Τουρκία Κωνσταντινούπολη

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Κανένας να φεύγει για την Πόλη στις 11/11;
Εγω λεω να σας φτιαξουν ενα νεο θεμα με τα πηγαινελα στην Κωνσταντινουπολη...να μη χαθειτε κιολας...πχ.να ανακοινωνουν..σημερα 11/11 φευγει ο κυριος ταδε,αυριο 12/11 η κυρια δεινα....
θα εχει ενδιαφερον...:D
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εγω λεω να σας φτιαξουν ενα νεο θεμα με τα πηγαινελα στην Κωνσταντινουπολη...να μη χαθειτε κιολας...πχ.να ανακοινωνουν..σημερα 11/11 φευγει ο κυριος ταδε,αυριο 12/11 η κυρια δεινα....
θα εχει ενδιαφερον...:D
Και για πιο αμεσα αποτελεσματα.να γινονται στο αεροδρομιο ανακοινωσεις τυπου ¨με την πτηση ταδε της Aegean αναχωρουν τα εξης μελη του travelstories..."
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Παιδια μολις βγειτε εκει μετα τις βαλιτσες εχει πολλα ΑΤΜ, εμενα η εθνικη μου εβγαζε τιμες 2.80 με 2.83 τραβηξα 3 φορες, με ενα ευρω χρεωση, τα τσεκαρα ολα μετα και εδω με το ebanking, ειναι οτι καλυτερο.... Καλα ανταλλακτηρια εχει και κοντα στο μεγαλο παζαρι με τιμες απο 2.79 μεχρι 2.85
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Οχι, αλλα πριν φυγω ρωτησα στην εθνικη και μου ειπαν οτι η συναλλαγη γινεται παντα με την επίσημη ισοτιμια που ισχύει, live rates βλεπεις στο ιντερνετ. http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=1&From=EUR&To=TRY

μετα εκανα ελεγχο και διαιρέσεις στο ebanking Μου και ειδα οτι ηταν οντως ετσι...
οταν ξαναπαω μονο ΑΤΜ, η παρεα που ηρθε απο αθηνα και αλλαξε στο ΕΛ ΒΕΝ με ισοτιμια 2.67, στο συνολο των πεντε ημερων 2 ατομα εχασαν πανω κατω 140 λιρες σε αυτα που αλλαξαν
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Καλα ανταλλακτηρια εχει και κοντα στο μεγαλο παζαρι με τιμες απο 2.79 μεχρι 2.85
Τις καλύτερες ισοτιμίες τις βρήκα σε όλα τα ανταλλακτήρια μέσα στο μεγάλο παζάρι (2.87) και απέναντι από το σταθμό του Sirceci στην οδό Hamidiye No 19/31 στο ανταλλακτήριο Ozmenler Doviz, στο δρόμο που πάει για το Misir Carsisi.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Παντως το xe.com δίνει τώρα 2.77558 . Εγω που έχω VISA μου δίνει 2.6989824836 και η alpha νομιζω χρεώνει 1% με ελαχιστο 4,40 ; κατι τέτοιο http://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates
Αγαπητα μου παιδια!!! μην αγχωνεστε..με τα χρηματα και μην αλλαξετε ευρώ απο Ελλαδα..μολις βγητε απο τον ελεγχο διαβατηριων και παρετε τις βαλιτσες σας βγαινετε σε ενα αλλο χωρο πριν την εξοδο και αμεσως δεξια εχει ΑΤΜ ..παρτε 100 λιρες για τα πρωτα εξοδα και καθε μερα αλλαζετε μερικα χρηματα ...μην αλλαξετε ολα τα ευρώ σας μαζι.. Α. γιατι παντου μα παντου υπαρχουν πολλα ανταλακτηρια , Β. δεν ξερεις ποσα χρηματα θα χαλασεις και αν σου μεινουν λιρες για να αλλαξεις σε ευρώ παλι θα χασεις..και Γ. γιατι αν μια μερα αλλαξεις με 2.87 μπορει πιο κατω να βρεις με 2.90..μην αγχωνεστε...
Οσο για τους υπολοιπους φιλους που θα μεινουν πισω και δεν θα ειναι αυτες τις μερες στη Πόλη...να μην στεναχωριουνται και θα φαωωωωω ολους τους παστουρμαδες...στην υγειά τους ...ενταξει γλυκιά καρφιτσουλα? και αγαπημενε greco?? ( @karfitsa + @greco )..:xalara::bleh:

Εγω λεω να σας φτιαξουν ενα νεο θεμα με τα πηγαινελα στην Κωνσταντινουπολη...να μη χαθειτε κιολας...πχ.να ανακοινωνουν..σημερα 11/11 φευγει ο κυριος ταδε,αυριο 12/11 η κυρια δεινα....
θα εχει ενδιαφερον...:D
12/11 φευγει η κα @Vegerazaros μαζι με την κα @Marilou!!! :haha::bleh:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom