Μεγάλος Διαγωνισμός - Το Travelstories σας πάει Πράγα!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ODYSSEASS

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Μάλτα

Σε κάποιο λιμάνι στην Μάλτα, ενας γραφικός τύπος ψαρεύει, και τον ρώτησα ευγενικά αν θέλει να βγούμε φωτογραφία. Δέχτηκε ..και ναμαστε. Οταν όμως τον χτύπησα στην πλάτη φιλικά και πηγα να φύγω, αρχισε να ζητάει 20 ευρώ, μέχρι που άρχισε να βρίζει (φαντάζομαι) στην γλώσσα τους!! :shock: :haha:
 

Attachments

vasiliki1970

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗ Ν.Υ

Ευτυχώς που κατάφερα και έμεινε το δέντρο όρθιο. Το σκυλάκι της οικοδέσποινας ηταν πολύ ζωηρό
 

Lineas

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Βόλτα στη Βίλα Borghese στη Ρώμη

Εκεινη τη μερα ξύπνησα αρκετά νωρίς ώστε να απολαύσω με την ησυχία μου εργα που υπήρχαν στη Borghese Gallery. Έφτασα στο κήπο, θαυμάσιο περιβάλλον , καθαρή και δροσερή ατμόσφαιρα. Αποφάσισα πρώτα να απολαύσω ένα μεγάλο περίπατο καθώς το πρωινό φως ομορφαίνει το τοπίο.
 

Attachments

philip_sig

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΑ!

Η φωτογραφία είναι από την Πράγα. Είχαμε πάει με τη γυναίκα μου τα Χριστούγεννα του 2008 μήνα του μέλιτος ή μάλλον εβδομάδα του μέλιτος γιατί τόσο ήταν.
Η Πράγα είναι υπέροχη! ''Γλυκά'' γοτθική με έναν αέρα σκοτεινού ρομαντισμού ο οποίος διαχέεται ανεξέλεγκτα σε όλη την πόλη. Με το μνημειώδες ρολόι της, στην κεντρική πλατεία, και τον κόσμο να περιμένει να δει την ελπιδοφόρο μακάβρια παράσταση, κατά τον βραδινό του χτύπο.
Κονσέρτα διάσημων κλασσικών παιγμένα στον καταλληλότερο χώρο, αυτόν της εκκλησίας, με την συνοδεία του οργάνου. Έπειτα φαγητό, λιπαρό και γλυκόπικρη μπύρα μαύρη, στα υπόγεια εστιατόρια με τα ομορφότερα ντεκόρ.
...
 

Attachments

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Σε κάποιο λιμάνι στην Μάλτα, ενας γραφικός τύπος ψαρεύει, και τον ρώτησα ευγενικά αν θέλει να βγούμε φωτογραφία. Δέχτηκε ..και ναμαστε. Οταν όμως τον χτύπησα στην πλάτη φιλικά και πηγα να φύγω, αρχισε να ζητάει 20 ευρώ, μέχρι που άρχισε να βρίζει (φαντάζομαι) στην γλώσσα τους!! :shock: :haha:
Φίλε θυμάμαι στην Ιταλία έρχεται ένας τύπος και μου λέει να με βοηθήσει με την τσάντα. Του λέω, ΟΚ δεν υπάρχει πρόβλημα, ευχαριστώ. Συνέχισε αυτός, ε λέω ΟΚ, θα ξεκουραστούμε λίγο. Και μετά μου ζήταγε 5?. :D
 

mariakz

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
βουδαπεστη για παντα......

πραγα δεν εχω παει, και ακουσα τα καλυτερα....ομως η βουδαπεστη υπεροχη την ανοιξη........πεντε μερες καταπληκτικες για μενα και τον αντρα μου. ξερετε οτι η βουδαπεστη εχει 129 ιαματικες πηγες; εμεις λοιπον φροντισαμε και το μαθαμε και εφοδιαστικαμε με μαγιο και πετσετες.....απολυτη χαλαρωση στα λουτρα σετσενι με 17 διαφορετικες πισινες. χαμαμ ,σαουνα υδρομασαζ, μασαζ μυοχαλαρωτικο τι να σας λεω τωρα μουλιασαμε... ,τρελα!!!....μια πολη ολοκληρη μουσειο... ρομαντικη και πανεμορφη. αντε και στην πραγα. καλη τυχη!!!!!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
θελω να κερδισω ενα ταξιδι στην πραγα ...!!!!
Αλήθεια? Εμάς, ούτε που μας πέρασε από το μυαλό τέτοια επιθυμία! Αλλωστε χάλια πόλη βρε παιδί μου, που να τρέχεις τώρα......:bleh:
 

elenalda

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Mαγική Βιέννη....

Χριστούγεννα στη Βιέννη... Αυτό που με εντυπωσίασε πραγματικά είναι τα θερινά ανάκτορα της πριγκίπισσας Σίσσυς!!! Με συγκινεί όλη η ιστορία της και το οτι είδα το μέρος που ζούσε αλλά και το μέρος που γυρίστηκαν σκηνές απο την αξέχαστη ταινία της ζωής της ήταν κάτι μοναδικό!
 

Attachments

thanassis1979

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Άνοιξη στη λίμνη του Κόμο

Υπέροχη ανθισμένη άνοιξη στη λίμνη του Κόμο. Low season ελάχιστος κόσμος, ησυχία και βόλτες στα χωριά και τις περίτεχνες Villas. Το περπάτημα ως τη Villa del Balbianello (στο Lenno) άξιζε τον κόπο. Η θέα στη λίμνη εντυπωσιακή και άκρως χαλαρωτική, ενώ στη φωτό βλέπουμε ένα από τα πιο διάσημα μπαλκόνια της βίλας (έχει "παίξει" και σε γνωστές ταινίες).
 

Attachments

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.402
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom