Και εγω Πρωτοχρονια Παρίσι..

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Δηλώνω και εγώ ερωτευμένη με το Παρίσι αν και δεν έχω πάει ακόμα.
Θελω να παω για 4-5 μέρες την Πρωτοχρονιά με τον καλό μου.
Επειδή είμαι φοιτήτρια ψάχνω κάτι οικονομικό και αναρωτιέμαι αν θα είναι καλύτερα να πάω με γκρουπ καθώς είναι και το πρώτο μας ταξίδι στο εξωτερικό.Επίσης ο πατέρας μου μου είπε πως με γκρουπ θα δω περισσότρα πράγματα και θα είναι και πιο έυκολη η πρόσβαση σε μουσεία κλπ.
Αναμένω τις απαντήσεις σας με ανυπομονησία....
Λοιπόν, όσα και να σου δείξει το πρακτορείο είναι έτσι κι αλλιώς, σταγόνα στον ωκεανό, για αυτή την πλούσια πόλη. Τι να δεις πχ. 10 αξιοθέατα, τι να δεις 13. Μέχρι τα 1000...έχεις ακόμα...Μόνοι σας, χεράκι χεράκι, περπατήστε, χαζέψτε, σταθείτε, χαθείτε, "διακινδυνέψτε", παιδευτείτε, κουραστείτε, ωριμάστε....αρκεί να αναπνεύσετε την ...ατμόσφαιρα. Μην αγχώνεστε ας μην τα "δείτε όλα", δεν θα περάσετε από εξετάσεις γνώσεων όταν γυρίσετε Ελλάδα. Φυσικά και με έναν σοβαρό επαγγελματία, η εμπειρία είναι συγκλονιστική. Ότι και να διαλέξετε κερδισμένοι θα είστε .....και την επόμενη φορά δοκιμάζετε το αντίθετο. Καλά να περάσετε
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γιατι να μπλεξουν νεα παιδια με πρακτορειο?Τι να κανουν μεσα σε ενα πουλμαν με 30 γεροντια που την μιση μερα θα γκρινιαζουν και την αλλη μιση δεν θα συμφωνουν με το προγραμμα? Ενας ταξιδιωτικος οδηγος ανα χειρας χρειαζεται, amour και πολλη διαθεση για ρομαντζο στην πολη του φωτος.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Θα συμφωνήσω με την Ευαγγελία. Το Παρίσι είναι από τις πιο εύκολες πόλεις και με ένα δίκτυο του metro που θεωρείται από τα καλύτερα της Ευρώπης. Δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα. Καλή οργάνωση, όπως λέει και ο mio, λίγο μακριά από το κέντρο για διαμονή, και όλα τέλεια!!!!
Καλά να περάσετε!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.630
Γιατι να μπλεξουν νεα παιδια με πρακτορειο?Τι να κανουν μεσα σε ενα πουλμαν με 30 γεροντια που την μιση μερα θα γκρινιαζουν και την αλλη μιση δεν θα συμφωνουν με το προγραμμα? Ενας ταξιδιωτικος οδηγος ανα χειρας χρειαζεται, amour και πολλη διαθεση για ρομαντζο στην πολη του φωτος.
Πέστα Χρυσόστομη!!!!
 

dimmyk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
λοιπον kristi, εγω ειμαι ο δημητρης και εχω παει 5 φορες στο παρισι. θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες και θα σου προτεινω με την σειρα μου και εγωω να πας με τον καλο σου και μονο στο παρισι... ασε τα γρουπ ειναι πολυ βαρετα. ειμαι και εγω φοιτητησ και πηγα τον φεβρουαριο που μασ περασε στο παρισι. ειναι ο απολυτος ευρωπαικος προορισμος για ενα ερωτευμενο ζευγαρι..! αξιζει φυσικα να πατε στα κλασσικα , πυργοσ του αιφελ , μουσειο του λουβρου, βερσαλιες , ντισνευλαντ αλλα περα απ αυτο αξιζει να δωσετε κατι παραπανω και ενα κανετε ενα δειπνο στο bateau mousse !ειναι ενα ποταμοπλοιο εστιατοριο στο σιγκουαννα ! φανταστικο! αλλα και να πατε στο moulin rouge το οποιο εγω σνομπαρα αλλα η κοπελα μου επεμενε και τελικα ειχε δικιο!
μπες σε καποο site και μπορεισ να κλεισεισ απο εκει αεροπορικα και ξενοδοχειο. προσεξε οτι τα ξενοδοχεια ειναι ιδιαιτερα ακριβα και δεν προσφερουν και τιποτα το σπουδαιο.. αλλα ποιος νοιαζεται για το ξενοδοχειο οταν ειναι στο παρισι?!?! βεβαιωθειτα μονο οτι το ξενοδοχειο ειναι κοντα σε σταθμο του μετρο.. αν εχεισ κοντα σταθμο μετρο, τα εχεις ολα στο παρισι...
καλα να περασεις και για οτιδηποτε παραπανω εδω ειμαστε....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ειναι λιγο ακριβουλι το moulιn rouge για τα παιδια, δεν ειναι??? το δειπνο στον Σικουανα παντως ειναι πολυ καλη ιδεα.
Θα ελεγα να μην πατε στην Disneyland. Αφηστε την για την επομενη φορα.. Τωρα επικεντρωθειτε στην γνωριμια με την πολη.
 

kristy314

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας!Ειναι πολυ χρήσιμα αυτα που μου λέτε και τελικα με πείσατε να παμε μόνοι μας.Απλά το φοβόμουν λιγο αλλά αφού λέτε ότι είναι ευκολη η πόλη και έχει και παντού μετρο πιστεύω θα είμαστε ενταξει.Και εγω την Disneyland ελεγα να την αφήσουμε για την επόμενη φορά για να την ευχαριστηθούμε κιόλας.
Εισιτήρια για τα αξιοθέατα απο που μπορώ να κλείσω?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Paris Museum Pass | Official website
το κλεινεις απο το site, στο στελνουν μεσα σε 6 μερες στο σπιτι σου με κουριερ. Το χρησιμοποιεις σαν εισητηριο αναγραφοντας την ημερομηνια που θα το χρησιμοποιησεις.
Με αυτο επισης δεν στεκεσαι στην ουρα, αφου μπαινεις απο αλλη πορτα αποφευγοντας την πολυκοσμια
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ακριβως!! Η ισχυς του πασου ξεκινα απο την μερα που θα αποφασισεις εσυ και θα την γραψεις πανω στο ειδικο κουτακι.Προσοχη ομως, οι μερες των επισκεψεων απο οτι θυμαμαι πρεπει να ειναι συνεχομενες(ημερολογιακα).
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Επίσης δεν έχει νόημα να το παραγγείλεις από το internet και να πληρώσεις +15euro, μπορείς να το αγοράσεις όταν φτάσεις από τα αεροδρόμια ή άλλα σημεία πώλησης μέσα στο Παρίσι. Σην ιστοσελίδα που σου έδωσε η ευαγγελια έχεις όλες τις πληροφορίες ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Επίσης δεν έχει νόημα να το παραγγείλεις από το internet και να πληρώσεις +15euro, μπορείς να το αγοράσεις όταν φτάσεις από τα αεροδρόμια ή άλλα σημεία πώλησης μέσα στο Παρίσι. Σην ιστοσελίδα που σου έδωσε η ευαγγελια έχεις όλες τις πληροφορίες ;)
Μα δεν πληρωσα +15 ευρω!!:shock::shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.114
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom