Λατινομανια!!!!

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Ελπιζω να χωραω στη παρεα σας και εγω και σας ευχομαι πολλα και ονειρικα ταξιδια στην Λ.Αμερικη και οχι μονο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καποτε ηταν το Ακαπουλκο! Οταν ομως , το πρωτο μεγαλο θερετρο του Μεξικο στον Ειρηνικο κορεστηκε τουριστικα , τοτε ηταν που η νησιδα του Κανκουν πλασσαριστηκε σαν την εναλλακτικη του στην καραιβικη. Και το ταπεινο ψαροχωρι των 120 μολις κατοικων αρχισε να ανοικοδομειται τρελλά και μεσα σε λιγα χρονια εγινε αγνωριστο..
Επεσε το ματι μου σε αυτες τις φωτο και ειπα να τις μοιραστω μαζι σας :)
Δείτε πως ηταν το Κανκουν το 1970 και πως ειναι το 2012!
 

Attachments

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Καποτε ηταν το Ακαπουλκο! Οταν ομως , το πρωτο μεγαλο θερετρο του Μεξικο στον Ειρηνικο κορεστηκε τουριστικα , τοτε ηταν που η νησιδα του Κανκουν πλασσαριστηκε σαν την εναλλακτικη του στην καραιβικη. Και το ταπεινο ψαροχωρι των 120 μολις κατοικων αρχισε να ανοικοδομειται τρελλά και μεσα σε λιγα χρονια εγινε αγνωριστο..
Επεσε το ματι μου σε αυτες τις φωτο και ειπα να τις μοιραστω μαζι σας :)
Δείτε πως ηταν το Κανκουν το 1970 και πως ειναι το 2012!

Τώρα σε όλα τα σίριαλ του Μεξικού όλοι οι μεγιστάνες και οι γυναίκες τους,πάνε Κανκούν.:haha::haha::haha:
Βέβαια δείχνουν κυρίως το εσωτερικό των ξενοδοχείων και την παραλία μπροστά τους,γιατί τα πανύψηλα κτίρια,μάλλον δεν φαίνονται τόσο ειδυλλιακά.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλα , το αρχιτεκτονικο τουρλουμπουκι ειναι ανευ προηγουμενου , αλλα η παραλια ειναι κοκκος αμμου και συγχωριο :bleh:
 

Attachments

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αχ....όπου να'ναι θα λιάζω το κορμί μου σ'αυτή την άμμο πάνω και θα κάνω καταδύσεις σε αυτά τα νερά.... Δύσκολη ζωή!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ααχ! φιλε μου ποσο σε ζηλευω να'ξερες! Θα πας στο υποβρυχιο μουσειο?
Εχεις βγαλει προγραμμα με τα μερη που θα πας ή το ψαχνεις ακομα? Θα κλεισεις απο εδω ξενοδοχεια?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ααχ! φιλε μου ποσο σε ζηλευω να'ξερες! Θα πας στο υποβρυχιο μουσειο?
Εχεις βγαλει προγραμμα με τα μερη που θα πας ή το ψαχνεις ακομα? Θα κλεισεις απο εδω ξενοδοχεια?
Δεν μπορώ να περιμένω ακόμη 1,5 μήνα..... ψυχοφθόρο!!

Ναι, θα πάω στο υποβρύχιο (το έχουμε ήδη κλήσει) και όπου αλλού προλάβουμε απο θέμα κατάδυσης. Το κακό είναι ότι ο ένας δεν έχει πιστοποίηση δύτη και πρέπει να τον βολεύει το πρόγραμμα αν θέλουμε εμείς κατάδυση.

Το έβγαλα το πρόγραμμα, ενώ έλεγα να το αφήσω ψιλοχύμα, με ένα γενικό πλάνο δηλαδή, τελικά το έβγαλα. Δε θα νοικιάσουμε αμάξι στο Μεξικό, θα κινηθούμε με λεωφορεία, θα πηγαίνουμε την προηγούμενη μέρα να κλείνουμε της επόμενης.

Ξενοδοχεία έκλεισα επίσης. Της Κούβας και του Μεξικό είναι όλα πλέον κλεισμένα (το τελευταίο το έκλεισα χθες βράδυ). Έχουν μείνει της Γουατεμάλας.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το έβγαλα το πρόγραμμα, ενώ έλεγα να το αφήσω ψιλοχύμα, με ένα γενικό πλάνο δηλαδή, τελικά το έβγαλα. Δε θα νοικιάσουμε αμάξι στο Μεξικό, θα κινηθούμε με λεωφορεία, θα πηγαίνουμε την προηγούμενη μέρα να κλείνουμε της επόμενης.
Πωπω μαζι με Κουβα και Γουατεμαλα , σουπερ ταξιδαρα!
Μια χαρα θα κινηθειτε με λεωφορεια. Ποσες μερες εχετε στο Μεξικο και σε ποια περιοχη θα μεινετε?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πωπω μαζι με Κουβα και Γουατεμαλα , σουπερ ταξιδαρα!
Μια χαρα θα κινηθειτε με λεωφορεια. Ποσες μερες εχετε στο Μεξικο και σε ποια περιοχη θα μεινετε?
Μετά την Κούβα ακολουθεί το Μεξικό.
Στο Μεξικό θα μείνουμε συνολικά 11 μέρες.
Πρώτα Γιουκατάν απο Κανκούν ώς Σαν Κριστόμπαλ (χωρίς Τουλούμ) για 7 ημέρες, μετά θα περάσουμε Γουατεμάλα και στην επιστροφή 4 μέρες Μέξικο Σίτυ, πρίν επιστρέψουμε Αβάνα για την πτήση της επιστροφής... :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom