Και τωρα φιλοι μου εμεις που εχουμε κλεισει για τις διακοπες μας στο εξωτερικο τι κανουμε?

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Ή πλάκα είναι ότι έκλεισα για Βαρκελώνη και κει κρίση έχουνε.Αν μπορέσω να τ αλλάξω για Αουστράλια μπορεί να μου μπει και καμμία ιδέα να αραξω εκεί για μόνιμα.Εγώ θα το κάνω το ταξιδακι πάντως...Υπομονή κ επιμονή...Τώρα αν το όριο ανάληψης πέσει στα 20 εουρος...τι να πω
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
΄Οσοι είναι στο εξωτερικό ή έχουν κλείσει διακοπές για εξωτερικό σε λίγο θα βγούν προνομιούχοι.Προσέχετε...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Γιατι Εμουλακι μου,εχει διαφορα,αν ταξιδεψεις εντος ευρωζωνης;:)
Έτσι κατά διαόλου που πάει η Ευρωζώνη δεν είναι να την εμπιστεύεσαι. :D
Εγώ πάντως νιώθω μια σιγουριά που θα πάω στην Πολωνία... Το ζλότυ, όπως και να το κάνουμε, έχει ένα κύρος, ξέρεις βρε αδερφέ πως θα υπάρχει και τους επόμενους μήνες... :cool:
 

applepie

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Ναι βρε παιδια αλλα εγώ ρωτάω:πώς μέχρι την Παρασκευή μπορώ να κλείσω ξενοδοχείο,αφου χρειάζομαι κάρτα;καμιά ιδέα;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ναι βρε παιδια αλλα εγώ ρωτάω:πώς μέχρι την Παρασκευή μπορώ να κλείσω ξενοδοχείο,αφου χρειάζομαι κάρτα;καμιά ιδέα;
Αν θελεις να πας,γραψε διευθυνσεις ξενοδοχειων και πηγαινε απο εκει.Κρατα και μετρητα μαζι σου και ολα καλα θα πανε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κλεισε ενα ξενοδοχειο που δεν χρειαζεται πιστωτικη.
 

Rosie-C

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Καλησπέρα,
Κι εμεις μια απ τα ίδια.. εχουμε κλεισει για Μιλανο στις 7 ιουλιου για 10 μερες κ ειμαστε πολυ μπερδεμενοι για το τι θα κανουμε. Τα αεροπορικα (ryanair) και το ΙΧ που νοικιασαμε ειναι ολα ηδη χρεωμενα... Αλλα περα απ αυτο, μια φιλη τραπεζικος μου ειπε νωριτερα οτι δε θα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε κανενος ειδους καρτα στην Ιταλια... Ειμαι πολυ προβληματισμενη! Ξερετε αν με τη ryanair παιρνουμε τπτ πισω? Τι ειπα τωρα ε? Πφφφφφφ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπέρα,
Κι εμεις μια απ τα ίδια.. εχουμε κλεισει για Μιλανο στις 7 ιουλιου για 10 μερες κ ειμαστε πολυ μπερδεμενοι για το τι θα κανουμε. Τα αεροπορικα (ryanair) και το ΙΧ που νοικιασαμε ειναι ολα ηδη χρεωμενα... Αλλα περα απ αυτο, μια φιλη τραπεζικος μου ειπε νωριτερα οτι δε θα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε κανενος ειδους καρτα στην Ιταλια... Ειμαι πολυ προβληματισμενη! Ξερετε αν με τη ryanair παιρνουμε τπτ πισω? Τι ειπα τωρα ε? Πφφφφφφ
Τα ξενοδοχεια;και αυτα κλεισμενα;αν δεν θελετε να ακυρωσετε το ταξιδι,παρτε απο οσες καρτες εχετε,πιστωτικες η χρεωστικες αυτα τα 60 ευρω/μερα,που δινουν και πηγαινετε...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ήμουν Βουδαπέστη χτες και σήμερα επέστρεψα Βουκουρέστι.Χτες χρησιμοποιησα πιστωτική και έβγαλα και από ΑΤΜ 500 ευρώ,δεν έβγαζε παραπάνω ενώ έχω μεγαλύτερο όριο.Σήμερα στο Βουκουρέστι ούτε η κάρτα μου βγάζει ούτε την πιστωτική δέχονται...όσοι σκοπευεται να ταξιδέψετε καλό θα ήταν να έχετε τα εξοδά σας σε μετρητά.Ίσως άυριο είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά ίσως και χειρότερα κανείς δε μπορεί να ξέρει.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ήμουν Βουδαπέστη χτες και σήμερα επέστρεψα Βουκουρέστι.Χτες χρησιμοποιησα πιστωτική και έβγαλα και από ΑΤΜ 500 ευρώ,δεν έβγαζε παραπάνω ενώ έχω μεγαλύτερο όριο.Σήμερα στο Βουκουρέστι ούτε η κάρτα μου βγάζει ούτε την πιστωτική δέχονται...όσοι σκοπευεται να ταξιδέψετε καλό θα ήταν να έχετε τα εξοδά σας σε μετρητά.Ίσως άυριο είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά ίσως και χειρότερα κανείς δε μπορεί να ξέρει
δίνουν ευρώ τα ρουμάνικα ατμ?
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
δίνουν ευρώ τα ρουμάνικα ατμ?
Όχι βέβαια,απλά για να μη γράψω 2300 ρον τα έγραψα σε ευρώ!Όπως όταν ταξιδέυεις στην Ινδία πχ και πας στο μηχάνημα και τραβάς από τον ελληνικό λογαριασμό σου ρουπίες (αυτόματη μετατροπή της τράπεζας στην τρέχουσα ισοτιμία)έτσι και στη Ρουμανία από ελληνικό λογαριασμό έβγαζα Λέι.Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να βγάλεις καθόλου χρήματα όπου κι αν βρίσκεσαι στο εξωτερικό.Δοκίμασα με κάρτα της Εθνικής και με Eurobank.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom