Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
Μόλις έκλεισα με airtickets.gr για Αθηνα Βιεννη Βουδαπεστη Αθηνα στα 252 ευρώ για 2 άτομα 25/7-1/8 πως σας φαίνεται σαν τιμή;Το airtickets.gr είναι αξιόπιστο και κάτι άλλο μου έστειλε mail και εκτύπωσα τα εισιτήρια οπότε τα κουβαλάω μαζί μου και τα δείχνω αν χρειαστεί;
εννοειται θα τα παρεις μαζι σου εμενα στην ρωμη μου τα ζητησανε στο check-in
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Δεν υπάρχουν εισιτήρια... την κράτηση σου ζητήσανε γιατί βαριόντουσαν να σε βρουν από το ID... καλό είναι να την έχεις μαζί αλλά και να την ξεχάσεις δεν χάλασε κι ο κόσμος...

Η τιμή ούτε κλαίει ούτε γελάει... θα μπορούσες να βρεις και φτηνότερα... έχε υπόψιν πάντως ότι το airtickets ΔΕΝ είναι ότι φτηνότερο υπάρχει...
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Η τιμή ούτε κλαίει ούτε γελάει... θα μπορούσες να βρεις και φτηνότερα... έχε υπόψιν πάντως ότι το airtickets ΔΕΝ είναι ότι φτηνότερο υπάρχει...[/quote]

traveller τα έψαξα στο skyscanner και όλα τη ίδια τιμή είχαν
τα έχω κλείσει 4 μήνες πριν,αν τα έκλεινα κι άλλο νωρίτερα ίσως τα έβρισκα πιο φθηνά απλά θα είναι το δεύτερο μου ταξίδι στο εξωτερικό και επειδή τα έχω κλείσει τόσο νωρίς έχω ένα μικρό φόβο δεν έχω χρησιμοποιήσει και το airtickets γιατί τα εισιτήρια για το πρώτο ταξίδι τα έκλεισα με easy ενώ στο δεύτερο ταξίδι πετάω με aegean

συγνώμη για το σεντόνι :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.410
Likes
17.244
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μην ανησυχείς πάντως, δεν τίθεται ζήτημα αξιοπιστίας του airtickets, αφού πρόκειται για το μεγαλύτερο μαγαζί αυτού του είδους στην Ελλάδα.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ δευκαλίον.Απλά τώρα ξεκινάω να ταξιδεύω και νιώθω σαν πρωτάκι που πηγαίνει στο δημοτικό αλλά ευτυχώς πέτυχε σε καλό δάσκαλο (εσάς).
Σας ευχαριστώ πολύ!!!!
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Μην ανησυχείς πάντως, δεν τίθεται ζήτημα αξιοπιστίας του airtickets, αφού πρόκειται για το μεγαλύτερο μαγαζί αυτού του είδους στην Ελλάδα.
Δεν είναι ζήτημα ΜΟΝΟ αξιοπιστίας αλλά και after sales! Π.χ σε περίπτωση απεργίας - και ειδικά στην Ελλάδα που οι απεργίες ανακοινώνονται το νωρίτερο 48 ώρες για να μην πω το τελευταίο 24 ωρο - επειδή εχει τέραστιο ογκο κρατήσεων ειναι σχεδόν απίθανο να μπορέσεις να βγαλεις γραμμή για να ενημερωθείς και να σε βοηθήσουν να αλλάξεις τις ημερομηνίες!

Αναφέρω επίσης ότι σε περίπτωση αλλαγής ημερoμηνίας η ακύρωσης του εισιτηρίου σε χρεώνει επιπλεον 10 ευρω από οτι θα σε χρέωνε η αεροπορική εταιρία αν αγόραζες το εισιτήριο από την ίδια την εταιρία και έκανες online την αλλαγή! Επισης, δεν θα σε χρέωνε επιπλέον 10 ευρω το τουριστικό γραφείο!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μόλις έκλεισα με airtickets.gr για Αθηνα Βιεννη Βουδαπεστη Αθηνα στα 252 ευρώ για 2 άτομα 25/7-1/8 πως σας φαίνεται σαν τιμή;
Mπορούσες να τα βρεις και με 4? λιγότερα. Εγώ πάντως θα τα έκλεινα απ' τη σελίδα της Aegean με 256?, η διαφορά είναι πολύ μικρή για να μην προτιμήσω τη σιγουριά της επίσημης ιστοσελίδας.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ξέρει κανείς το ebookers? Έψαξα στο fly.com και μου έβγαλε σαν φθηνότερη επιλογή (για Δουβλίνο) το ebookers. Μπήκα και έχει αρκετα σαιτ ανάλογα με τη χώρα. Στο γερμανικο ebookers.de έχει το εισητήριο 217 ευρώ, ενώ στο ιρλανδικό που είναι πάλι σε ευρώ το ίδιο έχει 235, στο γαλλικό είναι ακόμα πιο ακριβό..Γιατί συμβαίνει αυτό;; Στο αγγλικό που είναι σε λίρες με την ισοτιμια βγαίνει 225..Γενικά είναι αξιόπιστο το σαιτ; Στα ελληνικά τις ίδιες πτησεις (είναι με lufthansa και swiss με ενδιαμεσες στασεις) μου τις δινει από 245-260 το ατομο..Να κλείσω απ'το γερμανικό;
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Αγόρασα χθες εισητήρια με την aegean για Αθήνα-Κέρκυρα με επιστροφή από το petas.gr, γιατί ενώ τα υπόλοιπα ψαχτήρια τα δίνανε από 193-195, στο petas τα έδινε 186,26?. Τα πλήρωσα με πιστωτική όπου μέχρι και το τέλος που μου έγραψε επιτυχής συναλλαγή, μου τα έδωσε στην τιμή που τα βρήκα. Στο mail επιβεβαίωσης που έλαβα όμως φαίνεται ότι χρεώθηκα με 193,26?, στην τιμή που τα δίνουν και οι άλλες μηχανές αναζήτησης. Γιατί χρεώθηκα στο mail περισσότερά χρήματα από την τιμή που έδινε αρχικά? Εντάξει, δεν είναι και μεγάλη η διαφορά, αλλά αν το συγκεκριμένο ψαχτήρι το κάνει σκοπίμως, χάνεται η αξιοπιστία του.
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Παιδια καλημερα . . .
Για το You Book it ξερουμε τιποτα? Ειναι ολα ΟΚ με αυτο το site?
Θελω να κλεισω εισητηρια για Ταιβαν... Ειναι αξιοπιστο η θα παω στον γκισε και δεν θα ειμαι μεσα στις κρατησεις?

Να την κανω την κινηση?
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Καλησπέρα και από μένα! Πως μπορώ να κάνω web check in μεσω μηχανών αναζήτησης πτήσεων?? Έχω κλείσει τα εισητήρια μέσω travelplanet24..!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.339
Μηνύματα
888.890
Μέλη
39.004
Νεότερο μέλος
johnybak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom