Κινηματογραφική κουβέντα....

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Όσοι από τους συμφορουμίτες δεν είδατε το the artist σπεύσατε!!! Την είδα το Σάββατο το βράδυ και ξετρελάθηκα. Δεν πίστευα ότι μια βωβή ταινία την σήμερον ημέρα με τις υψηλού budget ταινιες και τις 3D θα μπορούσε να κάνει μια τόσο μεγάλη επιτυχία!!!! Μπράβο στους δημιουργούς!!!!! :clap: :clap: :clap:

[ame=[media=youtube]Is2POtBs1gM[/media] Artist [Trailer - GR subtitles] - YouTube
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
από τις καλύτερες του δόγματος (θαρρώ πως ήταν και μέσα στις 3 πρώτες)
Παίζει να έχω δει την ταινία και 10 φορές!

Δες και την ισλανδική εκδοχή του Festen, το Hafið... highly recommended!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μπα! το έχω δει στο θέατρο, το είδα στους Δανούς.. αρκετά!
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Ας κρατήσουμε σε ξεχωριστό θέμα την είδηση για τον θάνατο του Θ.Αγγελόπουλου.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα το "Martha Marcy May Marlene", ανεξάρτητο ψυχολογικό θρίλερ το οποίο έχει πάρει πολύ καλές κριτικές αλλά παίζεται μόνο σε δύο αίθουσες στην Αθήνα.:( Ιδιαίτερο φιλμ, με πολύ καλή σκηνοθεσία, ερμηνείες και πάνω από όλα ατμόσφαιρα. Σε βάζει σε πολλές σκέψεις για την ανθρώπινη ψυχοσύνθεση. Αλλά το τέλος με ψιλοχάλασε.

Επίσης είδα και δύο ευχάριστες ταινίες σε dvd προ ολίγων ημερών. "Easy A" με τη συμπαθέστατη Emma Stone (ναι, εντάξει, είναι αμερικανική ταινία που λαμβάνει χώρα σε ένα high school. Έχει όμως χαρακτήρα!) και το Manuale D' Amore (είπα να ξεσκουριάσω λίγο τα ιταλικά μου) το οποίο έχει σπονδυλωτές ιστορίες (ιδιαίτερα η πρώτη με τον γλυκούλη τον Tommaso μου άρεσε πολύ). :D
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Είδα το "Martha Marcy May Marlene", ανεξάρτητο ψυχολογικό θρίλερ το οποίο έχει πάρει πολύ καλές κριτικές αλλά παίζεται μόνο σε δύο αίθουσες στην Αθήνα.:( Ιδιαίτερο φιλμ, με πολύ καλή σκηνοθεσία, ερμηνείες και πάνω από όλα ατμόσφαιρα. Σε βάζει σε πολλές σκέψεις για την ανθρώπινη ψυχοσύνθεση. Αλλά το τέλος με ψιλοχάλασε.


Και εγώ το είδα αυτό!!!! Στο τέλος δεν κατάλαβα τι έγινε ακριβώς. Τελείωσε απότομα! Αυτός που είδανε ήταν κάποιος από την οργάνωση που συνέχιζε να την ψάχνει ή ήταν στην σφαίρα της φαντασίας της?? :cool:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και εγώ το είδα αυτό!!!! Στο τέλος δεν κατάλαβα τι έγινε ακριβώς. Τελείωσε απότομα! Αυτός που είδανε ήταν κάποιος από την οργάνωση που συνέχιζε να την ψάχνει ή ήταν στην σφαίρα της φαντασίας της?? :cool:
Μην βάζεις spoilers βρε!:lol:
Όσο για την ερώτησή σου: (ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ) αυτό ακριβώς ήθελαν να κάνουν στο τέλος. Να υπάρξει ένα διφορούμενο φινάλε που ουσιαστικά τα όρια πραγματικότητας και φαντασίας δεν είναι διακριτά, και ο καθένας να σκεφτεί ό, τι θέλει. Εγώ προσωπικά νομίζω ότι η καταδίωξή της από τη σέκτα ήταν της φαντασίας της.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
βλέπω Colombiana!!!! δεν τρελαίνομαι κιόλας!!!!! καλούτσικο so far!!
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Προχθές είδα την σιδηρά κυρία με την Μεριλ Στριπ. Πιστευω ότι η ταινία θα πήγαινε άπατη αν δεν ήταν αυτή η τόσο μεγάλη ηθοποιός! :clap: Η ερμηνεία της Στριπ είναι αυτή που αξίζει για να την δει κανείς διότι η ταινία από μόνη της σε κουράζει τόσο πολύ που ανυπομονείς και λες πότε θα τελειώσει!!!! :shock: :shock:
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Μήπως έχει δει κάποιος την παρακάτω ταινία;

Bizalom (1980) - IMDb

(Bizalom-Istvan Szabo)

Την ψάχνω και δεν μπορώ να τη βρω, μόνο ένα δεκάλεπτο βιντεάκι στο youtube.

 
Last edited by a moderator:

pemi

Member
Μηνύματα
24
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο ακομα...
Ταξίδι-Όνειρο
να παω παντουυυυ!!!
Ειδα χθες την ταινια "Tambien la lluvia" ("ακομα και η βροχη")
También la lluvia (2010) - IMDb
Πολυ ωραια ταινια,ισπανο-μεξικανικη,γυρισμενη στη βολιβια με τον Gael Garcia Bernal και πραγματευεται ενα αληθινο γεγονος στη Βολιβια το 2000.

 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom