Ισπανία Μαδρίτη κ Νότια Ισπανία

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Yorgos,επιμένω η ΣΑΛΑΜΑΓΚΑ ειναι πολύ ανώτερη του Τολεδο.Εαν ήξερα να σας έβαζα φωτό και απο τα δυο μέρη θα βλέπατε τι εννοώ.Η μέρα με την νύχτα.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.166
Likes
5.563
Yorgos,επιμένω η ΣΑΛΑΜΑΓΚΑ ειναι πολύ ανώτερη του Τολεδο.Εαν ήξερα να σας έβαζα φωτό και απο τα δυο μέρη θα βλέπατε τι εννοώ.Η μέρα με την νύχτα.
Θα μπορούσες να γράψεις επιγραμματκά γιατί σου άρεσε περισσότερο η Σαλαμάγκα από την Σεγκόβια ( δεν έχω πάει), Κοίταζα φωτογραφίες στο διαδίκτυο και μου φαίνονται και οι δύο εξίσου καταπληκτικές, Επίσης και σε σχέση με το Τολέδο(εχω πάει).
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.925
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Yorgos,επιμένω η ΣΑΛΑΜΑΓΚΑ ειναι πολύ ανώτερη του Τολεδο.Εαν ήξερα να σας έβαζα φωτό και απο τα δυο μέρη θα βλέπατε τι εννοώ.Η μέρα με την νύχτα.
E καλά κι εγώ επιμένω ότι το Toledo είναι σαφώς πιο όμορφο και me πολλούς τόνους ιστορίας περισσοτερους από τι Salamanca. Συγκεκριμένα το βάζω στις 5 ωραιότερες πόλεις που έχω δει στη ζωή μου. Η Salamanca καλή είναι, μικρό το ιστορικό κέντρο, γεμάτο με αλλοδαπούς που πάνε να μάθουν Ισπανικά, πολύ λιγότερα πράγματα να δεις, ο πλούτος του Toledo δε συγκρίνεται, πρωτεύουσα αυτοκρατορίας ήταν. Γούστα είναι αυτά.

Στην Avila όλα τα λεφτά είναι ο φωτισμός των τειχών το βραδυ. Αν δεν πας βραδυ, χάνεις τh μιση μαγεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.334
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom