Γενικά Καλοκαιρι(Τελη Ιουνιου-Αρχές Ιουλιου) 2012

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Γεια σας!Καταρχην να σας πω οτι για πρωτη φορα αρχισα να ασχολουμαι σοβαρα με το προφιλ μου εδω και ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος.Τελικα δυστηχως απο τα ταξιδια που σας ειπα σε πορηγουμεαν ποστς δεν καναμε καποιο διοτι no money no honey :(:roll: Τελος παντων,ειμαι ο Κωνσταντινος και ειμαι 16 ετων και αν και ειμαι σε σχετικα μικρη ηλικια αγαπαω πολυ τα ταξιδια.Τωρα,για να μπω στο ψητο,φετος το καλοκαιρι εγω η μητερα μου και δυο φιλες πηγαμε Φλωρεντια,Βενετια και περασαμε καταπληκτικα και ετσι ειπαμε να παμε και του χρονου το καλοκαιρι.Ομως αποφασισαμε να αρχισουμε να ψαχνουμε απ0ο φετος για τον προορισμο και σιγα σιγα να το προγραμματισουμε εμχρι τον νοεμβριο-δεκεμβριο.Του χρονου θα θελαμε να παμε καπου που να μπορεσουμε να συνδυασουμε το νεανικο της ηλικιας μας(16 και 18) αλλα και το πιο οικογενειακο για την μητερα μου.Θα θελαμε να να παμε καπου σχετικα οικονομικα(εννοω οχι ακριβα οπως πχ η Βενετια,σε φυσιολογικες τιμες).Θ αθελαμε να μην παμε επισης σε μερη που εχουμε ηδη παει καποιες φορες(εστω και ενας απο το μικρο μας γκρουπ) οπως Αυστρια,Ελβετια,Ιταλια,Ισπανια.Τελος,σκεφτηκαμε και μερη οπως Ιορδανια και Αιγυπτος ου ομως βαριομουν να γραψω διαφορετικο ποστς απλα αν θελετε να σχολιασετε κατι καλοδεχουμενοι.Θ αθελαμε να χρησιμοποιησουμε και τραινο αν ειναι δυνατον αλλα οχι απαραιτητα απλα φετος σαν εμπειρια μας αρεσε πολυ!Ακουω προτασεις!Ευχαριστω πολυ εκ προτερων!:):D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γεια σας!Καταρχην να σας πω οτι για πρωτη φορα αρχισα να ασχολουμαι σοβαρα με το προφιλ μου εδω και ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος.Τελικα δυστηχως απο τα ταξιδια που σας ειπα σε πορηγουμεαν ποστς δεν καναμε καποιο διοτι no money no honey :(:roll: Τελος παντων,ειμαι ο Κωνσταντινος και ειμαι 16 ετων και αν και ειμαι σε σχετικα μικρη ηλικια αγαπαω πολυ τα ταξιδια.Τωρα,για να μπω στο ψητο,φετος το καλοκαιρι εγω η μητερα μου και δυο φιλες πηγαμε Φλωρεντια,Βενετια και περασαμε καταπληκτικα και ετσι ειπαμε να παμε και του χρονου το καλοκαιρι.Ομως αποφασισαμε να αρχισουμε να ψαχνουμε απ0ο φετος για τον προορισμο και σιγα σιγα να το προγραμματισουμε εμχρι τον νοεμβριο-δεκεμβριο.Του χρονου θα θελαμε να παμε καπου που να μπορεσουμε να συνδυασουμε το νεανικο της ηλικιας μας(16 και 18) αλλα και το πιο οικογενειακο για την μητερα μου.Θα θελαμε να να παμε καπου σχετικα οικονομικα(εννοω οχι ακριβα οπως πχ η Βενετια,σε φυσιολογικες τιμες).Θ αθελαμε να μην παμε επισης σε μερη που εχουμε ηδη παει καποιες φορες(εστω και ενας απο το μικρο μας γκρουπ) οπως Αυστρια,Ελβετια,Ιταλια,Ισπανια.Τελος,σκεφτηκαμε και μερη οπως Ιορδανια και Αιγυπτος ου ομως βαριομουν να γραψω διαφορετικο ποστς απλα αν θελετε να σχολιασετε κατι καλοδεχουμενοι.Θ αθελαμε να χρησιμοποιησουμε και τραινο αν ειναι δυνατον αλλα οχι απαραιτητα απλα φετος σαν εμπειρια μας αρεσε πολυ!Ακουω προτασεις!Ευχαριστω πολυ εκ προτερων!:):D
welcome κωνσταντινε!!ετσι, να πεφτει ο μεσος ορος ηλικιας του φορουμ!!

λοιπον, νομιζω πως το βερολινο θα σας ικανοποιησει σιγουρα ολους σας!!ειναι νεανικη πολη, εχει ζωή, εχει μουσεια, ειναι φθηνη και μπορειτε να προσθεσετε και μια μονοημερη στην δρεσδη ή στο ποτσνταμ!!για αιγυπτο που γραφεις, νομιζω οτι η ζεστη το καλοκαιρι θα ειναι αφορητη..
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Ναι ισως...ειαμστε ακομα σε σκεψεις βεβαια αλλα ειμαστε αναμεσα σε Βερολινο και Στοκχολμη.!Ευχαριστω πολυ απου απαντησες!Ελπιζω να απαντησει και καποιος αλλος! αχαχχ
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Γεια σου Κωνσταντίνε!Είναι πραγματικά υπέροχο που ένα νεαρό παιδί έχει ταξιδιωτικές ανησυχίες και δεν αρκείται σε καφέδες όπως πολλοί στην ηλικία σου!Μπράβο και στη μαμά σου που προφανώς σε έχει εμπνέυσει τόσο θετικά!
Θα σου πρότεινα κι εγώ το Βερολίνο που πήγα πρόσφατα και νομιζω θα καλύψει τα γούστα και των δυό σας.Είναι πανέμορφη πόλη,έυκολη στη μετακίνηση και σίγουρα νεανική (άλλωστε και η μαμά σου πρέπει να είναι πολύ νέα)!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Αχαχαχαχ ευχαριστω πολυ.Ναι,και οι δυο γονεις μου με εχουν επηρεασει σε αυτο το θεμα ειναι η αληεθεια αλλα το ειχα και απο μονος μου απο πολυ μικρη ηλικια.Ακουω τωρα τελευταια συνεχως για το Βερολινο και μου το συστηνουν πολυ οποτε ισως να κατευθυνθουμε προς τα εκει.Θα δουμε!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.374
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom