Καλοκαιρινες διακοπες! Που και ποτε

Μηνύματα
49
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΤΑΝ
ειχες παει χειμωνα βιεννη μηπως?τι ελεγε?αντε να πας να μας πεις ποια εποχη να προτιμισουμε;)
εγώ είχα πάει τέλος Μαρτίου και είχε κρύο. 2 μέρες είχε ψιλοχιονίσει κιόλας. Μπορούσες να κυκλοφορίσεις έξω για λίγο όμως. Τα καφέ της Βιέννης είναι απίστευτα σε μπαρόκ στυλ!! θα το ευχαριστηθείτε πολύ και χειμώνα. Μην διστάσετε έχει όμορφα μέρη, μουσεία κτλ. έγω θα πάω ξανά Ιούλιο και φοβάμαι για βροχές. έχεις κλείσει ξενοδοχείο?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ειχες παει χειμωνα βιεννη μηπως?τι ελεγε?αντε να πας να μας πεις ποια εποχη να προτιμισουμε;)
πηγα εγω τα χριστουγεννα που μας περασαν,αλλα δεν συστήνω σε κανεναν να παει τις ημερες των εορτών...νομιζει κανεις οτι βρισκεται στο συνταγμα...στο κολονάκι..ολο έλληνες..μιλίουνια....δεν σε αφήνει να χαρεις την γοητεια της πόλης.
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εμείς ξεκινάμε απο 14/8 με μηχανή (εγώ και το έτερον ήμισι) και ελπίζουμε μέχρι 31/8 θα έχουμε προλάβει να δούμε βασικά πράγματα από :
Φλωρεντία, Σιένα, Χωριά της Τοσκάνης, Πίζα.. και ανεβαίνοντας προς την Γαλλική Ριβιέρα, Κάννες, Μονακο κτλ... εως την Μασσαλία.
Και για την επιστροφή έχω το καλύτερο !!!
Μιλάνο, Κόμο, Λουγκάνο, Βαρέσε, Γκάρντα (φυσικά και Guardaland!) και Βενετία.
Περίπου 3.000 χιλιόμετρα....
Αλλά είμαστε χαλαροί. Εχουμε κλείσει μόνο τα εισητηρια για Ανκόνα. Σε όποια περιοχή μας αρέσει θα κάνουμε διανυκτερεύσεις, ε... κι αν δεν βγεί και όλο το μεγαλεπίβολο ταξίδι.. δεν πειράζει!!! Οσο αντέξουμε !!!!! χα χα χα:haha:
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
από 1-18/8/09 στην Ανάφη και τον ο υπόλοιπο Αύγουστο δεν ξέρω ακόμη, ίσως Κύθηρα, ίσως Αντίπαρο... οπως βγει η διάθεση της παρέας...
Καλο καλοκαίρι σε όλους!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
28 ιουνη -18 ιούλη ήμουν στην Αργεντινή - Μπουενος Αιρες-Ιγκουασού-Σάλτα-Μεντόζα - Ανδεις
( πάτησα και το ποδαράκι μου στη Βραζιλια..)

μετά εξερεύνηση της αθήνας με 2 φιλες απο δουβλίνο και στο εξοχικο μου στην ευβοια..

5-12 αυγουστου θα ειμαι στο βελιγράδι και στο μουσικό φεστιβάλ της Guca
13-20 αυγουστου κοριτσοπαρέα στην αστυπάλαια
και απο 21 αυγουστου θα κηρύξω επισήμως ΠΤΩΧΕΥΣΗ!

( αν αναρωτιέστε ναι ολα μου τα λεφτά πανε στα ταξίδια & ειμαι καθηγήτρια οποτε εχω ολο το καλοκαιρι ΟΛΟΔΙΚΟ ΜΟΥ!)
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
28 ιουνη -18 ιούλη ήμουν στην Αργεντινή - Μπουενος Αιρες-Ιγκουασού-Σάλτα-Μεντόζα - Ανδεις
( πάτησα και το ποδαράκι μου στη Βραζιλια..)

μετά εξερεύνηση της αθήνας με 2 φιλες απο δουβλίνο και στο εξοχικο μου στην ευβοια..

5-12 αυγουστου θα ειμαι στο βελιγράδι και στο μουσικό φεστιβάλ της Guca
13-20 αυγουστου κοριτσοπαρέα στην αστυπάλαια
και απο 21 αυγουστου θα κηρύξω επισήμως ΠΤΩΧΕΥΣΗ!

( αν αναρωτιέστε ναι ολα μου τα λεφτά πανε στα ταξίδια & ειμαι καθηγήτρια οποτε εχω ολο το καλοκαιρι ΟΛΟΔΙΚΟ ΜΟΥ!)
δυστυχως πτωχευσαμε.
να περνας παντα υπεροχα, μπραβο discolata
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
στο κέμπριτζ 10 μερούλες πηγα -και ήμουν με ζακετούλα γιατί θύμιζε οκτώβριο-
και στη χίο σε μία βδομαδα για μπανάκια και άραγμα στην παραλια με...καυσωνα?? για να δουμε...:clap:
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
28 ιουνη -18 ιούλη ήμουν στην Αργεντινή - Μπουενος Αιρες-Ιγκουασού-Σάλτα-Μεντόζα - Ανδεις
( πάτησα και το ποδαράκι μου στη Βραζιλια..)

μετά εξερεύνηση της αθήνας με 2 φιλες απο δουβλίνο και στο εξοχικο μου στην ευβοια..

5-12 αυγουστου θα ειμαι στο βελιγράδι και στο μουσικό φεστιβάλ της Guca
13-20 αυγουστου κοριτσοπαρέα στην αστυπάλαια
και απο 21 αυγουστου θα κηρύξω επισήμως ΠΤΩΧΕΥΣΗ!

( αν αναρωτιέστε ναι ολα μου τα λεφτά πανε στα ταξίδια & ειμαι καθηγήτρια οποτε εχω ολο το καλοκαιρι ΟΛΟΔΙΚΟ ΜΟΥ!)
Μπραβο discolata!!! Πραγματικά σε χαίρομαι...
Και να φανταστείς οτι υπάρχουν ατομα που πιστεύουν οτι τα ταξίδια ειναι χαμένα λεφτα...:(
Εγώ πάλι πιστεύω οτι ειναι η καλύτερη επένδυση!!! :bleh:
Καλά κάνεις...και ας κυρήξεις μετά πτώχευση!!! :D
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγω μεχρι στιγμης εχω κανει 1.200 χλμ στον Ν. Χανιων απο 17/07/09 εως 26/07/09. Απο εκει και περα μικρες εξορμησεις στα γυρω απο την Αττικη μεχρι τις 20 Αυγουστου οπου θα ανεβω Χαλκιδικι μεχρι 24 Αυγουστου οπου θα παω Σερρες και 2ο ποδι!!! Μπορει να παω και Σαλονικα να δω κατι φιλους.....εξωτερικο μαλλον για πασχα το κοβω....θα δουμε....;)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Επειτα απο ενα υπεροχο longweekend στο Καπρι στα μεσα Ιουλίου και τα υπολοιπα σαββατοκυριακα -πριν και μετα- σε Πορτο Καρρα (Σιθωνία) και μια βδομαδα ξεκουρασης στο εξοχικό φιλης στο Πευκοχωρι Χαλικιδικης, αναμενουμε με ανυπομονησία τα μεσα του Αυγουστου για να φυγουμε για Βαλεαριδες:Ιμπιζα-Μαγιορκα και το Σεπτεμβριο ενα περασμα απο Μυκονο για να μην ξεχναμε κ τα νησια μας !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.509
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom