Καλώς ήρθατε.

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γειά σας ταξιδιώτες!!!

Λίγα λόγια για μένα μιά και είμαι νέα στο forum:
.........

Πολύ χάρηκα με το μήνυμα σου, υποθέτω αντικατοπτρίζει σκέψεις πολλών εδώ πέρα. Μου έκανε εντύπωση αυτό γιά την Ινδία. Είχα γνωρίσει στη Γαλλία έναν (κοντά στη συνταξιοδότηση) πολωνο ανώτατο αξιωματουχο που κάθε χρόνο πήγαινε στην Ινδία με τη γυναίκα του. Οταν τον ρώταγα γιατί την Ινδία τα μάτια του έλαμπαν και μίλαγε ασταμάτητα. Το νόημα ήταν ότι όλα εκεί κυρίως οι άνθρωποι μίλαγαν στην ψυχή του.
 

petrosuk

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Η σελήνη
Γεια χαρά και από εμένα! Πολύ καλό σάιτ - όπως και να το κάνουμε έχουμε τα ταξίδια στο DNA μας :)
Πέτρος από Αγγλία
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Στο ΑΝΑΝΑS εχω μεινει το εκλεισα μεσω πρακτορειου για τετραημερο πρωτομαγιας με πρωινο 118 ευρω το βραδυ
Τα θετικα του ειναι οτι ειναι πεντακαθαρο εχει δυο Ελληνες ρεσεψιονιστ που ειναι πολυ εξυπηρετικοι, ειναι αρκετα ησυχο..και φατσα με το μετρο...αν θελεις να κανεις τις βολτες σου ειναι πανευκολο αρκει να εχεις χαρτη με τις γραμμες του μετρο
Το πρωινο του ηταν μαπα τιποτα αξιολογο για τα χρηματα που εδωσα κατι γλυκα ετοιματζιδικα...που σου θυμιζαν lidl.. ειναι γεματο με ελληνικα γκρουπ, και μην πας στη περιφημη και πολυδιαφημισμενη αγορα που γινεται καθε Πεμπτη......με το που πηγα εκανα μεταβολη και εφυγα...
Δεν παμε στη Βιεννη για να δουμε φρουτα και λαχανικα και αγορες παρακμης....εχει τοσα μουσεια και αξιοθεατα η Βιεννη να δεις.... δεν αξιζει να χαραμισεις εκει την ωρα σου
 

akage14

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα-Ρουάντα-Ουγκάντα
Χαίρετε !!!

Καλώς σας βρήκα...

Πολύ έξυπνη ιδέα το site αυτό

Καλά ταξίδια,
 

miki

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία-Ριβιέρα-Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει ως τώρα
ταξιδι στην Ινδία

γειά σας!!!
γειά σου Phanny!

η Ινδία είναι η μισή γή για μένα!Νομίζω ότι είναι η μοναδική χώρα που συνδυάζει τον απόλυτο πλούτο με την απόλυτη φτώχεια,την τεχνολογία(Οh yes...οι Ινδοί είναι μεγάλοι κομπιουτεράδες!!!)με την θρησκεία(πολύ θρήσκοι και θρησκόληπτοι!),μακραιωνο πολιτισμό και εντυπωσιακά μνημεία,υπέροχη φύση,φολκλόρ και μουσική συχνά παντρεμένα με στοιχεία από την φαντασμαγορία του Bollywood!!!
Οι άνθρωποι δυστυχώς φέρουν απομεινάρια συμπεριφορών υποτέλειας(από την εποχή της αποικιοκρατίας)και ανατολίτικης πονηράδας(όμως καμία σχέση με εκείνοι των αιγυπτίων)...είναι μία χώρα έντονων αντιθέσεων που ο επισκέπτης θα ξεχάσει να επισκεφτεί ένα μουσείο της,καθώς αυτό που θα αντικρύζει έξω δεν φυλακίζεται σε καμμία μουσειακή βιτρίνα....
σου εύχομαι να το τολμήσεις...
αν και όποιος πάει εκεί μάλλον κατά 99 τοις εκατό ξαναπάει!!!!!:D
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πέτρο με τα πολλά επτάρια:xmas_lol:και nikospap καλώς ορίσατε,καλές γιορτές και καλά ταξίδια να έχετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.293
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom