Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

robokokas

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Φύγαμε απο την πόλη 7 το πρωί, ήταν καθημερινή. Κάναμε περίπου 45' και η χρέωση (για να είμαι ακριβής) ήταν 117 zlot. Με το modlinbus, για να είμαστε την ώρα που θέλαμε στο αεροδρόμιο έπρεπε να φύγουμε αρκετά νωρίτερα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!
 

GeorgiaVas

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Καλησπέρα παιδιά . Μήπως θα μπορούσε να με κατατοπίσει κάποιος για το πόσο κοστίζει η μετακίνηση από τη Βαρσοβία στην Κρακοβία και πως μπορώ να κλείσω εισιτήρια ονλάιν; Συμφέρει να τα κλείσω από το ίντερνετ ή εκείνη τη στιγμή στο σταθμό ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλησπέρα παιδιά . Μήπως θα μπορούσε να με κατατοπίσει κάποιος για το πόσο κοστίζει η μετακίνηση από τη Βαρσοβία στην Κρακοβία και πως μπορώ να κλείσω εισιτήρια ονλάιν; Συμφέρει να τα κλείσω από το ίντερνετ ή εκείνη τη στιγμή στο σταθμό ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα,η ερώτησή σου έχει απαντηθεί πολλές φορές σε διάφορα τοπικ
Τσέκαρε εδώ έχω γράψει εκτενή απάντηση σε συμφορουμίτη
https://www.travelstories.gr/community/threads/Ταξίδι-Κρακοβία-φθηνά-αεροπορικα.59684/
Κ άλλες πληροφορίες για την μετακίνηση
https://www.travelstories.gr/community/threads/Άφιξη-και-μετακινήσεις-στην-Βαρσοβια-Κρακοβια.48672/
Πληροφορίες γενικά για Βαρσοβία-Κρακοβία
https://www.travelstories.gr/community/threads/Πολωνία-Βαρσοβία-Κρακοβία.29135/page-31
Και εδώ θα βρείς διάφορα θέματα και ταξιδιωτικές για πόλεις τις Πολωνίας αλλά κυρίως για Βαρσοβία Κρακοβία
https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=80
Νομίζω τα παραπάνω λίνκ θα υπερκαλύψουν τις απορίες σου,όρεξη για διάβασμα να υπάρχει.Αν είσαι καινούργια στο φόρουμ κάνε αναζήτηση λέξεις κλειδιά για απορίες που έχεις και μπορεί να βρεις κάποιο σχετικό θέμα.Αν κάτι δεν βρεις εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε.Καλή συνέχεια
 

GeorgiaVas

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλα !

Εαν αποφασίσω τη μετακίνηση με το τρένο τι θα ήταν προτιμότερο ..να τα κλείσωονλαιν η μπορω και εκεινη την ημέρα σε καποιο γκισέ ; οι τιμές θα είναι οι ίδιες;
 
Last edited by a moderator:

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Εαν αποφασίσω τη μετακίνηση με το τρένο τι θα ήταν προτιμότερο ..να τα κλείσωονλαιν η μπορω και εκεινη την ημέρα σε καποιο γκισέ ; οι τιμές θα είναι οι ίδιες;
Η διαδικτυακή πώληση των τραίνων ανοίγει 1 μήνα πριν και βγαίνουν προσφορές οι οποίες για το δρομολόγιο Βαρσοβία-Κρακοβία επειδή είναι συχνό συνήθως εξαντλούνται γρήγορα συνήθως οι τιμές στον γκισέ είναι ακριβότερες έαν το αγοράσεις τελευταία στιγμή εκτος αν έχει μείνει καμιά προσφορά.Προσωπικά θα πρότεινα να το κλείσεις διαδικτυακά όπως σκοπέυω να το κάνω και εγώ οταν ανοίξει το δρομολόγιο που θέλω
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.073
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν η Βαρσοβία ήταν η Αθήνα και η Κρακοβία ήταν η Θεσσαλονίκη, είναι σα να ρωτάς αν υπάρχει απευθείας σύνδεση Αθήνα με Λαγκαδά.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
499
Likes
1.634
Καλησπέρα,

Θα προσγειωθώ και εγώ στο Katowice, οπότε πως μπορώ να φτάσω οικονομικά στην Κρακοβία (2 άτομα) ;
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Καλησπέρα,

Θα προσγειωθώ και εγώ στο Katowice, οπότε πως μπορώ να φτάσω οικονομικά στην Κρακοβία (2 άτομα) ;
απο την Πολη (οχι το αεροδρομιο) της Katowice προς/απο Κρακοβια (σταθμος τρενων) εχει αρκετα κτελ που κανουν την διαδρομη συχνα με χαμηλο κοστος.
Προσωπικα εχω ταξιδεψει με την εταιρεια Neobus, την βρηκα, φθηνη, στην ωρα της , και ανετη.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
499
Likes
1.634
απο την Πολη (οχι το αεροδρομιο) της Katowice προς/απο Κρακοβια (σταθμος τρενων) εχει αρκετα κτελ που κανουν την διαδρομη συχνα με χαμηλο κοστος.
Προσωπικα εχω ταξιδεψει με την εταιρεια Neobus, την βρηκα, φθηνη, στην ωρα της , και ανετη.
Σ' ευχαριστώ πολύ. Χρειάζεται να κλείσω θέσεις πριν πάω από καποιο site ή έχει πολλά δρομολόγια και θα βρω σίγουρα;
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Σ' ευχαριστώ πολύ. Χρειάζεται να κλείσω θέσεις πριν πάω από καποιο site ή έχει πολλά δρομολόγια και θα βρω σίγουρα;
εγω ειχα κλεισει απο το site τους και απλα εκτυπωσα την κρατηση. Μπορει να ετυχε αλλα το λεωφορειο ολες τις φορες ηταν μισοαδειο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.292
Μηνύματα
886.925
Μέλη
38.962
Νεότερο μέλος
blue_vayeros

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom