Τουρκία Κωνσταντινουπολη με γκρουπ.Καμια καλη προσφορα?

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλησπερα!Θελω να κανω δωρο στους γονεις μου κατα τη περιοδο τελη Οκτωβρη μεχρι και τελη Νοεμβρη ενα 4ημερο ή 5ημερο στην Κωνσταντινουπολη κι επειδη πηγαινουν για πρωτη φορα θελω να τους παω με γκρουπ απλα τα περισσοτερα που βρισκω ειναι ή για 3ημερα ή οδικως.Εχετε στα υποψη κανενα καλο πακετο γιατι εχω αγχωθει?Γιατι ξερω οσο πιο πριν τα κλεισεις τοσο πιο φθηνα ειναι!Ευχαριστω παρα πολυ!
 

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Δεν παίζει αυτό που λες, όσο πιο νωρίς τόσο φθηνότερα, οι τιμές των πρακτορείων είναι ίδιες είτε νωρίς πας είτε την τελευταία στιγμή. Είδα οτι το Athos Hellas είχε τετραημέρο ή πενθήμερο πακέτο την περίοδο της 28ης Οκτωβρίου και γενικά όλα τα πρακτορεία θα βγάλουν πακέτα 4-5 μέρες το διάστημα της εθνικής επετείου. Ρώτα και Ζορπίδη. Πρόσεξε να μην παρασυρθείς απο χαμηλή τιμή σε ξενοδοχεία σε κακόφημες περιοχές όπως το Λάλελι που δουλευει ο Ζορπίδης, προτίμησε ξενοδοχεία στην πλατεία Ταξίμ, είναι κεντρικά, βολικά και ιδανικά για βόλτες όλες τις ώρες.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν παίζει αυτό που λες, όσο πιο νωρίς τόσο φθηνότερα, οι τιμές των πρακτορείων είναι ίδιες είτε νωρίς πας είτε την τελευταία στιγμή. Είδα οτι το Athos Hellas είχε τετραημέρο ή πενθήμερο πακέτο την περίοδο της 28ης Οκτωβρίου και γενικά όλα τα πρακτορεία θα βγάλουν πακέτα 4-5 μέρες το διάστημα της εθνικής επετείου. Ρώτα και Ζορπίδη. Πρόσεξε να μην παρασυρθείς απο χαμηλή τιμή σε ξενοδοχεία σε κακόφημες περιοχές όπως το Λάλελι που δουλευει ο Ζορπίδης, προτίμησε ξενοδοχεία στην πλατεία Ταξίμ, είναι κεντρικά, βολικά και ιδανικά για βόλτες όλες τις ώρες.
Κακόφημη περιοχή το Λάλελι; :shock:Εγώ που πήγα 4μέρο πέρυσι μια χαρά ήταν....Δεν είδαμε κάτι περίεργο και κυκλοφορούσες άνετα....Αλλά συμφωνώ και εγώ για Taxim είναι πολύ καλύτερα και κεντρικά....
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!Εψαξα διαφορα και βρηκα ενα πακετο με το cosmorama.gr 325 το ατομο 4 ημερες και παρεχει τα εξης ξενοδοχεια!Αν εχει παει κανεις σε ενα απο τα δυο θα το εκτιμουσα πολυ αν με ενημερωνε!Λοιπον ειναι τα ξενοδοχεια Riva και Feronya!Ευχαριστω πολυ!
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Προσωπικά δεν έχω μείνει αλλά ωραία φαίνονται...Ορίστε το Feronya Feronya Hotel Istanbul (Turkey) - Deals and Guest Reviews ορίστε και το riva να τα δεις και εσύ Booking.com: Riva Hotel Taksim, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία - 315 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!! :)Εγώ πάντως σου προτείνω το Riva είναι πιο κεντρικό απ'το άλλο....
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!Κι εγω το Riva σκεφτομουν γιατι ειναι μολις 3 λεπτα απο την πλατεια!Κατι τελευταιο το cosmorama το ξερεις γενικα σαν site?Γιατι εχω μια απορια γραφει οτι συμπεριλαμβανεται 1 ημερα ξεναγησης και απο κατω ελληνοφωνος ξεναγος.Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οκ θα εχουν ξεναγηση τη μια μερα τις υπολοιπες μερες ομως θα υπαρχει ο ξεναγος ή αυτο ισχυει μονο για την πρωτη μερα!Συγγνωμη αν σας εχω κουρασει απλα απο γκρουπ ειμαι τελειως ασχετη και θελω τη γνωμη σας για τη συγκεκριμενη προσφορα.Οριστε και το λινκ --http://www.cosmorama.gr/duration.aspx?DID=1101#Tour_Departures&Rates
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Από το πρόγραμμα της εκδρομής φαίνεται ότι: Ο ξεναγός θα υπάρχει μόνο την ημέρα της ξενάγησης. Οι υπόλοιπες μέρες θα είναι ελεύθερες (θα κάνουν ό,τι θέλουν, μόνοι τους), εκτός κι αν κάνουν την εκδρομή στα Πριγκιπόνησα που έχει έξτρα κόστος (τότε θα έχουν πάλι ξεναγό φαντάζομαι). Πρόσεξε επίσης τι ΔΕΝ συμπεριλαμβάνεται στην τιμή (γεύματα, είσοδοι σε μουσεία κτλ).
Αν θέλεις για τους γονείς σου μεγαλύτερη καθοδήγηση και πιο οργανωμένες καταστάσεις ψάξε για άλλο πρόγραμμα
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν αναφέρει κάπου τους φόρους που ειναι γύρω στα 120 ευρώ,να ρωτήσεις καλύτερα γιατι συνήθως τους προσθέτει το πρακτορείο!
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
μαλλον αυτο θα κανω γιατι μια μερα ξεναγησης δεν ειναι αρκετη!ευχαριστω πολυ!οσο για τους φορους ρωτησα ειναι εξτρα 135 ευρω!ευχαριστω για την επισημανση!
 

Νέστωρ

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Έριξα μια ματιά κι εγώ στην εκρομή που ανέφερες. Πράγματι αναφέρει μόνο μία ξενάγηση τη 2η μέρα, πράγμα που για κάποιον που μπορεί να λειτουργήσει αυτόνομα ίσως είναι αποδεκτό, αλλά για τους γονείς σου μάλλον όχι. Η τιμή είναι καλή για το πρόγραμμα ως έχει, αλλά αυτό που φαίνεται ότι χρειάζεσαι είναι ολοκληρωμένο πρόγραμμα ξεναγήσεων με Αγια-Σοφιά, Πατριαρχείο, Τοπ-Καπί και Πριγκηπόνησα (ενδεικτικά). Για κέτι τέτοιο μια καλή τιμή θα ήταν γύρω στα 400+ ευρώ (συν τους φόρους).
Αν βέβαια οι γονείς σου αντέχουν το λεωφορείο τότε θα μπορούσες να βρεις ολοκληρωμένα πακέτα (συνήθως 7ήμερα) στα 300+ από Αθήνα. Από Θεσ/νίκη θα βρεις καλό πακέτο 4ήμερο οδικό στα 180,00 περίπου.
Ελπίζω, να βοήθησα...
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
οι καλυτερες προσφορες που βρισκω η αληθεια ειναι οτι τις βρισκω οδικως.δεν ειναι κακη ιδεα το πουλμαν αλλα φοβαμαι μηπως τους ταλαιπωρησω!
 

Νέστωρ

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Από Αθήνα είναι αρκετός δρόμος, αλλά με τις στάσεις είναι υποφερτός. Μίλησε με τους γονείς σου καλύτερα, να δεις κι αυτοί πως το βλέπουν. Έχει και το πούλμαν πλεονεκτήματα. Απολαμβάνεις τη διαδρομή και τη θέα από άλλο πρίσμα (αν δεν σε πάρει ο ύπνος!) ;-)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom