Κάρτα υγείας στα ταξίδια

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
.. κανεις ευρωπαιος πολιτης με καρτα υγειας δεν θα λαβει δωρεαν υπηρεσιες υγειας σε πχ Μετροπολιταν η αλλο ιδιωτικο νοσηλευτικο ιδρυμα.
δε θα ήμουν κι τόσο σίγουρος
έχει τύχει να χρησιμοποιήσω την κάρτα σε ιδιωτική κλινική της Bielsko Biala (αποκλείεται να έχει εκεί η ΔΕΗ σύμβαση), μετά από ατύχημα που είχα στο κεφάλι.

ολά ρολόι πήγαν κι γω δε έδω ούτε ένα γκροσυ :)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.540
Likes
7.940
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
δε θα ήμουν κι τόσο σίγουρος
έχει τύχει να χρησιμοποιήσω την κάρτα σε ιδιωτική κλινική της Bielsko Biala (αποκλείεται να έχει εκεί η ΔΕΗ σύμβαση), μετά από ατύχημα που είχα στο κεφάλι.

ολά ρολόι πήγαν κι γω δε έδω ούτε ένα γκροσυ :)
..
..Για την Bielsko Biala δεν γνωριζω και θα συμφωνησω με οσα λες αφου το βιωσες, ισως η ΔΕΗ η η καρτα της να ειναι συνδεδεμενη με αυτη του Ευρωπαιου, οποτε ολα ΟΚ.. αυτο που βεβαιωνω εγω μια και δουλευω και σε ιδωτικο αλλα και στο κυριο κρατικο φορεα ΙΚΑ ειναι πως στη χωρα μας στα ιδιωτικα νοσηλευτικα ιδρυματα που δεν εχουν συμβαση κανεις πολιτης δεν εχει δωρεαν παροχες υγειας..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
..
στη χωρα μας στα ιδιωτικα νοσηλευτικα ιδρυματα που δεν εχουν συμβαση κανεις πολιτης δεν εχει δωρεαν παροχες υγειας..
τώρα το έθεσες καλύτερα για να υπάρχουν παρεξηγήσεις. και επειδή εμάς μας νοιάζει κυρίως στο εξωτερικό τι ισχύει..ισχύει ότι: δικαιούμαστε ότι και ο πολίτης της χωρας που βρισκόμαστε. είτε πρόκειται για ιδίωτικό είτε για κρατικό φορέα. και κάρτα να μην έχουμε βγάλει μπορούμε να τη βγάλουμε εκ των υστέρων. διαβάστε την ανωτέρω εγκύκλιο για περισσότερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.502
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom