Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

dimemples

Member
Μηνύματα
36
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το London Eye είναι πολύ τουριστικό και σε καμία περίπτωση value for money. Θα σου πρότεινα να πας στο walkie talkie/skygarden, το οποίο είναι ψηλότερο, ωραιότερο, με λιγότερο κόσμο και είναι δωρεάν. Θα χρειαστεί όμως να έχεις κάνει κράτηση λίγες μέρες πριν.
Μπορείς επίσης να πας για ποτό/καφέ/φαγητό χωρίς κράτηση, αλλά μόνο ορισμένες ώρες, τις οποίες μπορείς να βρεις στο site τους.
 

dimemples

Member
Μηνύματα
36
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτα τα δυο με ενδιαφερουν κυριως. Θα ηθελα να ανεβω και στο London eye για να δω πως ειναι, αλλα αν εχει ουρα δεν καιγομαι κιολας! Επισης θα ηθελα να παω στο ενυδριο, εχει παει κανεις να μου πει πως ειναι? Και κανενα καλο μερος για φαγητο,ποτο? Συναλλαγμα κανω απο Ελλαδα, σωστα?
Για το london eye γράφω από πάνω.
Το ενυδρίο έχει κάποια ενδιαφέροντα για να δεις, αν και προσωπικά επίσης το θεωρώ λίγο τουριστικό και με δεδομένο το πόσα πολλά πράγματα μπορείς να κάνεις/δεις στο Λονδίνο θα το είχα πολύ χαμηλά στις προτεραιότητες μου.
Τώρα για φαγητό/ποτό υπάρχουν άπειρα μέρη για όλα τα βαλάντια και γούστα. Αν έπρεπε να προτείνω μόνο ένα μέρος το οποίο να είναι ωραίο και οικονομικό είναι η pub Churchill Arms στο Notting Hill, το οποίο σερβίρει πολύ καλό ταϋλανδέζικο φαγητό.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Στο London eye, εαν πάω γτ ακόμα δεν έχω καταλήξει, θα πάω με την προσφορα της travelcard. Έχω τσεκάρει το skygarden το οποίο έχει προτείνει ο jimp που με έχει βοηθήσει και πολύ, αλλά αυτό με την κράτηση εμένα προσωπικά με δεσμέυει και δε λειτουργώ έτσι στα ταξίδια. Θα βγάλω ένα πλάνο και θα προσπαθήσω να το τηρήσω αλλά κράτηση για συγκεκριμένη ώρα κάπου δε θα ήθελα να κάνω. Άσε που δεν έχει για τις μέρες που θέλω διαθεσιμες ωρες.
Το έκανα μόνο για τα στούντιο της warner bros και αυτό επειδή ήταν όνειρο ζωής και ήξερα ότι εκεί θα αφιερώσω μισή μέρα.
Όπως και τα κουπόνια 2for1 όταν τα κατέβασα μου ζητούσε μέρα που θα επισκεφτώ το τάδε αξιοθέατο. Ευτυχώς διάβασα στο faq και έλεγε ότι μπορείς να πας και άλλη μέρα.
Να υποθέσω ότι αυτό που λες ότι μπορούμε να πάμε χωρίς κράτηση για ποτό πχ είναι αυτό που αναφέρει εδώ που λέει Sky Pod Bar Walk-in Guests??
https://skygarden.london/sky-pod-bar
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εμεις αυριο πεταμε για Αγγλια. Την Πεμτη θα ειμαστε Λονδινο. Θα σας γραψουμε και εμεις τις εντυπωσεις μας απο London Eye και Μουσειο με τα κερινα.

Επισης κρατηση για το SkyGarden - Sky Pod πρεπει να κανεις 1 μηνα πριν ωστε να βρεις. Ετσι καναμε και εμεις.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Εμεις αυριο πεταμε για Αγγλια. Την Πεμτη θα ειμαστε Λονδινο. Θα σας γραψουμε και εμεις τις εντυπωσεις μας απο London Eye και Μουσειο με τα κερινα.

Επισης κρατηση για το SkyGarden - Sky Pod πρεπει να κανεις 1 μηνα πριν ωστε να βρεις. Ετσι καναμε και εμεις.
Να περάσετε τέλεια και να μας γράψετε πρόσφατες εντυπώσεις! Εμείς πετάμε Σάββατο βράδυ. Στα κέρινα δεν πρόκειται να πάμε, δε μας αρέσει, αλλά αυτά είναι γούστα.
Κράτηση ένα μήνα πριν? Δεν πειράζει την επόμενη φορά. Θα βρούμε την άκρη κάπως να δούμε το Λονδίνο λίγο από ψηλά.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να περάσετε τέλεια και να μας γράψετε πρόσφατες εντυπώσεις! Εμείς πετάμε Σάββατο βράδυ. Στα κέρινα δεν πρόκειται να πάμε, δε μας αρέσει, αλλά αυτά είναι γούστα.
Κράτηση ένα μήνα πριν? Δεν πειράζει την επόμενη φορά. Θα βρούμε την άκρη κάπως να δούμε το Λονδίνο λίγο από ψηλά.
Ευχαριστουμε πολυ. Επισης. Στο Skygarden καποια παιδια εχουν πει οτι μπορειτε να πατε βραδυ αργα και με λιγο τύχη μπορείτε να βρειτε να κατσετε.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Και για να συνδυάσεις και ιστορία με τη θέα, Tower Bridge που ισχύει και η προσφορά 2 for 1.
Έχει ήδη μπει στο πρόγραμμα και έχω κατεβάσει τα voucher για τις προσφορές. Θα προσπαθήσω να δω και να κάνω όσα έχω στο πρόγραμμα, το μόνο που ελπίζω τώρα είναι να έχει καλό καιρό να χαρούμε τις μέρες μας!!
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Εγώ για εστιατόριο με θέα είχα κλείσει τραπέζι στο oxo.Δεν μου ζήτησαν ούτε αριθμό κάρτας ούτε τίποτα, όλα έγιναν με email.Στην αρχή μας έβαλαν σε πίσω τραπέζι και επειδή τους ζητήσαμε καλύτερο τραπέζι, μόλις άδειαζε μας έβαλαν αμέσως μπροστά.Ήταν με ζωντανή μουσική και η θέα εκπληκτική (μπορείς να κατεβάσεις και τον τιμοκατάλογο να πάρεις μία ιδέα). Φωτογραφίες από εκεί έχω δημοσιεύσει στην ιστορία μου afternoon tea στο Λονδίνο.
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Αν μπορείς να το ακυρώσεις για τσέκαρε τα travelodge https://www.travelodge.co.uk/search/results?location=Central+London&lat=&long=&action=search&source=l&checkIn=24%2F02%2F17&checkOut=27%2F02%2F17&rooms%5B0%5D%5Badults%5D=2&rooms%5B0%5D%5Bchildren%5D=0 Τις ημερομηνίες που θέλεις to Travelodge King Cross Royal Scot, το Travelodge Central Bank και το Travelodge central city έχουν παρόμοιες τιμές και είναι κεντρικά. Έχω μείνει και στα 3. Πολύ καλή αλυσίδα ξενοδοχείων με τα βασικά.
Στο Travelodge Central Bank μπορω να φτασω ευκολα με τα μεσα? με εξπρες και μετα τι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.486
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom