Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: Σε ποια περιοχή να μείνω;

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Ημουν πιο κοντα στο να κλεισω στις περιοχες μειφερ, γουεστμινστερ και κενσιγκτον... russel πιστευετε βολευει καλυτερα με βασει παντα τα μερη που θελω να επισκεφτω...;;;
Ναι είναι τέλεια..εγω εμεινα σε ξενοδοχείο κ ήταν προτεινόμενη περιοχή από πρακτορείο..
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Γενικα τα κοιταω τωρα και ειναι ολα πανακριβα... εψαχνα να βρω δωματιο με μαξ 90 ευρω το βραδυ αλλα δεν το βλεπω και ευκολο!! Αν εχετε να προτειενετε βεβαια καποιο καλοδεχουμενο...
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Γενικα τα κοιταω τωρα και ειναι ολα πανακριβα... εψαχνα να βρω δωματιο με μαξ 90 ευρω το βραδυ αλλα δεν το βλεπω και ευκολο!! Αν εχετε να προτειενετε βεβαια καποιο καλοδεχουμενο...
Μέσω airbnb κοίταξες??τα ξενοδοχεία εδώ κ κάποια χρόνια ειναι πανάκριβα

Εγώ εμένα στο royal national στην russel square...
 
Last edited by a moderator:

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Εγώ εμένα στο royal national στην russel square...
Αυτο το ξενοδοχειο το εχω κοιταξει απο προχθες. Εχει διαθεσιμοτητα αλλα το βραδυ βγαινει περιπου 130 ευρω... πολυ ακριβο για τα δικα μου στανταρ. Το airbnb δεν το εχει κοιταξει ακομα αλλα νομιζω οτι ουτε εκει θα βρω κατι οικονομικο...και περα απο αυτο δεν εχω ξανακανει κρατηση απο εκει οποτε δεν το γνωριζω καθολου σαν σαιτ...
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Γενικα τα κοιταω τωρα και ειναι ολα πανακριβα... εψαχνα να βρω δωματιο με μαξ 90 ευρω το βραδυ αλλα δεν το βλεπω και ευκολο!! Αν εχετε να προτειενετε βεβαια καποιο καλοδεχουμενο...
Γενικά,δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά,επειδή το Λονδίνο είναι ακριβή πόλη,decent ξενοδοχείο με 90 ευρώ το βράδυ σε κεντρική περιοχή ,πολύ δύσκολο το βλέπω.Νομίζω πως το airbnb είναι σίγουρα καλύτερη λύση αν δεν μπορείτε να αυξήσετε το budget και πιστεύω πως θα βρείτε κάτι με 90 ευρώ το βράδυ
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Γενικά,δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά,επειδή το Λονδίνο είναι ακριβή πόλη,decent ξενοδοχείο με 90 ευρώ το βράδυ σε κεντρική περιοχή ,πολύ δύσκολο το βλέπω.Νομίζω πως το airbnb είναι σίγουρα καλύτερη λύση αν δεν μπορείτε να αυξήσετε το budget και πιστεύω πως θα βρείτε κάτι με 90 ευρώ το βράδυ
Λες να ριξω και εκει μια ματια;;

Κοιτα σε θεμα μπατζετ μεχρι βαρια 180-190 το ατομο να παει για τεσσερα βραδια. Τοσα μπρουμε να διαθεσουμε
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Λες να ριξω και εκει μια ματια;;

Κοιτα σε θεμα μπατζετ μεχρι βαρια 180-190 το ατομο να παει για τεσσερα βραδια. Τοσα μπρουμε να διαθεσουμε
Νομίζω πως δεν έχετε να χάσετε κάτι
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Όλες οι περιοχές που αναφέρεις είναι αρκετά ακριβές γενικά.

Προσωπική μου γνώμη είναι οτι έτσι κ αλλιώς θα χρησιμοποιήσεις αρκετά μετρό, οπότε κοίτα και λίγο έξω απο το κέντρο αν βρείς πιο φθηνά.

Αν βρείς δηλαδή κάτι προς το east end πχ Shoreditch, Hoxton ή κοντά στους σταθμούς Aldgate ή Aldgate East ή και πιό βόρεια πχ camden ή islington.

Να διευρινήσω οτι δεν έχω μείνει σε αυτές τις περιοχές απλά σαν επισκέπτης μου φανηκαν όχι τόσο απομακρυσμένες και σχετικά ασφαλείς.
 
Last edited:

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Όλες οι περιοχές που αναφέρεις είναι αρκετά ακριβές γενικά.

Προσωπική μου γνώμη είναι οτι έτσι κ αλλιώς θα χρησιμοποιήσεις αρκετά μετρό, οπότε κοίτα και λίγο έξω απο το κέντρο αν βρείς πιο φθηνά.

Αν βρείς δηλαδή κάτι προς το east end πχ Shoreditch, Hoxton ή κοντά στους σταθμούς Aldgate ή Aldgate East ή και πιό βόρεια πχ camden ή islington.

Να διευρινήσω οτι δεν έχω μείνει σε αυτές τις περιοχές απλά σαν επισκέπτης μου φανηκαν όχι τόσο απομακρυσμένες και σχετικά ασφαλείς.
Καλημερα, τελικα εκλεισα σε ενα ξενοδοχειο στο Kings Cross 150 μετρα απο το σταθμο του μετρο. Πιστευω να με βολεψει. Σε ευχαριστω παντως.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Παιδια σε ποια περιοχη να βρω ξενοδοχειο να ειμαι κοντα σε μεντρο και παει λεγοντας?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom