Μαυρίκιος ΜΑΥΡΙΚΙΟΣ - Παράδεισος στον Ινδικό

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Ακριβώς την ίδια εντύπωση έκανε και σε μένα ο Μαυρίκιος.
Χαίρομαι που τον γνώρισες όπως έπρεπε και όχι μέσα από ένα πολυτελές ξενοδοχείο.
Να σαι καλά να μας ταξιδεύεις συχνά.:)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Ακριβώς την ίδια εντύπωση έκανε και σε μένα ο Μαυρίκιος.
Χαίρομαι που τον γνώρισες όπως έπρεπε και όχι μέσα από ένα πολυτελές ξενοδοχείο.
Να σαι καλά να μας ταξιδεύεις συχνά.:)

Σ' ευχαριστώ ΝΤΙΝΑ!!!:)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
τι ομορφη ιστορια ειναι αυτη !!
μου εφτειαξες το απογευμα μου ...
να εισαι καλα να ταξιδευεις σε ομορφα μερη και μετα να μας τα περιγραφεις εστι ωραια
και γλαφυρα ....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
τι ομορφη ιστορια ειναι αυτη !!
μου εφτειαξες το απογευμα μου ...
να εισαι καλα να ταξιδευεις σε ομορφα μερη και μετα να μας τα περιγραφεις εστι ωραια
και γλαφυρα ....

Σε ευχαριστώ ΚΙΚΙ για τα καλά σου λόγια!
Να είμαστε όλοι καλά και να μην προλαβαίνουμε να γράφουμε και να διαβάζουμε ταξιδιωτικές ιστορίες!!!:)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
πολύ ωραία η αφήγηση σου ....μάς ταξίδεψες και εμάς ...μπράβο και σου έυχομαι τα καλύτερα.

αν θέλεις γράψε μάς και λίγα οικονομικά στοιχεία ....κόστος ταξιδιού ,ακριβό νησί για τούς τουρίστες ?, κόστος διαβίωσης για τους ντόπιους ?
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μπράβο για την γεμάτη πληροφορίες αφήγηση και κυρίως για τον τρόπο που επέλεξες να δεις το νησί, έξω από τα δεδομένα του συνήθη τουρίστα.
Θα συμφωνήσω με τον χρήστο71, βάλε μας μερικές πρακτικές λεπτομέρειες ακόμη, πολλοί θα είναι οι ενδιαφερόμενοι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
XRISTOS71 και tripdreamer1975 σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Θα ανασύρω τα «αρχεία» μου ;) και θα σας ενημερώσω και γι’ αυτά που μου ζητήσατε!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Λοιπόν, το αεροπορικό εισητήριο ήταν 700€/άτομο (μετ’ επιστροφής και συμπεριλαμβανομένων φόρων) με την Emirates μέσω Ντουμπάϊ.

Τα ξενοδοχεία παίζουν ανάλογα το βαλάντιο του καθενός και μπορείς να βρείς και οικονομικά B&B.

Τώρα για τις εκδρομές αν τις κλείσεις μέσα από τα ξενοδοχεία είναι πανάκριβες. Εμείς κλείσαμε για τις περισσότερες μέρες έναν ντόπιο ταξιτζή. Μας γύρναγε όλη μέρα, μας πήγαινε στα μέρη που θέλαμε (αποφύγαμε έτσι πολλές τουριστικές παγίδες του στυλ φυτείες ζαχαροκάλαμου κ.λ.π.) και του δίναμε 25€/μέρα. Και ήταν και γλυκύτατος ο οδηγός... μέχρι φρούτα και χυμούς μας κέρναγε.

Η εκδρομή που κάναμε με catamaran στο Ιle Aux Cerfs κόστισε 25€/άτομο.

Τέλος, το undersea walk κόστισε 18€/άτομο.

Οι τιμές αφορούν το έτος 2005.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Πολυ ωραιες πληροφοριες!! Σευχαριστουμε!!:clap:
Εχει επικρατησει λαθος,οτι ο Μαυρικιος ειναι πανακριβος...Ισως γιατι οι περισσοτεροι πανε μεσω γραφειου.. Εχω δει οτι εχει και πολη φτηνα σπιτακια που νοικιαζουν...κατι σαν τα δικα μας ενοικιαζομενα δωματια..
Και το καλυτερο για μενα ειναι οτι γυρισες το νησι!:cool:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Πολυ ωραιες πληροφοριες!! Σευχαριστουμε!!:clap:
Εχει επικρατησει λαθος,οτι ο Μαυρικιος ειναι πανακριβος...Ισως γιατι οι περισσοτεροι πανε μεσω γραφειου.. Εχω δει οτι εχει και πολη φτηνα σπιτακια που νοικιαζουν...κατι σαν τα δικα μας ενοικιαζομενα δωματια..
Και το καλυτερο για μενα ειναι οτι γυρισες το νησι!:cool:
Μέσω πρακτορείου είναι "φαρμακείο"...δεν το συζητώ! Όπως και το να κλείσεις εκδρομές οργανωμένες στο νησί! Καλύτερα να νοικιάσεις αυτοκίνητο ή να βρεις ταξιτζή όπως εμείς!
Επίσης να προσθέσω ότι τρώγαμε με 20-25 ευρώ το ζευγάρι άνετα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τι να πω..φιλη που γυρισε προσφατα κανονιζει να επιστρεψει και να μεινει ενα μηνα (καλα δε θα της ξαναμιλησω απο τη ζηλεια μου :haha:) , τοσο πολυ της αρεσε!
Συμφωνω οτι αυτο που εκανε το ταξιδι να αξιζει ηταν οτι γυρισατε μονοι σας μακρια απο τα μεγαλα ξενοδοχεια! Ευχαριστουμε για την αφηγηση :clap:
Varioathens εχεις παει σε κατι μερη..τι να πω πια :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom