εχει δεν με πειράζει... Βέβαια και τα beach parties δεν με χαλάνε καθολου! Μου προτείνεται κατι για την περίπτωση μου;; Η ειναι πολυ βαριά η κατάσταση μου;;!! Χεχε!!
Καλο καλοκαίρι να έχουμε!!!!!
 

billytheliar

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ταξίδι-Όνειρο
Μικρονησία
Koh Rong, Καμπότζη. (Αθήνα-Μπανγκόκ 600-700 Ευρώ, Μπανγκόκ-Πνόμ Πενχ αν κλείσεις νωρίς με Air Asia πάμφθηνα, Καμπότζη γενικά πολύ βατή οικονομικά, η εποχή που σκοπεύεις να πας δεν θα'χει βροχές). ΟΚ, το ξέρω, έχω ένα κόλλημα με την ΝΑ Ασία...
Νομίζω ότι έχει αναφερθεί πάλι στο φόρουμ, αλλά κοίτα και www.travelfish.org για να πάρεις μια ιδέα.
 

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Για εκείνες τις ημερομηνίες βρίσκω γυρο στα 550€ για Μπανγκόκ, μέσω Κάιρο με την EgyptAir. Ειναι καλη αυτή η αεροπορική η να κοιτάξω με κάποια άλλη λέτε;; Δεν εχω ταξιδέψει ποτε με αυτή για να ξερω. Στο εν το μεταξύ πρέπει να εχει προσφορά η Ukraine Internationl για αυτές τις μέρες μόνο με 412€ μέσω Κίεβο!! Να κλείσω απο τωρα τα εισιτήρια η ειναι πολυ νωρίς; Παίζει να βρω ποιο οικονομικά αργότερα; Μήπως μπουν περισσότερες πτήσεις; Πάντως το μέρος το κοίταξα και ειναι πολυ όμορφο το νησάκι στην Καμπότζη!!!
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Λιγότερο από 550 ευρώ για Μπανγκοκ δύσκολα! Πάντως απ' ότι ξέρω, η Air Asia, έχει σταματήσει να πετάει από το Σουβαρναμπούμι και πρέπει να πάει στο Ντον Μουεαγκ το οποίο απέχει αρκετά έως πολύ και με την κίνηση που έχει η Μπανγκοκ... απλά το λέω για να το έχεις στο μυαλό σου...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Η τιμή εισιτηρίου είναι πολύ καλή για Ταϊλάνδη και εκεί υπάρχουν πολλά νησιά όπως τα περιγράφεις. Το μπάτζετ σου βγαίνει άνετα αν πετύχεις εισιτήριο σε αυτή τη τιμή.
 

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Απο την μια σκέφτομαι να το κλείσω αυτές τις μέρες... Αλλα μήπως ειναι πολυ νωρίς; Μήπως να κοιτάξω προς Σεπτέμβρη με καμία άλλη εταιρία και άλλο ενδιάμεσο σταθμό και οχι το Κάιρο; Αν και τα 560€ που βρήκα ειναι καλα, βέβαια εαν φύγω μεσοβδομαδα κ οχι Σάββατο που ειχα σκοπό μου βγαίνουν 510€!! Ειμαι σε δίλημμα... :D
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.542
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Κάτω απο 500 για Μπανγκογκ πολυ δυσκολα ----
 

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επειδή για αυτή την εβδομαδα εχει μόνο με 400€ περίπου μέσω Ουκρανίας... Μην βάλει καμία προσφορά και πιο μετα καμία άλλη εταιρία. Αλλα αφου μου λέτε ειναι καλη τιμή θα τα κλείσω. Μπαίνω στο skyscanner και χαζεύω διάφορους προορισμούς με ανοιχτές ημερομηνίες για να μου βγάλει τις πιο οικονομικές.. Απο κει τα βρήκα... Στην επιστροφή άραγε τι θα κανω 12 ώρες αναμονή στο καιρό; o_O Καμία βόλτα έξω αν ειναι κοντα το αεροδρόμιο σίγουρα!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στην επιστροφή άραγε τι θα κανω 12 ώρες αναμονή στο καιρό; o_O Καμία βόλτα έξω αν ειναι κοντα το αεροδρόμιο σίγουρα!!
Κάτσε να δεις πως θα είναι μέχρι τότε τα πράγματα στην Αίγυπτο.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.542
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Επειδή για αυτή την εβδομαδα εχει μόνο με 400€ περίπου μέσω Ουκρανίας... Μην βάλει καμία προσφορά και πιο μετα καμία άλλη εταιρία. Αλλα αφου μου λέτε ειναι καλη τιμή θα τα κλείσω. Μπαίνω στο skyscanner και χαζεύω διάφορους προορισμούς με ανοιχτές ημερομηνίες για να μου βγάλει τις πιο οικονομικές.. Απο κει τα βρήκα... Στην επιστροφή άραγε τι θα κανω 12 ώρες αναμονή στο καιρό; o_O Καμία βόλτα έξω αν ειναι κοντα το αεροδρόμιο σίγουρα!!
Μπορείς να κλείσεις κάποιο tour με καποιον επαγγελματια οδηγο (υπάρχουν άπειροι στο tripadvisor) ο οποιος θα σε παραλάβει απτο αεροδρόμιο κ σου κάνει ενα ωραιότατο tour πχ στις πυραμιδες κ θα σε φέρει πίσω ( αρκεί βέβαια να μην φθάνεις βράδυ εεε)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.475
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom