Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Οταν λεμε κοντα στην πολη,στο περιπου 5 χιλιομετρα.Φυσικα θα πηγαινεις καθε μερα σε διαφορετικη παραλια,οπως & εμεις,αλλα οπως ειπε & η meli μας,το ποτακι αξιζει μεσα στην πολη το βραδυ!!Οι αποστασεις πανω απο 5 χιλιομετρα & ειδικα στα ξενοδοχεια που ειναι στις παραλιες ειναι λιγο ταλαιπωρια το βραδυ στο γυρισμο:cool:!
Καταλαβα!!!
Ποσο διαφορετικα ειναι τα νησια τελικα απο εμας εδω...εμεις τα 15 χιλιομετρα τα εχουμε για τιποτα!!! Το βραδυ μεχρι και 20-25 χιλιομετρα τα κανουμε στο χαλαρο για να βγουμε για ποτακι!!!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!! Θα το ψαξω!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.067
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατι για εμας εδω στην Κασσάνδρα π.χ. τα 15 χιλιομετρα ειναι ενα 10λεπτο με το αυτοκινητο:)
Δηλαδή 90 χιλιόμετρα την ώρα μέση ταχύτητα στο επαρχιακό οδικό δίκτυο της Κασσάνδρας... λίγο επικίνδυνο μου ακούγεται.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Δηλαδή 90 χιλιόμετρα την ώρα μέση ταχύτητα στο επαρχιακό οδικό δίκτυο της Κασσάνδρας... λίγο επικίνδυνο μου ακούγεται.
North δεν ειναι και τοοοοοοοσο χαλια οι δρομοι μας!! :bleh::bleh::bleh:
 

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπερα...:D
Σκοπεύω να επισκεφτω την Κερκυρα αρχες Αυγούστου με φιλες μου. Ψαχνοντας για διαμονή βρηκαμε ξενοδοχειο σε πολυ καλη τιμη.(Κάνει να βαλω λινκ ή θα θεωρηθει διαφημιση? - Αν το ξερει κανεις να μου πει την αποψη του) Ωστόσο εχουμε εναν ενδοιασμο για την περιοχη, Μπενίτσες. Θα έχουμε αυτοκίνητο μαζί μας αλλα μας ειπαν πως ο δρομος απο τη χώρα προς τα εκει ειναι λιγο επικινδυνος, ειδικα το βραδυ, και θες κανα 30λεπτο να το διανυσεις, παρολου που η αποσταση ειναι 10χλμ.
Γενικα αξιζει να μεινεις στη περιοχή ή να ψαξουμε αλλου?
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Πλακα εχει το ονομα σου bourboulithra!!:haha: Λοιπον,δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να βαλεις λινκ για το ξενοδοχειο,πολλες φορες εχει γινει!Οσο για τις Μπενιτσες,ειναι ενα ομορφο παραθαλασσιο χωριο αλλα να σου πω την αληθεια γεμιζει ολο τουριστες & γινεται χαμος(ειδικα τον Αυγουστο!)Για την διαδρομη ειναι ακριβως οπως σου τα ειπαν,δηλαδη,τα χιλιομετρα δεν ειναι πολλα απ την πολη αλλα εχει ΠΟΛΛΕΣ στροφες & ειδικα το βραδυ(αν γυριζετε & απο ποτακια!)ειναι καπως επικυνδινα......αν δεν αλλαξεις τελικα ξενοδοχειο(γιατι ειναι καπως δυσκολο τωρα πια να κλεισεις για Αυγουστο)απλα να ειστε πολυ προσεκτικες στην διαδρομη!Οσο για την επιλογη του νησιου,κανατε την ΚΑΛΥΤΕΡΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!:clap:
 

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μαρακι απ΄οτι κατάλαβα γνωριζεις αρκετα για το νησι!
Μπορεις να μου προτείνεις μια περιοχή η οποια να ειναι κοντα στη χώρα, να εχει ευκολη προσβαση και οχι πολλους τουριστες και βαβουρα?

Κοιτώντας το χαρτη βλεπω οτι Γαστούρι, Αλυκές, Πέραμα, Γουβια ειναι αρκετά κοντα.Γνωριζεις τιποτα για αυτες?
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
Παιδιά έχω κάνει κράτηση σε ξενοδοχείο στην Παλαιοκαστρίτσα για τον 15αυγουστο. Είναι οκ από Παλαιοκαστρίτσα να βγεις βράδυ στην πόλη και να ξαναγυρίσεις πίσω; Επίσης μήπως η επιλογή της περιοχής δεν είναι και η καλύτερη για την εποχή που θα πάμε; να ψαχτώ κάπου αλλού;
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Το εχουν ρωτησει & αλλοι για το αν ειναι ταλαιπωρια η διαδρομη το βραδυ προς στο ξενοδοχειο.Να σας πω την αληθεια παιδια,η Κερκυρα ειναι μια κουκλα αλλα στο θεμα αυτο θελει λιγο προσοχη,δηλαδη,καποιοι που δεν θελουν να βγαινουν για βραδυ & προτιμουν να περνανε πολυ ηρεμα εκει που μενουν,ειναι μια χαρα.Για αλλους που θελουν το βραδυ να το περνανε στην πολη(οπως εγω!)βρισκουν ξενοδοχειο κοντα στην πολη!Ποιες περιοχες λοιπον ειναι πιο βολικες(καλα,το ιδανικο ειναι μεσα στην πολη,οπως στο κανονι),Περαμα,Γουβια,Δασσια,Υψος,προαστεια πολης,δηλαδη κοντινες αποστασεις.Εγω καθε χρονο κλεινω μεσα στην πολη(εχω μεινει & στην γεφυρα του Καιζερ μια χρονια οπου ηταν πολυ ομορφα αλλα ο δρομος,ταλαιπωρια!),φετος εχω κλεισει κοντα στην Χρυσηιδα γιατι δεν βρηκα εκει που ηθελα(στην πολη δηλαδη).:shock:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Η φιλεναδα τα λεει πολυ καλα!!!!:clap::clap::clap:
Εξαρταται τι θελετε...
Αν εχει καποιος κυριο μελημα τα μπανακια,παραλια και χαλαρα αραγμα,θα κανω αλλες προτασεις...
Αν ομως θελετε μπαρακια,νυχτερινη ζωη βρειτε οσο πιο κοντα-αν δεν βρειτε μεσα-στην πολη της Κερκυρας. Το βραδυ μετα απο ποτακια,δεν λεει στροφες...Υπαρχουν και τα μπλοκα...:roll:
 

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επιτέλους βρηκαμε κατι που μας βολεψε και απο θέμα απόστασης αλλα και απο θέμα τιμής. Ενταξει μπορει να μην ειναι 5* αλλα μας αρεσε πολυ, ετσι κι αλλιως μονο για υπνο θα το χρειαστούμε....;)

Angela Hotel & Apartments Κέρκυρα Ελλάδα - ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ για ξενοδοχεία

Ευχαριστώ για την καθοδηγηση, Καλο καλοκαίρι να εχουμε!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Απ οτι ειδα ειναι στα Γουβια,οχι πολυ μακρυα απ την πολη,αρα οκ!Θα περασετε ομορφα γιατι πατε στο ομορφοτερο μερος της Ελλαδας μας!!Πως περιμενω να βολταρω στα λατρεμενα καντουνια.......καλα να περασουμε ολοι!!:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.281
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom