Κένυα Κένυα ή Πεκίνο

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Πού πήγες τελικά; Είμαι καινούριο μέλος και μόλις διαπίστωσα ότι κάναμε είσοδο με την ίδια σχεδόν ερώτηση "Κένυα ή Κίνα;". Αν έχεις νεώτερα, παρακαλώ, διαφώτισέ με.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Πού πήγες τελικά; Είμαι καινούριο μέλος και μόλις διαπίστωσα ότι κάναμε είσοδο με την ίδια σχεδόν ερώτηση "Κένυα ή Κίνα;". Αν έχεις νεώτερα, παρακαλώ, διαφώτισέ με.
Καλως ηρθες στη παρεα.Τελικα εκλεισα για νοτια αφρικη κειπ ταουν και σαφαρι.Για πεκινο ολοι μου ειπαν οτι δεν ειναι εποχη τωρα για να παω οποτε το ανεβαλα για αργοτερα.Εσυ που θα πας?
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Γεια σου Σοφία (με κάποια καθυστέρηση)
Για Κένυα λέω 14/8, αλλά φοβάμαι μην ακυρωθεί γιατί δεν βλέπω να έχει ζήτηση. Λέω να επιμείνω Ισημερινό! Έχω την εντύπωση πως η Ν. Αφρική είναι ακριβότερη από Κένυα όμως μπορεί να κάνω λάθος. Εσύ πώς αποφάσισες τελικά νοτιότερα; Πεκίνο όχι γιατί; Λόγω κλίματος ή λόγω γρίππης;
Θα ανταλλάξουμε εντυπώσεις. Νομίζω έχουμε το ίδιο ζητούμενο. Είμαι περίεργη τι εστί τελικά ζούγκλα. Σου εύχομαι να τα βρεις όπως περιμένεις και εντυπωσιακότερα.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Κένυα εννοώ: Ναϊρόμπι, σαφάρι και Μομπάσα. Σαν παλιός ναυτικός θρύλος μου ακούγεται η τελευταία! Θα δούμε.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Για πεκινο δεν ειναι καταλληλη εποχη τωρα λογω κλιματος.Οντως Ν.Αφρικη ειναι πιο ακριβα που το εψαξα.Πιστευω πως εκει ειναι πολυ ομορφα και ανυπομονω να ζησω το σαφαρι στο Kruger park που λενε οτι ειναι απο τα μεγαλυτερα.Θα φανει....Φευγω στις 19/7, μολις γυρισω θα σας πω τις εντυπωσεις μου.Σου ευχομαι καλα να περασεις και θελω να μαθω για το ταξιδι σου οταν επιστρεψεις και εσυ.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Χα. Θα έχω επιπλέον εφόδια για το σαφάρι στα πάρκα Μασάι Μάρα και Νακούρου. Εννοώ την εμπειρία σου αφού αναχωρώ μετά τη δική σου επιστροφή.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Σοφία ψάχνω το χάρτη σου να βρω τη Νότιο Αφρική τσεκαρισμένη για να μάθω αν επέστρεψες!
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Σοφία ψάχνω το χάρτη σου να βρω τη Νότιο Αφρική τσεκαρισμένη για να μάθω αν επέστρεψες!
Επεστεψα!!!!!!!!!!!!!Ηταν τελεια και τολμω να πω οτι ηταν μεχρι τωρα η πιο ωραια εκδρομη που εχω κανει.Το σαφαρι απιστευτο......ενιωσα μερος του ντοκυμαντερ.......θα ξεκουραστω λιγο και θα γραψω ολες τις λεπτομεριες:clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Κένυα εννοώ: Ναϊρόμπι, σαφάρι και Μομπάσα. Σαν παλιός ναυτικός θρύλος μου ακούγεται η τελευταία! Θα δούμε.
Ετσι είναι apodrasi!!
Θρύλος έγινε το πέρασμα μου από το σαφάρι στη περιοχή της Μομπάσας:clap::clap:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Επεστεψα!!!!!!!!!!!!!Ηταν τελεια και τολμω να πω οτι ηταν μεχρι τωρα η πιο ωραια εκδρομη που εχω κανει.Το σαφαρι απιστευτο......ενιωσα μερος του ντοκυμαντερ.......θα ξεκουραστω λιγο και θα γραψω ολες τις λεπτομεριες:clap:
Καλώς την!!! Ξεκουράσου, έχει πλάκα το να περιμένουμε. Θα σε βρούμε στην ενότητα της Ν. Αφρικής φαντάζομαι. Εγώ αύριο ακόμα θα ξέρω αν φεύγω! Σήριαλ. Σου εύχομαι πάντα τέτοιες περιπλανήσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.210
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom