Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Έχοντας χρησιμοποιήσει 2 φορές τη Σουηδική (κ οχι Φινλανδικη) εταιρεία, μπορώ να σου πω οτι όντως η επιβεβαίωση με τους αριθμούς εισητηρείων έρχονται με mail την επόμενη μέρα

Μην κάνεις το λάθος να πάρεις τηλ, θα χρεωθείς άδικα καθώς έχουν πολυ μεγάλη αναμονή. Απο κει κ πέρα οτι αρνητικό έχω να τους προσάψω εμφανίσθηκε όταν χρειάστηκε να αλλάξω/ακυρώσω την πτήση μου.

Μιας κ δεν είχα συμπληρώσει την επιλογή τους για ακύρωση πτήσης (που πάλι δεν επιστρέφουν χρήματα άλλα κάτι σαν credit για μελλοντική κράτηση απο αυτούς), αρνούταν να μου δώσουν έστω τους φόρους αεροδρομίου (καθώς υπολόγιζαν handling fee το οποίο υπερέβαινε κ καλά τους φόρους αεροδρομίου για διεθνή πτήση με 2 legs ) --- για δε αλλαγή ζητούσαν ένα ποσό πολύ μεγαλύτερο απο οτι μου ζήτησε η αεροπορική εταιρεία όταν επισκέφθηκα τα γραφεία της

Εν κατακλείδι, αν είσαι 100% σίγουρη οτι θα πετάξεις, κανένα πρόβλημα
Αν σου τύχει η στραβή, θα δυσκολευτείς να βγάλεις άκρη και ίσως θα πρέπει να απευθυνθείς στην αεροπορική εταιρεία
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιατί δεν τους τηλεφωνείς;
δεν εχουν τηλεφωνα στο σαιτ ,εχουν μια γραμμη τσατ επικοινωνιας ,οπου ομως εγω δεν ειδα να υπαρχει κουμπι για εναρξη λαιβ τσατ..αυτα μου δημιουργησαν αμφιβολιες περι αξιοπιστιας του σαιτ

silversurfer και γω σημερα στο skyscanner το βρηκα και μαλιστα μεχρι να κλεισω ..δεν προσεξα οτι ηταν ξενο το σαιτ ,νομιζα οτι ηταν ελληνικο,γιατι ηταν στην ελληνικη γλωσσα..μετα εψαχνα για τηλ και ειδα ξενη διευθυνση ,δεν ειδα τηλ ,εκει αγχωθηκα ..μου εστειλαν μαιλ επιβεβαιωσης κανονικα,κωδικους κρατησης ,τραβηχτηκαν και τα λεφτα απο το λογαριασμο μου .Αυτο ομως με το 24 ωρες μετα ..με αγχωσε ....εντωμεταξυ πηρα και την αεροπορικη -Αλιταλια-και μου ειπαν οτι ναι μεν βλεπουν το ονομα μου στις συγκεκριμενες ημερομηνιες και πτησεις ,αλλα δε βλεπουν να εχει εκδοθει εισιτηριο ή κατι τετοιο τελος παντων.Και τι να κανω τους ρωταω ....μου απαντουν ..εε αφου λεει το σαιτ που εκανες την κρατηση μετα απο 24 ωρες...παρε τοτε αυριο να δουμε αν εγινε η κρατηση ....
Μα ειναι απαντηση αυτη?Αγχωθηκα περισσοτερο μετα ....τελος παντων καθομαι και περιμενω τωρα ......990 ευρω τραβηχτηκαν..δεν ειναι και λιγα!
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Αγχωθηκα περισσοτερο μετα ....τελος παντων καθομαι και περιμενω τωρα ......990 ευρω τραβηχτηκαν..δεν ειναι και λιγα!
Μη στενοχωριέσαι και όλα θα πάνε καλά.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Οι τιμές τους δεν είναι live..γι'αυτό και σου λένε μέσα σε 24 ώρες.Στο μεταξύ ως συνήθως μετά ίσως σου πουν ότι η τιμή δεν είναι αυτή που έχετε δει και ότι έχει ανέβει,κλπ..Μετά αν αλλάξει κάτι στην πτήση είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη..Γι'αυτούς τους λόγους(και άλλους) υπάρχουν πολλά αρνητικά σχόλια στο internet..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι αλλα αν πουν οτι η τιμη απο 990 για παραδειγμα ,εχει ανεβει στα 1150 και στο μεταξυ εχουν τραβηξει τα χρηματα απο το λογαριασμο μου...εγω τι να κανω πρεπει να δεχτω σωνει και καλα?Δηλαδη δεν εχω το δικαιωμα να αρνηθω και να μου γυρισουν πισω τα χρηματα μου?
Αυτο ειναι νταβατζιλικι ,για να το θεσω κομψα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
http://www.gotogate.gr/?gclid=CLy3-6HP58QCFYHKtAodR2wAlA
παιδια αυτο ειναι το σαιτ που εκλεισα και κατω κατω στη διευθυνση γραφει Φιλανδια...τι Σουηδια μου λετε ....τωρα ανησυχω περισσοτερο...διαβασα και καποια αρνητικα σχολια στο ιντερνετ....
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Περίμενε να περάσει το διάστημα που σου είπαν και μετά πάρε τηλ. αν δεν σου έχει έρθει κάτι.

Edit: Τώρα είδα ότι δεν έχει τηλέφωνο καν..Έλεος!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
μα αυτο λεω οτι με αγχωνει ..ο silversurfer ειπε παραπανω οτι πηρε τηλ και ειχε μεγαλη αναμονη ..ας μας πει παρακαλω πολυ ..ποιο τηλεφωνο ειναι αυτο.
Διαβασα απο καποιον αγγλο σε ενα ξενο φορουμ οτι 36 ωρες πριν την πτηση ,του εστειλαν μαιλ για ακυρωση της κρατησης του ....τα νευρα μου ..αυτο μας ελειπε τωρα..να πανε ολα οπως πρεπει και να μεινουμε μπουκαλες στο παρα τσακ...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν επιλέξεις αγγλική γλώσσα σου δίνει και επιλογή επικοινωνίας με τηλέφωνο στο contact us http://www.gotogate.co.uk/contact?sf=false
και ναι είναι σουηδική εταιρία (που δεν έχει σημαία).
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Με τι διαφορα τιμης βρηκες τα εισιτηρια,που επελεξες να τα κλεισεις εκει και οχι απο τα γνωστα πρακτορεια;και απ´οτι καταλαβα πρωτη φορα το χρησιμοποιησες...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Αυτό θα ρωτούσα και εγώ.Για τι διαφορά τιμής ή ποσοστό αξίζει να μπει κανείς σε περιπέτειες και άγχος με αναμονές,τηλ. κτλ.Βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό αλλά έτσι για να έχουμε μια ιδέα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom