Κάρπαθος Λιγη βοηθεια για Καρπαθο!

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κοιτάξετε καθόλου στο site της astra..εγω έκλεισα από Θεσσαλονίκη με 29 ευρώ και επιστροφή από Ρόδο με Aegean με 33...Αντώνη ψάχνω για αμάξι Τώρα για 3/6 Αύγουστου Η 2 με 6..αν περνας και εσύ από κανένα ρωτά περίπου..στο ίντερνετ βρήκα πολύ ακριβά..πήρα σε έναν μου είπε 50 την βράδια
Εννοείς το αμάξι 50€/μέρα; Ή το ξενοδοχείο 50€/βραδιά; Δεν κατάλαβα... Για αμάξι θα ρωτήσω και εγώ και θα σου πώ.

Στο Karpathos Guide Application έχει όλα τα ανοικιαστήρια αυτοκινήτων μέσα και τηλέφωνα, μπορείς να ρωτήσεις και εσύ...γιατί τρέχω αρκετά αυτήν την περίοδο, αλλά θα ρωτήσω όπου μπορώ.
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Για το αμάξι βρε συ..θα το κατεβάσω..Αλλά μάλλον ταρίφα το βλέπω..Πολύ ακριβά...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για το αμάξι βρε συ..θα το κατεβάσω..Αλλά μάλλον ταρίφα το βλέπω..Πολύ ακριβά...
Δεν το έχεις ψάξει και βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα... Στο δεύτερο τηλεφώνημα βρήκα με 30€. Κατέβασε το app για να σου πω ποιο είναι να πάρεις τηλ να το κανονίσεις κ μην το αφήσεις για πολύ, γιατί κλείνονται όλα νωρίς... Άσε που θα ξεχάσει την τιμή που μου είπε αυτή που μίλησα.
 

nepyn

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Καλησπέρα!Επειδή κι εγώ στις πρώτες επικοινωνίες, ψάχνοντας για ενοικιαζομενα αυτοκίνητα, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικο με τα 55€/μέρα μπορείς να με διαφωτισεις αγαπητέ _antonis_?
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Για Αύγουστο Η τιμές είναι από 45 και πάνω...Σε όσα πήρα και εγώ η εστειλα mail... δεν θα νοικιασω καθόλου μαλλον..σιγά μην δώσω ένα 50αρικο..συγκοινωνία και μάλλον θα μειώσω και της μέρες..βρήκα Ρόδο με τα μισα
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Όσο ρώτησα και εγώ ως τώρα, πάει απο 45 και πάνω! Δε ρώτησα και σε όλα βέβαια, αλλά εντάξει, πόσο πιο κάτω να βρούμε; Βασικά ο ένας που μου είπε περισσότερα, είπε ότι νοικιάζονται όλα εκείνην την εποχή και στην ουσία ένα μήνα περιμένουν να δουλέψουν... εγώ τους καταλαβαίνω και αυτούς. Φυσικά στη Ρόδο είναι περισσότερες οι επιλογές, δεν περιμένουν μόνο τον Αύγουστο να δουλέψουν - απο την άλλη βέβαια, μην περιμένει κανείς να βρεί χώρο σε παραλία (πχ Λίνδο-παραλίες στο Φαληράκι-Άγια Παύλο κλπ κλπ να καθίσει και να απολαύσει θάλασσα...). Γι'αυτό καθένας επιλέγει πώς θέλει να αξιοποιήσει το χρόνο και το χρήμα του.

Πάντως το ψάχνω για τα ενοικιαζόμενα, αν βρώ κάτι οικονομικό, θα σας το γράψω εδώ :)

υ.γ. nepyn, εσύ για ποιό μήνα ψάχνεις; Αύγουστο;;;
 

nepyn

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Για τέλος Ιουλίου σκεφτόμουν.. :(
(Ευχαριστώ και για τις πληροφορίες!)
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Με την βοήθεια του Αντώνη που βρήκε με ένα 40αρι είναι Καλά...4 μερουλες και μια δυο με συγκοινωνία θα αφαιρέσω και τον Αντώνη θα κινηθουμε!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έχει καλή συγκοινωνία δηλαδή; o_O
Εντάξει, μη φανταστείς, αλλά απο το κέντρο έχει λεωφορεία για τις κυριότερες παραλίες 2-3 φορές τη μέρα (αναλόγως την παραλία βασικά).

Βασικά, αν κατεβάσεις το Karpathos Guide Application έχει μέσα τα πάντα και μπορείς να δείς τι παίζει. Πήγαινε στην κατηγορία GETTING AROUND --> BUSES --> KTEL --> MENU όπου θα δείς όλο το πρόγραμμα, ώρες-δρομολόγια-διαδρομές. Μη βασανίζεσαι άδικα αφού τα έχουμε βάλει εκεί.
 

nepyn

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Την έχω κατεβάσει ήδη, δεν είχα παρατηρήσει ότι έχει και τα δρομολόγια!
Δεν βολεύει σε καμία περίπτωση χωρίς αυτοκίνητο.

tsopirs, εσύ σε ποια περιοχή σκέφτεσαι να μείνεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom