Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

paefstra

Member
Μηνύματα
13.155
Likes
41.497
Έκλεισα 5-9 Δεκεμβρίου στο castille το economy μέσω booking με 50 ευρώ με πρωινό! Θα μου κάνουν δωρεάν αναβάθμιση σε δωμάτιο με θεα αν στείλω μειλ? Ή με έξτρα χρέωση?
Το μπάνιο στο economy πως είναι;
γενικά διάβασα αρνητικά σχόλια για τα μπάνια και κάποιοι παραπονεθηκαν και για έλλειψη καθαριότητας, ισχύει;;;
Τα μπανια του ειναι παλια και ολο το ξενοδοχειο εχει παλαιικη αυρα. Αν ανακαινιστει, αυτη τη θεα και τοποθεσια θα την πληρωσεις 150 με πρωινο.
Ενα μειλ "σας παρακαλω με θεα" εκανε τη δουλεια σε μας δωρεαν και μαλιστα Αυγουστο που γεμιζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.155
Likes
41.497
Από την κράτηση σου στο booking το έστειλες το μειλ?
Ναι. Επισης δεν χρειαζεται ταξι απο το αεροδρομιο αλλα ειναι αχρηστο γιατι στα 5λ ειναι η σταση των λεωφορειων.
Καλο ταξιδι και να αγορασεις οπωσδηποτε ασημενια κοσμηματα απο τη Βαλεττα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αν χρειαστείτε ταξί στη Μάλτα υπάρχει ενας Έλληνας Spiros Tsiaros υπάρχει στο face book πολυ ευγενικός και εξυπηρετικός
Eπίσεις αν είστε στη Βαλέτα και δεν έχει καλή συγκοινωνία από το τερματικό σταθμό στο μέρος που μενετε στην είσοδο της Βαλέτα υπάρχει ένα κιόσκι πληρώνεις 15 ευρώ πας απέναντι στη πιάτσα ταξί δίνεις το κουπόνι σου στο ταξιτζή και σε πάει σε πολλά μέρη της ενδοχώρας
Εγω έμενα στο ΤΑΣΜΠΙ 15 λεπτα σχεδον απο τη Βαλέτα
Υπάρχει πολύ μποτιλιαρισμα ολο το χρόνο
Υπάρχει μια εφαρμογή στο κινητο θα τη βαλω μόλις τη ξεθαψω που καλεις βανάκι ερχετα κάτω από το σπιτι σου την ωρα που θέλεις σε ενημερώνει οτι θα παραμείνει στη πορτα σου για 6 λεπτά και πληρώνεις 2 ευρω ανάλογα τη διαδρομή
Λες το όνομα σου στο οδηγο και μπαίνεις μεσα
Αποφεύγετε το συνοστισμο στα λεοφωρεια αν και είναι πιο οικονομικά 0,75 λεπτά αλλά δεν αξίζει
 

patrizia

Member
Μηνύματα
191
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Εμείς θα είμαστε 3 οπότε μήπως συμφέρει ταξι ή βανακι για κάποιες διαδρομές. Αν βρεις την εφαρμογή θα ήμουν ευγνωμων
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εμείς θα είμαστε 3 οπότε μήπως συμφέρει ταξι ή βανακι για κάποιες διαδρομές. Αν βρεις την εφαρμογή θα ήμουν ευγνωμων
Ναι μολις τη βρω ειμαι στη δουλεια τωρα
Εγω θα σου προτεινα το Σπυρο εχει βανακι και ειναι πολυ εξυπηρετικος
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.377
Likes
3.480
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ενα μειλ "σας παρακαλω με θεα" εκανε τη δουλεια σε μας δωρεαν και μαλιστα Αυγουστο που γεμιζει.
Γενικώς φαίνεται οι Μαλτέζοι πως είναι άκρως εξυπηρετικοί σε κάτι τέτοια. Είχα μείνει το 2019 στο Osborne Hotel και πριν το ταξίδι τους είχα στείλει email (μέσω booking) για δωμάτιο στους πάνω ορόφους του ξενοδοχείου εάν ήταν εφικτό. Τελικά μας έδωσαν ίσως το καλύτερο δωμάτιο του ξενοδοχείου με super θέα, μπαλκονάκι, και με τιμή γύρω στα 100 ευρώ τη βραδιά με πρωινό
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ναι μολις τη βρω ειμαι στη δουλεια τωρα
Εγω θα σου προτεινα το Σπυρο εχει βανακι και ειναι πολυ εξυπηρετικος
[/QU
Oι εφαρμογές που μπορεί να χρησιμοποιήσειs για ταξί είναι η Uber η bolt και η ecabs. Το κατεβάζειs από apple store για κινητά apple η από playstore για κινητά android
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ειχαμε μεινει σε αυτο Luciano Valletta Studio - Self Catering με 50ευρω τη βραδια, τωρα βλεπω εχει λιγο παραπανω. Ειναι διαμερισμα ( Studio with Street View ηταν το δικο μας) και εχεις θεα στη θαλασσα, (τουλαχιστονν αυτο που ειχαμε μεινει εμεις.... ) ησυχο και πολυ κεντρικο!κατω απο τους κηπους ακριβως. Ειχαμε νοικιασει ταξι απο αεροδρομιο μεσω booking αλλα ο ταξιτζης να τρεχει, να κανει στραβοτιμωνιες , να στελνει μηνυματα στο whats up και να μας εχει στησει 20 λεπτα. Το χειροτερο ηταν οτι μπερδευτηκε κ μας πηγε σε αλλο ξενοδοχειο και περπατουσαμε με τις βαλιτσες στο χερι... ετυφε προφανως και στη συνεχεια το booking μας ζητησε συγνωμη για την ταλαιπωρια.... Να πατε Μαλτα! εμεις ειχαμε παει Αυγουστο και λιωσαμε στη ζεστη και την υγρασια...
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
768
Likes
3.902
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Ειχαμε μεινει σε αυτο Luciano Valletta Studio - Self Catering με 50ευρω τη βραδια, τωρα βλεπω εχει λιγο παραπανω. Ειναι διαμερισμα ( Studio with Street View ηταν το δικο μας) και εχεις θεα στη θαλασσα, (τουλαχιστονν αυτο που ειχαμε μεινει εμεις.... ) ησυχο και πολυ κεντρικο!κατω απο τους κηπους ακριβως. Ειχαμε νοικιασει ταξι απο αεροδρομιο μεσω booking αλλα ο ταξιτζης να τρεχει, να κανει στραβοτιμωνιες , να στελνει μηνυματα στο whats up και να μας εχει στησει 20 λεπτα. Το χειροτερο ηταν οτι μπερδευτηκε κ μας πηγε σε αλλο ξενοδοχειο και περπατουσαμε με τις βαλιτσες στο χερι... ετυφε προφανως και στη συνεχεια το booking μας ζητησε συγνωμη για την ταλαιπωρια.... Να πατε Μαλτα! εμεις ειχαμε παει Αυγουστο και λιωσαμε στη ζεστη και την υγρασια...
@EIRHNH2 Η ιδανική εποχή για Μάλτα είναι ο Οκτώβριος , αλλά και πάλι ζέστη έχει αλλά όχι την ανυπόφορη ζέστη του Ιουλίου και του Αυγούστου ...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
το ξερω αλλα ηταν τοτε στο κοβιντο-καλοκαιρο αναγκαστικη και safe επιλογη!!! θα πηγαινα και στην κολαση αρκει να υπηρχε "ασφαλες περιβαλλον" ... :p Απλα να κανει κανεις κ ενα μπανακι στο gozo! ετσι για να εκτιμησει τις δικες μας παραλιες!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.787
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom