Με ποιους ταξιδευετε?

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Και μετά ποιες ήταν οι αναμνήσεις - περιγραφές για το ταξίδι; "Προχώρησα μια επίπεδη κοιλάδα και στο τέλος διέκρινα δυο πανύψηλα βουναλάκια;" :bleh::bleh::bleh::D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ε, η καλή μου τύχη τα έφερε έτσι ώστε το μοναδικό άλλο άτομο στο καραβάκι που δεν ήταν ζευγαρωμένο να είναι μια όμορφη Ιρλανδέζα!! Πριν γυρίσουμε στο δωμάτιο είχαν προηγηθεί από τα 8 άτομα παρέα που γίναμε στο πλοίο, 2 μπουκάλια βότκα και καμιά 50αριά μπύρες. Δεν χρειάζεται να γράψω παραπάνω... ;)

Το να ταξιδεύεις μόνος σου έχει πάντα περισσότερα τυχερά!! :twisted::twisted:
Φροντισε παλικαρι μου η κοπελα σου να μην εχει προσβαση στο site. H αν εχει να μη γνωριζει το ψευδωνυμο σου, αλλιως μετρημενες τις βλεπω τις μερες σου στο Amerika :bleh: αλλιως πιασε το αφεντικο και ταξε του να διαγραψει το τελευταιο σου post!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.924
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εκτός κι αν η κοπέλα του είναι η Ιρλανδέζα μέχρι σήμερα...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σωστο και αυτο! Οποτε δε θα ξερει να διαβαζει ελληνικα αρα μπορει ελευθερα να γραφει τα παντα!
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Φίλοι μου και παντρεμένη είμαι και μόνη μου πηγαίνω ταξίδια.
Μέχρι πριν λίγο καιρό, λόγω της δουλειάς μου ήταν αδύνατον να κάνω πολυήμερα και μακρινά ταξίδια.
Τώρα εγώ μπορώ, αλλά οι άντρες της οικογενείας μου αδυνατούν.
Δεν διανοήθηκε κανείς να μου αφαιρέσει τη χαρά να ταξιδέψω στα μέρη που ονειρεύτηκα.
Ναι, ξέρω, είναι δύσκολο να ταξιδεύει ένας άνθρωπος μόνος του, ασχέτως του φύλου.
Αυτό που μετρά πιο πολύ είναι η αδυναμία να μοιραστείς με δικούς σου ανθρώπους τη χαρά της στιγμής. Να δεις κάτι, να το σχολιάσεις, να σου μείνει βρε παιδί μου...
Αλλά και πάλι, εξαρτάται από τους ανθρώπους που θα συναντήσεις στο γκρουπ. Τις περισσότερες φορές σε τέτοια ταξίδια, γεννώνται ωραίες φιλίες.
Ποτέ δεν δίστασα να ταξιδέψω μόνη μου.
Και ποτέ δεν το μετάνοιωσα.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
:haha::haha::haha: Έλιωσα στα γέλια με τα σχόλια σας!! :haha:
Όχι, δεν είναι η ίδια κοπέλα. Την κοπέλα μου τη γνώρισα στο Λάος, 2 χώρες (και μήνες) μετά δηλαδή!! :p Και φυσικά δεν μιλάει ελληνικά οπότε παίζω (γράφω) στα σίγουρα!! :D
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
"Δεν διανοήθηκε κανείς να μου αφαιρέσει τη χαρά να ταξιδέψω στα μέρη που ονειρεύτηκα."

αυτα τα πραγματα τα ξεκαθαριζεις εξ αρχης για να μην παρεξηγηθεις μετ'επειτα.


"Αυτό που μετρά πιο πολύ είναι η αδυναμία να μοιραστείς με δικούς σου ανθρώπους τη χαρά της στιγμής. Να δεις κάτι, να το σχολιάσεις, να σου μείνει βρε παιδί μου..."

ποσο δικιο εχεις...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Εγω καποτε εμενα σε ενα ξενοδοχειο στην Σαμο. . στο διπλανο δωματιο ηταν μια κυρια μονη της . . μεγαλης ηλικιας και καθε απογευμα που συναντιομασταν στο μπαλκονι μου επιανε την συζητηση. δεν την ρωτησα ποσο χρονων ηταν ουτε γιατι ειχε ερθει μονη της.
ειχε ερθει λοιπον στην Σαμο μονη της για διακοπες!
απο την μια λεω μπραβο της που το αποφασισε και το εκανε, εγω δεν θα εβρισκα το κουραγιο να το κανω,
απ' την αλλη ομως . δεν ξερω! το θεωρω καταντια . .να φτασεις τωρα σ' αυτη την ηλικια και να μην εχεις κανεναν . .
δεν το κατηγορω γιατι δεν ξερεις πως τα φερνει καμμια φορα η ζωη αλλα το θεωρω ασχημο, λυπητερο, καλυτερα να μην φτανει κανεις σε αυτο το σημειο. δεν θα ηταν πολυ καλυτερο σε αυτη την ηλικια να ερθει με καμμια φιλη της, με το συζηγο ή καποιον συγγενη της?
ασχετο . .: η κυρια αυτη μου εκανε το πιο ωραιο κοπλιμεντο που εχω ακουσει . . ever . !
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εγώ κάπως έχω στο μυαλό μου κάποιες φορές τις σκέψεις της νεράιδας...

αν και πολλές φορές θα γούσταρα να είχα πάρει την απόφαση να ξεκινήσω και μόνη... σε φάση που, όπως λέτε, κανείς δεν μπορεί να σε ακολουθήσει και θες απεγνωσμένα να φύγεις...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
το θεωρω καταντια . .να φτασεις τωρα σ' αυτη την ηλικια και να μην εχεις κανεναν . .
δεν το κατηγορω γιατι δεν ξερεις πως τα φερνει καμμια φορα η ζωη αλλα το θεωρω ασχημο, λυπητερο, καλυτερα να μην φτανει κανεις σε αυτο το σημειο. δεν θα ηταν πολυ καλυτερο σε αυτη την ηλικια να ερθει με καμμια φιλη της, με το συζηγο ή καποιον συγγενη της?
διαφωνω καθετα μαζι σου!το θεωρω μεγαλη μαγκια να ταξιδευεις αλλα και γενικοτερα να κανεις πραγματα μονος σου!βεβαια αυτο προυποθετει να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου,πραγμα δυσκολο για πολλους!εχω φιλους που μονοι τους δεν βγαινουν ποτε απο το σπιτι και φιλες που χωρις το boyfriend δεν πανε ουτε για καφε!αυτο θεωρω εγω καταντια!!!
μεχρι τωρα δεν μου εχει δοθει η ευκαιρια να ταξιδεψω μονη μου, αν και το θελω πολυ!εγω ταξιδευω συνηθως εντος και εκτος ελλαδος ή με το boyfriend(με το οποιο εχουμε ακριβως τα ιδια γουστα στα ταξιδια και το ιδιο παθος για εξερευνηση νεων τοπων, οποτε οπου και να παμε περναμε τελεια) ή με τα κοριτσακια μου(τις φιλες και συμφοιτητριες μου εννοω, με τις οποιες διαφερουν λιγο τα γουστα μας, αλλα με αμοιβαιες υποχωρησεις και καλη οργανωση περναμε παντα ομορφα)!αλλα αν ολοι οι παραπανω συνεχισουν να μου αρνουνται την "μεγαλη εξοδο" απο την ευρωπη, εννοειται πως θα το τολμησω μονη μου!νομιζω πως θα ειναι φοβερη εμπειρια!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τον Σεπτεμβρη που ειχα παει Μιλανο για να δω φορμουλα 1 στην Μοντζα πηγα μονος μου. Περασα αρκετα ωραια αλλα οπως ειπαν και καποιοι φιλοι ταξιδιωτες πιο πριν ειναι ασχημο να μην μπορεις να μοιραστεις αυτο που βλεπεις και νιωθεις με καποιον δικο σου ανθρωπο. Την πρωτοχρονια πηγα Πραγα-Μοναχο με την κοπελα μου (γνωριστηκαμε Οκτωβρη...εαν ρωταγατε γιατι δεν πηγαμε μαζι Μιλανο) και περασα πολυ πιο ομορφα!!! Το να εχεις παρεα σε ταξιδια ειναι πολυ καλυτερα απο το να εισαι μονο σου!!! Βεβαια εαν δεν υπαρχει τοτε καλυτερα μονος σου παρα να μην πας καθολου.....
 

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
αλλα αν ολοι οι παραπανω συνεχισουν να μου αρνουνται την "μεγαλη εξοδο" απο την ευρωπη, εννοειται πως θα το τολμησω μονη μου!νομιζω πως θα ειναι φοβερη εμπειρια!

Δυστυχως και η δικια μου παρεα την αρνειται...:((γενικοτερα καθε ταξιδι στο εξωτερικο:()
Ευτυχως που το girlfriend εχει την ιδια τρελα!!!(σε μικροτερο βαθμο βεβαια,δεν περναει μερες μπροστα στο PC για να κανονισει μεχρι και την τελευταια λεπτομερεια του ταξιδιου:bleh::haha:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom