Κρήτη

ΚΡΗΤΗ

  • ΣΤΑΛΟΣ

    Votes: 4 100,0%
  • ΜΙΛΑΤΟΣ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Σε 8 μερες δεν προλαβαινεις να δεις ολα τα ωραια της κρητης...
Ουτε σε 15...οποτε καλα κανεις και χεις επικεντρωθει σε χανια-ρεθυμνο!
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Τί θα έλεγες (πριν πας παλιόχωρα) να μείνεις Κίσσαμο ;
Απο εκεί μπορείς να κάνεις εκδρομές στον Μπάλο, Γραμβούσες και Φαλάσαρνα
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Θέλουμε να μοιράσουμε τις μέρες και να μείνουμε σε μέρη, που μπορούν να αποτελέσουν βάση. Δλδ να μπορούμε να κάνουμε εξορμήσεις κοντινών αποστάσεων
Αυτή είναι η ιστορία μου αλλά για όλη την Κρήτη μέσα σε ένα 8μερο.....
http://www.travelstories.gr/community/threads/8ήμερες-διακοπές-στην-Κρήτη.46388/#post-497949
μπραβο ρε φιλε...τελικα ειστε ολοι τρελαμένοι με τα ταξιδια και τα χιλιομετρα ε??... ( με την καλή έννοια) :clap: οχι σαν μερικους που ερχονται Κρητη και ειναι ξενοδοχειο -θαλασσα-μπαρ-ξενοδοχειο....πήγαινε και στην Ανάφη αν δεν θες να κανεις χιλιομετρα...Μπραβο ξανα!!!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Ευχαριστω για το τιπ της Αργυρουπολης. Οι πηγές που αναφέρεις είναι ιαματικές; Οκ να μείνουμε 3 βράδια Παλαιοχώρα/Παλιόχωρα. Τα υπόλοιπα 3 στον νομό Χανίων που αλλού όμως;;
όχι δεν είναι ιαματικές είναι γραφικά και όμορφα όμως.Επίσης μη φανταστείς τίποτα ποταμούς μεγάλους και δάση...στην Κρήτη είμαστε ε;:pH Κίσσαμος που σου γράφουν είναι μια καλή επιλογή για εξορμήσεις.Εγώ θα έλεγα να ξανασκεφτείς και το ενδεχόμενο να πας και σε άλλο νομό.πχ Λασίθι 3 ημέρες γι'αυτα είναι κομπλε και ξεκούραστα(Ελούντα-Αγιος Νικόλαος-Μοχός).
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Αν πανε σε αλλο νομο αυτος ειναι του Ηρακλειου...
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Φυσικα και το Λασιθι ειναι υπεροχο αλλα νομιζω θα χρειαστουν αρκετο χρονο...
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
μπραβο ρε φιλε...τελικα ειστε ολοι τρελαμένοι με τα ταξιδια και τα χιλιομετρα ε??... ( με την καλή έννοια) :clap: οχι σαν μερικους που ερχονται Κρητη και ειναι ξενοδοχειο -θαλασσα-μπαρ-ξενοδοχειο....πήγαινε και στην Ανάφη αν δεν θες να κανεις χιλιομετρα...Μπραβο ξανα!!!
Είμαι της άποψης όταν πας σ ενα μέρος που δεν έχεις ξανά πάει, τουλάχιστον τις πρώτες μέρες να βλέπεις όσα περισσότερα μπορείς με πολύ γρήγορο ρυθμό γυρνώντας στο ξενοδοχείο αργά το βράδυ κομματιασμένος. Πάντα αφήνω μία μέρα στο πρόγραμμά μου ελεύθερη στο τέλος για να ξανά δω ότι δεν το είδα καλά ή να απολαύσω ένα μπάνιο ή καφέ με την ησυχία μου. Να μην ξεχνάμε ότι ο χρόνος είναι πολύτιμος σε ένα ταξίδι, γιατί μπορεί να μην ξανά έχουμε την τύχη να ξανά ταξιδέψουμε στο ίδιο μέρος.
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Οπως και να χει κατα την αποψη μου σε 13 μερες δεν προλαβαινουν να κανουν το γυρω της Κρητης και να το απολαυσουν...καλυτερα να εποκεντρωθουν Χανια-Ρεθυμνο...κατα την αποψη μου παντα...
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Καλησπερα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους...
Το καλοκαιρι πλησιαζει και μετα την 1η μου επισκεψη στο μαγευτικο αυτο νησι, ετοιμαζομαι για 2η!!
Αυτη την φορα ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΑ..Χανια και περιξ, μια και την 1η φορα επισκεφθηκα ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΑ και οχι μονο..Μετα τα 2.500 χιλιομετρα που εκανα την 1η φορα, ετοιμαζομαι για αλλα τοσα αυτο το καλοκαιρι..Απο τους φιλοξενους Κρητες θα ζητησω και παλι τα φωτα σας..Εφοσον σας ευχαριστησω και παλι για την βοηθεια σας την 1η μου φορα!!Ψαχνω Ξενοδοχειο η ενοικιαζομενα με πρωινο ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ...με ΗΣΥΧΙΑ!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.777
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..κοιτα τωρα,,απο Αγιους Αποστολους ως Κολυμπαρι το 97,5 των ξενοδοχειων ειναι πανω στη θαλασσα......Που θελεις να μενεις στα Χανια-Χανια η λιγο πιο εξω???
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
θα προτιμουσα λιγο πιο εξω...Θελω το καταλυμα που θα βρω, να ειναι ησυχαστηριο..Μεσα στα
Χανια δεν νομιζω να βρω κατι τετοιο.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.777
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
ησυχαστηριο ουτε μεσα στα Χανια ουτε στις κοντινες παραλίες θα βρεις.. Πας για μετα το Κολυμπαρι προς Νωπηγια μερια, η προς Γεωργιουπολη απο την αλλη μερια..αλλα ησυχαστηριο εντελως δυσκολο μου φαινεται..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.915
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom