Μεταφορά κατεψυγμένου κρέατος Αθήνα-Ταιβάν

Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Καλημέρα travelstorιτες και travelstorιτισσες, το Πάσχα σκοπεύω να πάω στον κολλητό Ταιβάν και σκεφτόμουν λόγω των ημερών να του πάω αρνί. Υπάρχει τρόπος να παει κατεψυγμένο ή παγωμένο στην τελική...

Ξέρω κλαίτε μόνο και μόνο που το διαβάζετε αλλά όντως ψάχνω τρόπο!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.542
Likes
8.529
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Το έχω πεθάνει στο γέλιο είναι λίγο για να περιγράψει αυτό που συμβαίνει. Σκέφτομαι κάποιον στο αεροδρόμιο να κουβαλάει ένα αρνί σ'ένα τσουβάλι σαν πτώμα και γελάω νευρικά κανα 10λεπτο τώρα. Το να αγοράσεις το αρνί στην Ταϊβάν γιατί το έχεις αποκλείσει;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το έχω πεθάνει στο γέλιο είναι λίγο για να περιγράψει αυτό που συμβαίνει. Σκέφτομαι κάποιον στο αεροδρόμιο να κουβαλάει ένα αρνί σ'ένα τσουβάλι σαν πτώμα και γελάω νευρικά κανα 10λεπτο τώρα. Το να αγοράσεις το αρνί στην Ταϊβάν γιατί το έχεις αποκλείσει;
Θέλει να πάει Ελληνικό ο άνθρωπος...:haha:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ζούνε αρνιά στην Ταϊβάν;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Υπάρχουν κανονισμοί και περιορισμοί στις εισαγωγές - ειδικά των τροφίμων (όπως και σε πολλές άλλες χώρες). Καλύτερα να συμβουλευθείς τις τοπικές αρχές. Για αρχή, μπορείς να ξεκινήσεις από εδώ:

https://etaipei.customs.gov.tw/Default.aspx
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Ακριβως και θελω να ειναι σαν δωρο. Επισης θελω να το μαριναρω κανα δυο μερες πριν και γρνικοτερα ειναι αλλη φαση να ειναι ελληνικο.

Ακομα να σας πω πως δεν εχει αρνια η ταιβαν!
Παιδες ακουγεται αστειο... ειναι... αλλα θελω να γινει...

Φανταστειτε τι θα γινει οταν θα ψηνουμε στη πυλωτη του!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Να πω για να γελάσουμε λίγο ότι έχω γνωστούς που σούβλισαν αρνί σε ταράτσα στην Ελβετία και οι γείτονες... καλέσαν την αστυνομία!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η μάνα μου όταν προσγειώθηκε στην Ταιβαν ήρθαν δυο αστυνομικοί με hush puppies και μύρισαν ένα μήλο που είχε στην τσάντα της και της το πήραν! Είναι πολύ αυστηροί σχετικά με τα τρόφιμα. Πρέπει να μιλήσεις με την εταιρία και τους αρμόδιους.
Κατά τα αλλα ξέρω ότι μπορείς να μεταφέρεις ακόμα και ψάρια μέσα σε φελιζόλ και ξηρό παγο αλλά αυτό το δέχονται εταιρείες μόνη της ΕΕ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.949
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom