Ισπανία Μετεωρολογικές προβλέψεις..Βαρκελώνη

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Το Σαββατο θα πάμε Βαρκελωνη τελικά. Οι προβλεψεις που βλεπω ομως ειναι ολο βροχη την βδομάδα που θα είμαστε εκει :(
να ελπίζω σε λιγο ήλιο???
Δε ζηταω να μου κανετε προβλεψη απλα αν καποιος μενει εκει μονιμα η ξερει καλα την πολη να μου πει αν θα ειναι ενοχλητικος αυτος ο καιρος για εμας που θελουμε ολη μερα να βολταρουμε
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Μόνο που θα είσαι σε ταξίδι ούτε βροχή καταλαβαίνεις ούτε τίποτα.Στην Πράγα που πήγα Χριστούγεννα χιόνισε,οι δρόμοι παγωμένοι αλλά ο ενθουσιασμός και η περιέργεια να εξερευνήσεις το μέρος δεν σε άφηναν καν να ασχοληθείς με τον καιρό και ήμασταν συνέχεια στο περπάτημα.Τώρα Βαρκελώνη δεν έχω πάει.Μεσογειακό κλίμα έχει,άνοιξη είναι,φαντάζομαι κ να βρέξει δεν θα είναι για πολύ!Καλά να περάσεις πάντως όπως και να έχει!!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Το light rain, showers και scattered showers που γράφει στις μετεωρολογικές προγνώσεις του weather.com σημαίνει ότι θα βρέξει κάποιες ώρες τη μέρα, ίσως ψιχαλίσει για λίγο, ίσως και να μη βρέξει. Γενικώς μπορεί να είναι λίγο ενοχλητικό αλλά αντέχεται. Αναλυτικά σου τα γράφω εδώ:

Apr 23 SaturdayCloudy, periods of rain. Highs in the upper 60s and lows in the mid 50s.Apr 24 SundayLight rain. Highs in the mid 60s and lows in the mid 50s.Apr 25 MondayChance of showers. Highs in the low 70s and lows in the mid 50s.Apr 26 TuesdayPartly cloudy. Highs in the low 70s and lows in the mid 50s.Apr 27 WednesdayScattered showers. Highs in the upper 60s and lows in the mid 50s.Apr 28 ThursdaySome sun with a few showers possible. Highs in the mid 60s and lows in the low 50s.Apr 29 FridaySunshine. Highs in the upper 60s and lows in the low 50s.Apr 30 SaturdayMore sun than clouds. Highs in the upper 60s and lows in the mid 50s.
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.897
El Tiempo en Barcelona - Predicciσn a 14 dνas
συμφωνα με το μετεορωλογικο οντως ο καιρος χαλαει ειδικα το σαββατο,τριτη,
πεμπτη και παρασκευη.
Αν και δεν ειμαι μετεορολογος πιστευω οτι θα υπαρχουν διαστηματα που θα μπορεις να κυκλοφορας ανετα,αλλα οταν βρεχει μπορει να ειναι καταρακτωδι βροχη.
Το σαιτ που σου παρεθεσα ειναι αρκετα αξιοπιστο και θα πρεπει να το παρακολουθεις
για να φτιαχνεις το προγραμμα σου.
Καλη τυχη και αν θες το σαββατο βραδι ελα στην ανασταση στην οδο Roger de Lluria 70.H ανασταση θα γινει στις 11.00 ωρα Ισπανιας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.470
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom