Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

kokoui

Member
Μηνύματα
370
Likes
492
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Η easybus εχει μέχρι 23:30 και η national express κάνω αναζήτηση για 23:00 και μου βγάζει αυτό: Sorry, we were unable to find any results

Εναλλακτικές λύσεις, shuttle bus μήπως;;;;
 
Last edited by a moderator:

kokoui

Member
Μηνύματα
370
Likes
492
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μιας και σε πέτυχα να σε εκμεταλλευτώ για ακομα λίγες ερωτήσεις:haha:. Για τις 24 δεν ειναι για μένα (εγω θα είμαι ήδη) αλλα για φίλους και φεύγουν 27 απόγευμα με Aegean, τι υπηρεσία λες να επιλέξουν για τη μεταφορά (θα μένουν marylbone);; Επίσης, εγω έχω ήδη κλείσει με easybus απο καιρό αλλα τις προάλλες μου έστειλαν Mail με το εξής: Unfortunately your easyBus service will not be operating.

However, we have arranged for you to travel on a similarly timed National Express service.
Απο την στάση της easybus θα το πάρω ή αλλου;;;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Μιας και σε πέτυχα να σε εκμεταλλευτώ για ακομα λίγες ερωτήσεις:haha:. Για τις 24 δεν ειναι για μένα (εγω θα είμαι ήδη) αλλα για φίλους και φεύγουν 27 απόγευμα με Aegean, τι υπηρεσία λες να επιλέξουν για τη μεταφορά (θα μένουν marylbone);; Επίσης, εγω έχω ήδη κλείσει με easybus απο καιρό αλλα τις προάλλες μου έστειλαν Mail με το εξής: Unfortunately your easyBus service will not be operating.

However, we have arranged for you to travel on a similarly timed National Express service.
Απο την στάση της easybus θα το πάρω ή αλλου;;;
Για τις 27 φαντάζομαι από Heathrow σωστά; E ας πάνε σε κάποιο κοντινή στάση της Piccadilly για το Terminal 2.

Για το easybus, Λογικά από την ίδια στάση θα το πάρεις αλλά καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί τους ή να κοιτάξεις στο site τους μήπως λένε κάτι σχετικό.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Παιδακια πλησιαζουν οι μερες για το ταξιδι και αρχισε ο προγραμματισμος. Αρχικα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τι παιζει με τις τιμες της national express αν κλεισεις το εισιτηριο απο τα desk εκεινη την ωρα.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδακια πλησιαζουν οι μερες για το ταξιδι και αρχισε ο προγραμματισμος. Αρχικα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τι παιζει με τις τιμες της national express αν κλεισεις το εισιτηριο απο τα desk εκεινη την ωρα.
Θα σου έλεγα να μην το κανεις...Μονο αν δεν είναι σίγουρος για το που κ ποτε θα ταξιδεψεις. Απο το ίντερνετ είναι πολύ πολύ φθηνότερα. Μια φορά εκανα τη χαζομαρα να αγοράσω απο κισε και το ίδιο δρομολόγιο στο ίντερνετ 1 ωρα πριν κόστιζε 10 λίρες λιγοτερο. Την προηγούμενη μέρα που το είχα κοιτάξει κόστιζε 30 λίρες λιγότερο...
 

Ftero

Member
Μηνύματα
18
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία-Μαυροβούνιο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Υπάρχει νεότερο για δείπνο στο shard?? έχει πάει κανείς;

Αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι φρόνιμο τώρα με τα νέα δεδομένα!
Καλημέρα isavella!

Βρέθηκα για δείπνο πριν δύο μήνες στο shard στο εστιατόριο hutong:είναι κινέζικο και βρίσκεται στον 33 όροφο με εκπληκτική πανοραμική θέα της πόλης.
Θέλει οπωσδήποτε κράτηση και υπολόγισε περίπου 50 λίρες το άτομο.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Θα σου έλεγα να μην το κανεις...Μονο αν δεν είναι σίγουρος για το που κ ποτε θα ταξιδεψεις. Απο το ίντερνετ είναι πολύ πολύ φθηνότερα. Μια φορά εκανα τη χαζομαρα να αγοράσω απο κισε και το ίδιο δρομολόγιο στο ίντερνετ 1 ωρα πριν κόστιζε 10 λίρες λιγοτερο. Την προηγούμενη μέρα που το είχα κοιτάξει κόστιζε 30 λίρες λιγότερο...
Ξερω ακριβως τις ημερες το θεμα ειναι με τις ωρες...φοβαμαι τωρα λογω ελεγχου μην χασουμε το λεωφορειο.Ποση ωρα να υπολογισω περιπου ωστε να κλεισω την καταλληλη ωρα.

Λοιπον εκλεισα τα εισιτηρια online οπως μου προτεινες Kanel28 και μου κοστισαν 42 λιρες πηγαινε-ελα για 2 ατομα!Να σκεφτεις φθανουμε 11 η ωρα και εκλεισα το λεωφορειο των 13.30 για σιγουρια.
Τωρα κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι αν μπορουμε να βγαλουμε την travelcard απο τον σταθμο Victoria δεδομενου οτι θελουμε τις προσφορες 2for1.Εχω ηδη επιλεξει και εκτυπωσει τα voucher που μας ενδιαφερουν.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Λοιπον εκλεισα τα εισιτηρια online οπως μου προτεινες Kanel28 και μου κοστισαν 42 λιρες πηγαινε-ελα για 2 ατομα!Να σκεφτεις φθανουμε 11 η ωρα και εκλεισα το λεωφορειο των 13.30 για σιγουρια.
Τωρα κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι αν μπορουμε να βγαλουμε την travelcard απο τον σταθμο Victoria δεδομενου οτι θελουμε τις προσφορες 2for1.Εχω ηδη επιλεξει και εκτυπωσει τα voucher που μας ενδιαφερουν.
Ναι μπορείς.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Πως σας φαινεται το προγραμμα μας;
αααα και για Σαββατο τι προτεινεται επειδη εμεις φθανουμε μεσημερι και η υπολοιπη παρεα αργα το απογευμα

Saturday 26/12/2015



Sunday 27/12/2015

10.30 Buckingham Palace-Changing of the guard

(St.James Park walk, open 5am-24.00)

Westminster Abbey (Closed on Sunday, £20), Houses of Parliament, Big Ben,London Eye

Up to Trafalgar Square and National Gallery (10am-6pm –Free)

Leicester Square – China Town - Feng Sui Inn


Monday 28/12/2015

Natural History Museum opens at 10am-17.30pm – Free// ME- Westfield Mall

Royal Albert Hall

Kensington Palace

Notting Hill

Hyde Park – Winter Wonderland 10am -10pm

Regent Street – Oxford StreetOXFORD STREET STORES Primark, DISNEY STORE Mon - Sat 9am to 10pm


Tuesday 29/12/2015

Victoria Underground Station - Victoria line towards Walthamstow Central Underground Station or Seven Sisters Underground Station – stop at Euston Underground Station - Northern linetowards High Barnet or Edgware - Camden Town Underground Station – around 10-15mins

Camden Town and Market 10am- 6pm,shops near: Starbucks,Boots,Nando’s

Camden Town Underground Station - Northern linetowards Kennington Station via Charing Cross - Leicester Square Underground Station,down stairs - Piccadilly linetowards Arnos Grove Underground Station or Cockfosters Underground Station - Covent Garden Underground Station – about 10 mins

Covent Garden – Urban Decay 5 King St –Shake Sack - Nando’s

Covent Garden Underground Station - Piccadilly line towards Northfields Underground Station, Heathrow Terminal 4 Underground Station, Uxbridge Underground Station, Heathrow Terminal 5 Underground Station or Rayners Lane Underground Station - Piccadilly Circus Underground Station – 2mins

Piccadilly Cirqus – Japan Centre 10am- 9.30pm

Wednesday 30/12/2015

Madame Tussaud’s 08.30-6pm

Baker Street Station - Boarding at Stop A - 74 bus towards Putney High Street - Knightsbridge Station /Harrods - Stop KC – around 10mins - Harrods 10am – 9pm

Millenium Bridge, Tate Modern and Shakespeare’s Globe, Southwark bridge, The Anchor, Nando’s, Clink St, The Golden Hinde, London Bridge, Hay’s Galleria – Pub- Café Rouge, HMS Belfast , City Hall

Tower Bridge – Girl with a dolphin fountain – Tower of London

St. Katherine’s Docks




Carnaby St – Liberty London
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το Σάββατο που θα φτάσετε πάρτε το καραβάκι και κάντε μια βόλτα στον Τάμεση μέχρι το Greenwich δείτε το cutty sark πιείτε μια ale και γυρίστε πίσω.

Προσέξτε στην Winter Wonderland για τις μάρκες να έχετε βγάλει μετρητά από πριν...Γιατί μέσα στο πάρκο που είναι τίγκα στα atm σε πιάνουν κότσο και σου χρεώνουν 3 ή 4 λίρες κάπου τόσο τη συναλλαγή.

Edit: Χμ 26 φτάνετε ε? Δεν ξέρω πως θα κυκλοφορούν τα καραβάκια εκείνη τη μέρα οπότε ψάξτο η πάρτε μετρό :p
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Το Σάββατο που θα φτάσετε πάρτε το καραβάκι και κάντε μια βόλτα στον Τάμεση μέχρι το Greenwich δείτε το cutty sark πιείτε μια ale και γυρίστε πίσω.

Προσέξτε στην Winter Wonderland για τις μάρκες να έχετε βγάλει μετρητά από πριν...Γιατί μέσα στο πάρκο που είναι τίγκα στα atm σε πιάνουν κότσο και σου χρεώνουν 3 ή 4 λίρες κάπου τόσο τη συναλλαγή.

Edit: Χμ 26 φτάνετε ε? Δεν ξέρω πως θα κυκλοφορούν τα καραβάκια εκείνη τη μέρα οπότε ψάξτο η πάρτε μετρό :p
Τι μαρκες πρεπει να βγαλουμε και απο που; Επισης που αποσκοπουν αυτες οι μαρκες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.368
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom