Καλώς σας βρήκα

taksidiotis

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σευχέλλες ή Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ζανζιβάρη
Φίλες και φίλοι γειά σας - χαίρομαι που ήρθα στην παρέ σας και ελπίζω να ταξιδέψουμε εκεί που πάει η φαντασία μας και ο νους μας.

Είμαι λάτρης των ταξιδιών (όλα μου τα λεφτά εκεί τα έχω ξοδέψει) το τελευταίο καιρό βέβαια τα κάνω με λιγότερη συχνότητα λόγω ότι είμαι μπαμπάς (και μάλιστα τρίτεκνος - μέσα σε 3χρόνια - αλλά stop η τεκνοποιϊα μέχρι εδώ....) αλλά κάθε τόσο δόξα τον Θεό καταφέρνω 1-2 ταξιδάκια στο εξωτερικό και κάμποσα στην Ελλάδα να πηγαίνω.
Ελπίζω λίγο ακόμη να μεγαλώσουν τα παιδιά και να έχουμε υγεία και λεφτά για να πηγαίνουμε τα ταξίδια μας ακόμη περισσότερο.
Όπως φαίνεται και στον προσωπικό μου ταξιδιωτικό χάρτη έχω ταξιδέψει σε διάφορα μέρη και σε αρκετά από αυτά από 2-3 φορές.
Αξέχαστα είναι όλα μου τα ταξίδια αλλά θυμάμαι με πολύ νοσταλγία την Κούβα(πολύ ατμοσφαιρική) και τα ταξίδια στην Νοτιανατολική Ασία (Σιγκαπούρη, Πουκέ, Μπαλί, Λόμποκ, Πενάνγκ, Λανγκάουι, Κουάλα Λουμπούρ)
Τον τελευταίο καιρό (λόγω παιδιών) είμαι περισσότερο εντός Ευρώπης και έχω ξεχωρήσει την Κρακοβία ως μια πόλη που με ενθουσίασε και εντυπωσιάστηκα με το στυλ της. Βέβαια το Παρισάκι είναι στην κορυφή που θέλω να πηγαίνω τουλάχιστον κάθε 3-4 χρόνια.
Φαντάζομαι να τα πούμε και εκτενέστερα και σε ότι μπορώ να βοηθήσω από πλευράς πληροφοριών είμαι στη διάθεσή σας.
Επόμενο ταξίδι που σχεδιάζω είναι το Σαμούι για 7 μέρες περί τα τέλη του Οκτώβρη (για χαλάρωση), είμαι σε αναζήτηση πληροφοριών και έτσι προέκυψε και η γνωριμία μου με το forum.

Πολλά και καλά ταξίδια σε όλες και όλους :lol:
 
Last edited by a moderator:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.341
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
σε τρία χρόνια ξεμπέρδεψες με τρία;;φοβερός!!!
καλώς όρισες. υπάρχει και θέμα "ταξείδι με παιδιά"
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!πολυταξιδεμένος!αλλά η φράση που είπες για το Παρισάκι με βρίσκει απολύτως σύμφωνη!!!
Καλή συνέχεια στα ταξίδια σου και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.509
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom