Κλείνει η SkyEurope

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
όταν κάποιοι φώναζαν ότι με την φροϊλάϊν σκάϊ ρισκάρεις και όχι μόνο το παραδάκι, κάποιοι άλλοι σφυράγαν κλέφτικα. άντε τώρα να δω πως θα επιστρέψουν σπίτι από τας εξοχάς. Λυπηρό μεν, αναμενόμενο δε.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το ότι ήταν ένα ρίσκο το γνωρίζαμε και το συζητάγαμε συνέχεια και σαφώς επικρατούσε η λογική ότι αν θέλεις να ρισκάρεις να ταξιδέψεις φθηνά, το ρισκάρεις και θα ξέρεις ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί και να μείνεις μπουκάλα! Εμένα τουλάχιστον αυτή η εντύπωση μου είχε μείνει από το φόρουμ και είναι και αυτός ένας από τους λόγους που δεν έκλεισα κάτι.

Τώρα, γιατί κάποιοι προσπαθούν να το παίξουν ξερόλες και να μας λένε ότι "εγώ σας τά 'λεγα" και άλλες τέτοιες μπούρδες, τι να πω! Ο καθένας από κάπου προσπαθεί να κρατηθεί για να αναπτύξει την αυτοπεποίθησή του! :bleh:
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλά που πρόλαβα και γύρισα στις 19 του μήνα έστω και από Μπρατισλάβα, και κρίμα τα δωρεάν εισιτήρια που μας έδωσαν :(
Όσον αφορά αυτό που λέει για credit card, εννοεί να πας στην τράπεζα και να κάνεις αμφισβήτηση χρέωσης, προφανώς το κάνουν για να γλυτώσουν λεφτά έτσι, μια και σίγουρα κάποιοι δε θα μπουν στη διαδικασία.
Ε, πάντως εγώ γι αυτές τις περιπτώσεις έκανα μια ετήσια ταξιδιωτική ασφάλιση 60 ευρώ που με καλύπτει ακόμα και σε περίπτωση πτώχευσης της εταιρείας....
Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει προς το παρόν άλλη low cost εταιρεία προς αυτές τις χώρες...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Grtt για πες μας περισσότερα γι' αυτή την ασφάλιση... 60 ευρώ για ένα χρόνο είναι πολύ λίγα, ειδικά αν καλύπτει και κουφές χώρες.
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
"Όσον αφορά αυτό που λέει για credit card, εννοεί να πας στην τράπεζα και να κάνεις αμφισβήτηση χρέωσης,"

Grtt, δηλαδή δεν αναφέρεις ότι η χρέωση είναι κανονική αλλά την αμφισβητείς ως κακόβουλη;;
Και αν έχει γίνει 2-3 μήνες πριν...τον Ιούνιο; Πως το αντιμετωπίζεις;

Είχα την αίσθηση ότι αρκετά μέλη είχαν κλείσει για αρχές Οκτώβρη... Θα μου ήταν μεγάλη βοήθεια αν μου λέγατε πως θα το αντιμετωπίσετε είτε στο thread είτε με pm για να συμβουλεύσω ένα φίλο που τον "εκαψα"

ευχαρστώ εκ των προτερων
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν την αμφισβητείς ως κακόβουλη, την αμφισβητείς διότι δεν έλαβες αυτό που πλήρωσες, αυτό γράφει η skyeurope. Η τράπεζα δεν ξέρω τι θα κάνει βέβαια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με άλλα λόγια, η SkyEurope ανερυθρίαστα λέει:

Κύριοι σας φεσώνουμε.
Τα λεφτάκια σας τα πήραμε και κάνανε φτέρα.
Εσείς το μόνο που μπορείτε να κάνετε έιναι να μεταβιβάσετε το φέσι στην τράπεζά σας - κι αν πιάσει έπιασε.

Το καταλάβατε? Είμαι σίγουρος ότι και οι τράπεζες το κατάλαβαν επίσης.
 

SerGary

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μυκονος
ευτυχως που ειχαν ειπωθει στο φορουμ υπονοιες για κλεισιμο γιατι οι περισσοτεροι που δεν ηξεραν τι γινεται την πατησαν. ευτυχως εσεις με σωσατε κι εμενα...
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Την πατήσαμε παταγωδώς αλλά δε βαριέσαι...σιγά τα πολλά λεφτά ( 88?) . Μας χάλασε όμως το ταξίδι.... και τώρα θα μείνουμε εδώ;;;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom