Μακρινοι προορισμοι με πολυ λιγα λεφτα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.536
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δες τι ΔΕΝ περιλαμβάνεται και θα δεις ότι η τελική τιμή είναι σίγουρα ΠΟΛΥ πιο πάνω, συν αυτά που θα ξοδέψεις εκεί. Τώρα, αν λες ότι μπορείς να διαθέσεις 800-1000€, τότε αλλάζει το πράγμα και προφανώς έχεις περισσότερες επιλογές. Αλλά με 500€ καλυμμένα όλα, το συγκεκριμένο ταξίδι δε γίνεται ακόμη κι αν κάνεις τη δίαιτα του φακίρη.
 

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Περού -Μάτσου Πίτσου
Εγώ έχω άλλη απορία ..16 χρονών θα πας μόνος σου ή με γονείς; (ξύπνησε το μητρικό μου ένστικτό)
 

vasilis86

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δυτικά Βαλκάνια
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ-Θιβέτ
προφανως με τους γονεις μου
γι αυτο ψαχνω καμια καλη προσφορα μπας και τους πεισω
 

George13

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΛΙΒΑΝΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Μήπως θα ήταν καλύτερο να πείσεις τους γονείς σου να πάτε ένα ταξίδι Ευρώπη ? ώστε να είσαι μέσα και στο μπάτζετ που θέλεις ? Και αφήνεις τα εκτός Ευρώπης για το μέλλον ...
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Μηπως θα ήταν καλύτερο να κάτσεις να διαβάσεις για τις επερχόμενες εξετάσεις και να αφήσεις τα ταξιδάκια για μετά. Από τα μπάτζετ που θέτεις καταλαβαίνω ότι δεν είσαι κανά πλουσιόπαιδο. Οπότε θα συμβούλευα να επικεντρωθείς προς το παρόν στις σπουδές σου για να έχεις κάποτε την ευχέρεια με μεγαλύτερη πιθανότητα να πραγματοποιήσεις τα ταξίδια που ονειρεύεσαι. Σίγουρα τα ταξίδια είναι "καρκινογόνα". Αν κολλήσεις, την έβαψες δηλαδή. Αλλά νομίζω ότι καλύτερα να κάνεις μια προσπάθεια να συγκεντρωθείς σε πιο παραγωγικά για σένα πράγματα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γιατί ρε παιδιά οι μαθητές δεν κάνουν διακοπές; Όλο τον χρόνο διαβάζουν;
vasili αν θέλεις να πας με τους γονείς σου αλλάζει το πράγμα πας για πιο κυριλέ λύσεις.
 
Last edited:

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
Πάντα ειχα αυτην την απορια. Υπαρχει καποιος τροπος να ταξιδεψει κανεις σε αλλες ηπειρους χωρις να ξεπερασει π.χ. τα 500-600 ευρω κατ' ατομο? Για παραδειγμα μπορεις να πας Ινδία με 500 ευρω ή (Μαλδίβες,Πουκέτ,Κίνα,Αίγυπτος)κλπ. Δεν μιλάω μόνο για τα αεροπορικα εισιτηρια, αλλα φαγητο,διαμονη ολα να σου βγουν γυρω στο 500αρι. Αν ποτε εχει καταφερει κανεις να πετυχει κατι τετοιο, η εχει καμια ιδεα, ας την παραθεσει.
Αγαπητε vasilis86 πολλά εχω αγαπήσει σε αυτό το site εκτός απο την υπερβολικη ειρωνια καποιων μελων την οποια εχω συναντησει αρκετά διαβάζοντας απαντήσεις σε φορουμ... Λοιπόν επειδη καποιοι αγαπούν τα ταξίδια άλλα δεν υπάρχει οικονομική ανεση σε ενημερωνω απο την δικιά μου έρευνα οτι το μονο εφικτο με αυτά τα χρήματα εκτος Ευρώπης εχω βρει να ειναι το Μαρόκο. Μπορείς να πας με low cost εταιρεία ρωμη ίσως και Μιλάνο και απο εκεί παλι με low cost μαρακες. Οι ναυλοι βγαινουν εξαιρετικά χαμηλοι και εκεί για μας είναι οικονομικά διαμονη κπλ.
Σου εύχομαι με τα χρηματα που μπορείς καθε φορά να διαθέσεις να κάνεις ολα τα ταξίδια που επιθυμείς.
Ένα ταξίδι που έκανα πρόσφατα και παλιά το θεωρουσα απροσιτο ειναι Εδιμβούργο και highlands. Χωρις να στερηθω τίποτα και σε ωραιότατο ξενοδοχείο ολο το ταξιδι μου κοστισε 300€.
 
Last edited by a moderator:

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Τώρα καταλαβαίνω για ποιο λόγο σταμάτησα να επισκέπτομαι αυτό το forum εδώ και πολλά χρόνια...
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Θα τολμησω ,αν και αργα ,να προτεινω το νεπαλ... Χρονια ψηνομαι να παω αλλα ολο καταληγω αλλου.Οι φθηνοτερες πτησεις ειναι περιπου 450 , 500 με την βιζα.Αρα για 5 ημερες μαλλον βγαινει με 600-700 ευρω στο πολυ οικονομικο,αν εισαι διατεθειμενος να κανεις καποιες υποχωρησεις.Αλλιως η ευρωπη σε περιμενει !
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom