Κιλά και διακοπές!!!

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Διακοπές σε ελληνικό νησί καλοκαίρι= rate +3 κιλά το δεκαήμερο
Διακοπές σε ακριβό προορισμό με πολύ περπάτημα/αξιοθέατα κλπ= rate -1 κιλό κάθε 4 μέρες
Διακοπές σε μέτριο οικονομικά προορισμό με καλό φαϊ, αλλά πολύ περπάτημα (βλ. Νότια Αμερική) = ίσα βάρκα ίσα νερά.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Διακοπές σε ελληνικό νησί καλοκαίρι= rate +3 κιλά το δεκαήμερο
Διακοπές σε ακριβό προορισμό με πολύ περπάτημα/αξιοθέατα κλπ= rate -1 κιλό κάθε 4 μέρες
Διακοπές σε μέτριο οικονομικά προορισμό με καλό φαϊ, αλλά πολύ περπάτημα (βλ. Νότια Αμερική) = ίσα βάρκα ίσα νερά.
Έτσι ακριβώς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.077
Παράλληλα, αν και λιχούδα, συνήθως ταξιδεύω με έναν τύπο που το φαγητό δεν το έχει στις πρώτες προτεραιότητες.
Το ακριβως αντιθετο. Τρωει καθε δυο ωρες. Οικονομικα ειναι απελπισια. Τρωει 1,5 μεριδα και δεν παιρνει γραμμαριο και τρωω μιση για να μεινω στα κιλα μου.
Τουλαχιστον καταφερνω να πηγαινουμε σε κανονικο εστιατοριο μονο το βραδυ και στη διαρκεια της μερας street food που δεν κοστιζει τοσο. Επισης αν τρωμε κανονικο πρωινο σε ξενοδοχειο η εξω, χορταινει για καμποσες ωρες, αλλιως στο διωρο "Πεινασα" :D
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Το ακριβως αντιθετο. Τρωει καθε δυο ωρες. Οικονομικα ειναι απελπισια. Τρωει 1,5 μεριδα και δεν παιρνει γραμμαριο και τρωω μιση για να μεινω στα κιλα μου.
Τουλαχιστον καταφερνω να πηγαινουμε σε κανονικο εστιατοριο μονο το βραδυ και στη διαρκεια της μερας street food που δεν κοστιζει τοσο. Επισης αν τρωμε κανονικο πρωινο σε ξενοδοχειο η εξω, χορταινει για καμποσες ωρες, αλλιως στο διωρο "Πεινασα" :D
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ σαν να βλεπω τον συνταξιδιωτη μου!αν ανα 2ωρο δε φαει,υπαρχει γκρινια μεχρι να φαει! :haha: :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.077
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ σαν να βλεπω τον συνταξιδιωτη μου!αν ανα 2ωρο δε φαει,υπαρχει γκρινια μεχρι να φαει! :haha: :haha:
Για την πρωτη μερα και μεχρι να προσανατολιστουμε, εννοειται οτι κουβαλαω ξηρα τροφη στη βαλιτσα και ταπερακι μη μου πρηξει το σικωτι μεσα σε τρενα και λεωφορεια.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και μπράβο σας που δεν έχετε κ εσείς το ίδιο πρόβλημα! Όντως σε ταξίδια στο εξωτερικό δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, όσο και να φάμε λογω περπάτημα τις. Αναφέρουν συνήθως σε διακοπές στο εσωτερικό... Εκεί δυστυχώς... Ψάχνουμε αφορμή για πολύ φαγητό και συνήθως με αρκετες θερμίδες... ☺
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Εγω το καλοκαίρι παχαίνω... Δεν χρειάζεται να πάμε διακοπές !!! Μόλις φτιάξει ο καιρός ξεκινάμε τα τσίπουρα ,τις μπίρες ,τα κοκτέιλ κτλ κτλ
Αν το χειμώνα βγαίνουμε εξω 2-3 φορές το μήνα το καλοκαίρι βγαίνουμε 2-3 την εβδομάδα οποτεεεεεεε.....
Δεν πειράζει ομως περνάμε καλά:)
Θα μαζευτούμε τον χειμώνα και θα τα χάσουμε!!!
 
Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Ισχυει οτι στο εξωτερικο ειναι πιο καλα οχι οτι αυτα που τρως δεν παχαινουν το αντιθετο,ειδικα αν εισαι foodie traveller oπως εγω απλα λιωνεις στο περπατημα,αλλα επειδη μιλαμε πιο πολυ για καλοκαιρινες διακοπες πιστευω παλια μια η αλλη παει.Μπορει να μν ριχνεις το τρελο περπατημα (σχετικο ειναι και αυτο γιατι μπορει να εισαι περιπατητης σε μονοπατια),κολυμπας ολη μερα,σταζεις απο ιδρωτα χανεις παλι και δεν νομιζω οτι με την τρελη ζεστη μπορει να φας τον αγλεορα,σιγουρα λιγο η ορεξη για βαρια φαγητα κοβετε.Για μενα προσωπικα στις διακοπες δεν μπορω με το ατομα που ζυγιζουν τι τρωνε και εγω γυμναστικ κανω αλλα στο ταξιδι πρεπει να χαλαρωνεις,να το διασκεδαζεις και να εισαι ανοιχτος σε καθε τι τοπικο εδεσμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom