Τουρκία Κωνσταντινούπολη

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
Μια ολόκληρη μέρα θα αφιερώσεις στην Αγία Σοφιά, το Μπλε τζαμι, το παλάτι Τοπ καπι με την φανταστική θέα και τον ιππόδρομο που όλα αυτά είναι σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου και θα τα δείς όλα με τα πόδια.

Βόλτα στον Βόσπορο με καραβάκι και Πριγκιπόννησα μια ολόκληρη μέρα επίσης.
Μια ολόκληρη μέρα θέλεις για να περπατήσεις την Ταξίμ και να κάνεις αγορές.
Μια ολόκληρη μέρα θές για τα παζάρια της Καπαλί Τσαρσι και το ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ.
Και μια ολόκληρη μέρα θες για τα υπόλοιπα τα δευτερεύοντα, Αιγιπτιακή αγορα, πύργο Γαλατά, Μονή Βλαχερνών κ.α.....
Επομένως 4 μέρες είναι λίγες...:icon_confused:
 

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Προσπάθησε να διαβάσεις όλες τις πληροφορίες που έχει στην ενότητα Κωνσταντινούπολη για να πάρεις μερικές ιδέες και μετά επιλέγεις πως θα προσαρμόσεις το πρόγραμμα σου...Εγω έχω διαβάσει όλες τις σελίδες επι 2 φορές και κρατάω σημειώσεις.....!!! Υπάρχουν μέλη που είδαν πολλά σε λιγότερες μέρες!!!!Φτάνει να αποφασίσεις τι θές να δεις και να κάνεις περισσότερο!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ευχαριστώ!! αρα εσυ ψηφίζεις κεντρο φουλ!
Κλεισε ξενοδοχειο κοντα σε σταση του τραμ ....αφου το ξενοδοχειο το θες μονο για υπνο και ντουζακι... οπως Σιρκεσι...Γκιουλχανε... εγω κλεινω σε αυτη τη περιοχη..οποτε και ψωνια να εχω ή κατι να θελω πετάγομαι μεχρι το ξενοδοχειο . Βγαζω μια καρτα ΑΚΜΠΙΛ και ανεβοκατεβαινω απο Τραμ ,σε καραβάκια..σε τραμ σε λεοφωρεια κλπ...αν θες περισσότερες λεπτομερειες στειλε μου στα εισερχομενα..
 
Last edited by a moderator:

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Έχει πάει κανείς στην Κωνσταντινούπολη περίοδο ραμαζανιού να μας πει τί γίνεται; Η αγορά και τα αξιοθέατα θα είναι άραγε ανοιχτά;
 

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
@livoe Αυτής της ενότητας εννοούσα (τις 79 σελίδες) δεν ξέρω γιατί το έβγαλε έτσι μόλις το έγραψα! o_O
ναι, τα είχα δει, απλά ήθελα μια γνώμη αν βγαίνουν τα πιο πολλά σε 4 ημέρες! πιστεύω θα τα προλάβουμε. σ ευχαριστώ πολύ!!!
 

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
ναι, τα είχα δει, απλά ήθελα μια γνώμη αν βγαίνουν τα πιο πολλά σε 4 ημέρες! πιστεύω θα τα προλάβουμε. σ ευχαριστώ πολύ!!!
Απ όσο λένε τα παιδιά με καλό προγραμματισμό βγαίνουν κ εγώ για 5 νύχτες θα πάω...Καλά να περάσετε!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Έχει πάει κανείς στην Κωνσταντινούπολη περίοδο ραμαζανιού να μας πει τί γίνεται; Η αγορά και τα αξιοθέατα θα είναι άραγε ανοιχτά;
Πολλά μέλη έχουν επισκεφθεί την Κωνσταντινούπολη κατά τη διάρκεια του ραμαζανιού. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και τα πάντα λειτουργούν κανονικά.
Οι επόμενες τρεις μέρες από το ραμαζάνι (μπαϊράμι) είναι αργίες και δε λειτουργούν τα πάντα.

Ψάξε και στις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί, θα βρεις σχετικές πληροφορίες:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ασία.58/?prefix_id=51
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.263
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom