Κούβα Κούβα και οικονομικά, γίνεται;

lenia_pet

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
KOYBA - POOOOLI FTHINAAAA

ΠΑΙΔΙΑ, ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΨΑΧΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΚΟΥΒΑ (ΧΟΜΠΙ ΜΟΥ ΤΟ ΝΑ ΨΑΧΝΩ) ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ 7 ΒΡΑΔΙΑ, ALL INCLUSIVE!!! ΠΩΣ???
ΜΕ ΠΤΗΣΗ EASY JET ΓΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΟΛΑ Ο ΤΟΜΑΣ ΚΟΥΚ!!!
Book cheap holiday deals online with thomascook.com

ΒΡΗΚΑ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ 500 ΕΥΡΩ (ΠΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΓΙΑ ΚΟΥΒΑ, 7 ΒΡΑΔΙΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ)

ΨΑΞΤΕ ΤΟ!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλησπερα κι απο εμενα, lenia pet δεν γραφουμε με κεφαλαια γιατι κουραζουμε αυτους που διαβαζουν τα μηνυματα μας.
850 ευρω για Αβανα; Δεν νομιζω οτι θα βρεις φθηνοτερα, ειναι εξαιρετικα καλη τιμη.
Τωρα οσο για την διαμονη αν επιλεξεις να μενεις σε ξενοδοχειο μην κοιτας τα αστερια, απολυτως καμια σχεση με την πραγματικοτητα δεν εχει αυτο που αναφερεται με αυτο που ιαχυει.
Τα δωματια σε σπιτια Κουβανων ειναι 2 κατηγοριων, τα νομιμα και τα παρανομα.
Οσο για την μετακινηση αν εισαι λιγο "κακομαθημενος" χωρις αυτοκινητο θα ταλαιπωρηθεις αρκετα αλλα αφου θα πας ανεξαρτητος μαλλον εχεις παρει αποφαση την ταλαιπωρια, κατι το οποιο για την Κουβα ειναι εξαιρετικο
 

Rockstar83!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φαρσαλα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν
Καλησπέρα,
Είμαι νέο μέλος στο site. χθες κλείσαμε με τους φίλους μου αεροπορικά εισιτήρια για κούβα με air europa μέσω Λονδίνου για την περίοδο του Πάσχα 2010. μας βγήκε γύρω στα 800 Ευρώ (συμπεριλαμβανομένων και πτήσεων από Αθήνα Λονδίνο και πισω).
Ερώτησή μου είναι η εξής
Έχει ταξιδέψει κάποιος από εσάς με τη συγκεκριμένη εταιρεία? Γιατί κάποιοι από την παρέα εμφάνισαν κάποιες ενστάσεις αρχικά (σχετικά με ασφάλεια κλπ). εγώ είμαι πιο χαλαρή αλλά αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία θα ήθελα πολύ να μάθω μιας και μου μπήκαν ψύλοι στα αυτιά!
Ευχαριστώ πολύ!

ΥΓ Λέμε να κάνουμε ανάσταση στην ορθόδοξη εκκλησία της Αβάνας?Υπάρχει ελληνική κοινότητα εκει?
 

ΙΔΑΝΙΚΟΣ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
CUBA
Ταξίδι-Όνειρο
ROUTE 66
έλα ρε Rockstar!!Και εμείς, με τη δικιά μου παρέα!!!Πετάμε 24.03 για Λονδίνο και το πρωί την άλλη μέρα για Κούβα και επιστροφή 5 Απρ. Λες να τα πούμε εκεί για ένα mojitaki?????
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
ουάου! φοβερές τιμές ρε παιδιά για κούβα!

εγώ πήγα το καλοκαίρι με KLM και μας πήγε το πακέτο 1950 το άτομο (για 12 μέρες)

λοιπόν οσοι πάτε να περάσετε τέλεια
και αν πάτε και βαραδέρο οπωσδήποτε να πάτε στο παρκο με τα δελφίνια
και να κάνετε μπάνιο μαζί τους!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
κατι αρχιζει και αλλάζει στο θεμα Κουβα και οικονομικα ...
Ηδη υπαρχουν ατομα στο φορουμ που τον Οκτωβριο πεταξαν με Iberia απο 520-600 ευρω , πραγμα που πρωτη φορα συμβαινει απο το 2004 που παρακολουθω συχνα τις τιμες των εισιτηριων.
βεβαια να προσθεσω οτι Οκτ + Νοεμ, θεωρειται χαμηλη περιοδος.
παντως χθες βρηκα με iberia 944 ευρω για Ιανουαριο - Φεβρουαριο που ειναι υψηλη περιοδος .
Περυσι ειχε 1300 ευρω την ιδια εποχη , με την ίδια εταιρεια .
Στο προσφατο ταξιδι μου στη Κουβα , τον Οκτωβριο , βρηκα τα παντα πιο φτηνα απο το 2004 (διαμονη και φαγητο).
στο ίδιο ιταλικο εστιατορειο για τα ιδια ακριβως φαγητα το 2004 πληρωσα 30 ευρω (2 ατομα) και τωρα 16 ευρω !!
Ευρισκα δωματια με 15 ευρω το δικλινο , ενω πριν ειχε 22 .
Βοηθαει βεβαια και η ανοδος του ευρω τους τελευταιους μηνες.
1 ευρω = 1.34 Cuc κουβανικα δολλαρια .
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Παντως εγω πεταξα περσι με τα Χριστουγεννα-πιο high season δεν γίνεται- κατω από 500 ευρω με air cubana. Για κοιταξτε το...;)
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Από Λονδίνο. Η τιμη ηταν πολυ καλη οντως! Να φανταστεις με το που εκλεισα στα επομενα 10 λεπτα δεν υπηρχε άλλη θεση σαυτη την τιμη! Ξερεις πως τα κυνηγανε αυτα οι Λονδρεζοι!!
Αφου τακλεισα ,διαβασα βεβαια στο ιντερνετ πολλα γιαυτη τη εταιρια και ειχα ψιλοαγχωθει,για ακυρωσεις πτησεων κ.λ.π οχι για θεματα αφαλειας... Εμενα παντως ολα μου πηγαν ενταξει! Πολυ ευγενικες και εξυπηρετικες και οι αεροσυνοδοι,ως και εξτρα θεση κενη φροντισαν να εχουμε αναμεσα μας για την μικρη!( δεν πληρωνε εισητηριο,επομενως δεν ειχε θεση,κατω απο 2):cool:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.720
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχει προσφορές για Κούβα μπόλικες. Το Ρώμη-Αβάνα ας πούμε αρκετές φορές το χρόνο βγαίνει κάτω από 500. Τα τσαρτεράκια πάνε όλο το χρόνο για όποιον έχει όρεξη να τα ψάξει, ενώ ακόμη κι η Ιμπέρια δίνει ρέστα τελευταία... Ας πούμε το Μπιλμπάο-Αβάνα έχει... 645 ευρώ (με τους φόρους!) μέσα στην υψηλή περίοδο του Δεκέμβρη. Ακούει καμία εκεί στο Μπιλμπάο;;;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Έχει προσφορές για Κούβα μπόλικες. Το Ρώμη-Αβάνα ας πούμε αρκετές φορές το χρόνο βγαίνει κάτω από 500. Τα τσαρτεράκια πάνε όλο το χρόνο για όποιον έχει όρεξη να τα ψάξει, ενώ ακόμη κι η Ιμπέρια δίνει ρέστα τελευταία... Ας πούμε το Μπιλμπάο-Αβάνα έχει... 645 ευρώ (με τους φόρους!) μέσα στην υψηλή περίοδο του Δεκέμβρη. Ακούει καμία εκεί στο Μπιλμπάο;;;
Άλλος ένας λόγος να την επισκεφθούμε!!! :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.402
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom