Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
H περιοχή του πρώτου είναι πολύ βολική, σε πολύ κοντινή απόσταση από αρκετά ενδιαφέροντα σημεία, αν και όχι ιδιαίτερα όμορφη (στο άμεσο περίγυρο του τουλάχιστον). Το μόνο αρνητικό του για μένα είναι το τεράστιο εργοτάξιο που βρίσκεται δίπλα από το ξενοδοχείο, με τις όποιες ενοχλήσεις μπορεί να έχει αυτό, και γι αυτό το λόγο θα σκεφτόμουν και την επιλογή του Earls Court. (αν και προσωπικά η ευρύτερη περιοχή του πρώτου είναι πιο ένδιαφέρουσα).
 
Μηνύματα
6
Likes
0
H περιοχή του πρώτου είναι πολύ βολική, σε πολύ κοντινή απόσταση από αρκετά ενδιαφέροντα σημεία, αν και όχι ιδιαίτερα όμορφη (στο άμεσο περίγυρο του τουλάχιστον). Το μόνο αρνητικό του για μένα είναι το τεράστιο εργοτάξιο που βρίσκεται δίπλα από το ξενοδοχείο, με τις όποιες ενοχλήσεις μπορεί να έχει αυτό, και γι αυτό το λόγο θα σκεφτόμουν και την επιλογή του Earls Court. (αν και προσωπικά η ευρύτερη περιοχή του πρώτου είναι πιο ένδιαφέρουσα).
Τελικά είχες δίκιο γίνονται έργα παντού στην περιοχή .Έκλεισα στο Premier inn Tate Modern ,δεν την ξέρω την περιοχή ,αλλά ήταν πολύ καλή η τιμή.

Καλησπέρα η περιοχή southwark είναι εντάξει;Ρωτάω επειδή είσαι κάτοικος.
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Η περιοχή Southwark είναι δήμος Southwark. τι εννοείς λοιπόν? (πιθανότατα τη στάση του tube) αν ναι, καλά είναι. κάνε και μια βόλτα στα μαγαζιά της Isabella street. ωραιότατα.
Αν πάλι εννοείς τον δήμο, εξαρτάται
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Η περιοχή Southwark είναι δήμος Southwark. τι εννοείς λοιπόν? (πιθανότατα τη στάση του tube) αν ναι, καλά είναι. κάνε και μια βόλτα στα μαγαζιά της Isabella street. ωραιότατα.
Αν πάλι εννοείς τον δήμο, εξαρτάται
Τελικά έκλεισα στο premier inn tate modern southwark .Η περιοχή τι λέει ;
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Μια χαρα.....τελεια..τελεια ειναι....κεντρικότατα....αντε καλο ταξιδι...
Ευχαριστώ, Καλημέρα.

Λίγο νταμάρι οι δρόμοι στα πέριξ του ξενοδοχείου αλλά η περιοχή καλή
Ελπίζω να είναιείναι πράγματι λίγο νταμάρι.Σε ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

kalli87

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!πρώτη φορά Λονδίνο και θέλω να μάθω κάτι για την μεταφορά από το αεροδρόμιο Stansted για Λονδίνο..η πτήση φεύγει από Θεσσαλονίκη 22.05 και φτάνει Λονδίνο 23.35.υπάρχει μέσο μεταφοράς,τραίνο λεωφορείο οτιδήποτε εκείνη την ώρα για Λονδίνο?και αν ναι το μετρό στο Λονδίνο μέχρι τι ώρα λειτουργεί?όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας το κάνει please!!thanks!(κάνω προπόνηση)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σε όλους!πρώτη φορά Λονδίνο και θέλω να μάθω κάτι για την μεταφορά από το αεροδρόμιο Stansted για Λονδίνο..η πτήση φεύγει από Θεσσαλονίκη 22.05 και φτάνει Λονδίνο 23.35.υπάρχει μέσο μεταφοράς,τραίνο λεωφορείο οτιδήποτε εκείνη την ώρα για Λονδίνο?και αν ναι το μετρό στο Λονδίνο μέχρι τι ώρα λειτουργεί?όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας το κάνει please!!thanks!(κάνω προπόνηση)
Αυτά για τις μεταφορές, το πρώτο με λεωφορεία, το δεύτερο με τρένο, φυσικά ισχύει όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο.
http://www.stanstedairport.com/transport-and-directions/buses-and-coaches

https://www.stanstedexpress.com/?tid=airport


Και όποια πληροφορία χρειαστείς για το μετρό και γενικά μετακινήσεις, πρόγραμμα, τιμές εισιτηρίων κτλ κτλ
https://www.tfl.gov.uk
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα σε όλους!πρώτη φορά Λονδίνο και θέλω να μάθω κάτι για την μεταφορά από το αεροδρόμιο Stansted για Λονδίνο..η πτήση φεύγει από Θεσσαλονίκη 22.05 και φτάνει Λονδίνο 23.35.υπάρχει μέσο μεταφοράς,τραίνο λεωφορείο οτιδήποτε εκείνη την ώρα για Λονδίνο?και αν ναι το μετρό στο Λονδίνο μέχρι τι ώρα λειτουργεί?όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας το κάνει please!!thanks!(κάνω προπόνηση)
Εγω την πρωτη φορα που πηγα ειχα βραδυνη πτηση οπως τη δικη σου. Εμεινα λοιπον διπλα στο αεροδρομιο στο Radisson hotel και το πρωι μετα απο ενα υπεροχο πρωινό...πηγα Λονδινο με την ησυχια μου.. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom