Ιταλία Λιμνη GARDA ή Βερονα?

vasaltis

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Προτασεις για μια μερα στην Βερονα κανεις?
1.Garda μπορεις να συνδιάσεις σε ένα άλλο σου ταξίδι με περιήγηση προς Βορρά (Τρέντο, Μπολσάνο κ.τ.λ.)Η διαδρομές είναι πανέμορφες.
2.Η Βερόνα είναι Λαχείο!Με υπέροχο ιστορικό κέντρο, Αρένα , Ponte Scaligero, μεγάλες πλατείες,piazza del erbe,ο λόφος του αρχαιολ. μουσείου με θέα στην πόλη και πάρα πολύ καθαρή!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
κοίτα για τη λίμνη θα πρέπει να είστε αρκετα στο αυτοκίνητο για να κάνετε το γύρο και να σταματήσετε να δείτε κάποια απο τα πιο ομορφα χωριά (ψάξε στο forum θα βρεις πολλες πληροφορίες). Για τη Βερόνα θα κάνετε μια μονημέρη ξενάγηση στην πολη. Εχει πολλα πράγματα να δεις και πιστευω πως θα σου αρεσει. Εγω σου λεω οτι θα διαλεγα Βερόνα αλλα ειναι υποκειμενική επιλογη οχι αντικειμενική. Δεν εχει κατι ασχημο η Γκαρντα υπο αλλες συνθήκες σιγουρα θα την πρότεινα!
Καλά σου τα λέει ο skoumpi. Σκέτη Βερόνα με τρενάκι. Χαλαρά. Βόλτες, καφέ, πανίνο, κλπ. Η λίμνη θέλει ρόδα και πάλι δύσκολη είναι ....είναι πολλά τα χλμ.
 

capobomba

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
βερόνα να πας που αξίζει τον κόπο και είναι και κοντά στη βενετία. καμιά ώρα με το τρένο θα είναι. λάγκο δε λέει και κάτι, εκτός αν έχεις παιδιά και πας στη γκάρνταλαντ. βέβαια εγώ είχα πάει εκεί παλιά, 1995 περίπου, δεν ξέρω τι παίζει σήμερα
εντάξει, η βερόνα, χλωμό το κόβω να έχει αλλάξει πολύ πάντως, στο τσέντρο στόρικο τουλάχιστον
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
λάγκο δε λέει και κάτι, εκτός αν έχεις παιδιά και πας στη γκάρνταλαντ. βέβαια εγώ είχα πάει εκεί παλιά, 1995 περίπου, δεν ξέρω τι παίζει σήμερα

Κι εγώ που πήγα φέτος τα ίδια χάλια έχει ακόμη η λίμνη...
μια σαχλαμάρα... δεν έχτισαν τίποτε καινούργιο και το Σιρμιόνε ακόμα εκείνη την αηδία πύλη έχει... άσε εκείνη η κακομοιριά της Ρίβα και το δήθεν του Σαλό... μόνο η Γκάρνταλαντ αξίζει...

Και για να πούμε και κάτι καινούργιο... η Πάντοβα είναι σε απόσταση βολής από την Βενετία και είναι μια κούκλα... όσοι πιστοί προσέλθετε...
 
  • Like
Reactions: LIK

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom