Ισπανία Μαδρίτη τον Νοέμβριο

Maria2

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος - Βραζιλία
Καλησπέρα!!

Ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!

Μόλις έκλεισα ένα τριήμερο στις αρχές Νοεμβρίου για Μανδρίτη...... θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα σας!:D.....

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως... είναι επικίνδυνη πόλη για να κυκλοφορεί κανείς το βράδυ... αν χρειαστεί μόνος ? ?

επίσης θα ήθελα να δώ flamego... θα μένω στην gran via... γνωρίζει κανέις αν υπάρχει κάποια παράσταση flamego εκεί κοντά ? ?

Ευχαριστώ
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Γεια σου Μαρία,
Δεν θα έλεγα ότι η Μαδρίτη είναι επικίνδυνη πόλη. Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο κίνδυνο το βράδυ.Δεν ήμουν μόνη μου βέβαια,αλλά με τον φίλο μου. Γενικά ο κόσμος και πολλά νέα παιδιά είναι στους δρόμους το βράδυ,όλοι βγαίνουν αργά,διασκεδάζουν και δεν θα έλεγα ότι διατρέχεις κίνδυνο.Εντάξει δεν θα πας και συ σε ερημα στενάκια 2 η ώρα την νύχτα..Σε γενικές πάντως γραμμές πρέπει να προσέχεις όπου και να πας γιατί ποτέ δεν ξέρεις.Εγώ απλά θυμάμαι ότι ήταν κάποιοι ζητιάνοι,και συγκερκιμένα ένας που μας κυνηγούσε κάθε βράδυ από πίσω και μας έλεγε να του αγοράσουμε ένα σάντουιτς,αλλά τίποτα παραπάνω.
Όσο για φλαμένκο σου προτείνω το arco de cuchilleros, που απ'ότι ξέρω δίνονται παραστάσεις φλαμένκο εδώ και 50 χρόνια και θεωρείται από τα καλύτερα. Βρίσκεται στην PLaza Mayor. Θα δεις γνήσιο φλαμένκο και πιστεύω πως θα σου αρέσει πολύ. Δευτέρες είναι κλειστά. Τις υπόλοιπες ημέρες οι παραστάσεις ξεκινούν από τις 9μιση,αλλά καλό είναι να είσαι εκεί γύρω στις 9 για να πιάσεις ένα καλό τραπεζάκι. Σου επισυνάπτω μια εικόνα να δεις πως είναι απ'εξω.
 

Attachments

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
A ξέχασα να σου πω ότι βρίσκεται κοντά στην Gran via που μένεις.Θα πάρεις το μετρό θα κατεβεις στην στάση Sol,απο εκεί θα πας στην Plaza Mayor με τα πόδια (ούτε 5 λεπτά δρόμος) και εκεί στην οδό Calle Cuchilleros 7,βρίσκεται το Αrco de Cuchilleros.Nα περάσεις καλα!!:)
 

Attachments

Maria2

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος - Βραζιλία
Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!......

Ειχα ψάξει αρκετά για το φλαμέγκο αλλά δεν έβρισκα άκρη!!!!!!........
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Στη γκραν βία και στους δρόμους που οδηγούν στη sol και την chueca από την άλλη πλευρά ανθεί το πεζοδρόμιο και το ''λιανεμπόριο''. Γι'αυτό το λόγο απέκτησε πρόσφατα αστυνομικό τμήμα. Δεν κινδυνεύεις από επίθεση αλλά κυρίως από τύπισσες και τύπους που θέλουν να ξεπουλήσουν. Κυρίως μπροστά και γύρω από την Τελεφόνικα, βασικά μη φοβάσαι απλά έχε το νου σου.
 

Maria2

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος - Βραζιλία
.. Το είχα διαβάσει αυτό με το πεζοδρόμιο γιαυτό έκλεισα και κεντρικό ξενοδοχείο.. αλλιώς έβρισκα και ποιο φθηνά αλλα στα δρομάκια πίσω απο gran via.... επειδή όμως το πεζοδρόμιο έχει και "παρελκόμενα"... αγχώθηκα λίγο.... για αυτό και ψάχνω αν μπορείς βράδυ να κυκλοφορείς.

Σε ευχαριστώ πολύ..
 

diafano

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΥΠΤΟς
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
γεια σας ψαχνο αν θα παω τελικα αιγυπτο η ισπανηα για δεν εχω και πολλα λευτα και πυστευο οτι ισπανια θα ειναι πιο οικονομηκα και για αυτο θελω να μου πειτε που να παω βαρκελονη η μαδριτη και τι καλα εχει γιατη δεν ξερω και πολλα ευχαριστω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γεια σας ψαχνο αν θα παω τελικα αιγυπτο η ισπανηα για δεν εχω και πολλα λευτα και πυστευο οτι ισπανια θα ειναι πιο οικονομηκα και για αυτο θελω να μου πειτε που να παω βαρκελονη η μαδριτη και τι καλα εχει γιατη δεν ξερω και πολλα ευχαριστω
Αν δεν ξέρεις τι καλά έχει, γιατί θες να πας εκεί (και δεν πας π.χ. στη Βουλγαρία που είναι και δίπλα, ή οπουδήποτε αλλού?)
 

diafano

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΥΠΤΟς
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
ευχαριστω για την απαντηση ειπα οτι δεν ξερω πολλα και αυτος που εχει παει θα ξερει να μου πει τι δεν πρεπει να χασω και τι να παρω εκτος απο ταυρομαχο
 

taniakar

Member
Μηνύματα
258
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Γεια σου Μαρία,
Όσο για φλαμένκο σου προτείνω το arco de cuchilleros, που απ'ότι ξέρω δίνονται παραστάσεις φλαμένκο εδώ και 50 χρόνια και θεωρείται από τα καλύτερα. Βρίσκεται στην PLaza Mayor. Θα δεις γνήσιο φλαμένκο και πιστεύω πως θα σου αρέσει πολύ. Δευτέρες είναι κλειστά. Τις υπόλοιπες ημέρες οι παραστάσεις ξεκινούν από τις 9μιση,αλλά καλό είναι να είσαι εκεί γύρω στις 9 για να πιάσεις ένα καλό τραπεζάκι. Σου επισυνάπτω μια εικόνα να δεις πως είναι απ'εξω.
Το ίδιο είχαμε επισκεφτεί και εμείς και περάσαμ εκεί μία άξέχαστη βραδυά. Σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 

Neo

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ποιός ξέρει...........
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α/Καναδάς
Καλησπέρα!!

Ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!

Μόλις έκλεισα ένα τριήμερο στις αρχές Νοεμβρίου για Μανδρίτη...... θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα σας!:D.....

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως... είναι επικίνδυνη πόλη για να κυκλοφορεί κανείς το βράδυ... αν χρειαστεί μόνος ? ?

επίσης θα ήθελα να δώ flamego... θα μένω στην gran via... γνωρίζει κανέις αν υπάρχει κάποια παράσταση flamego εκεί κοντά ? ?

Ευχαριστώ
Ολα καλα στην Μαδριτη με καλη ασφαλεια. Πολλα "κοριτσια" τριγυρω αλλα τιποτα παραπανω. Και εγω στην Gran Via εμενα και τα εχεις ολα σε αποσταση αναπνοης!. Καλα να περασης και να πας οπωσδηποτε Τολεδο αν προλαβης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.119
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom