Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Αυτό που μπορεί να σου συμβεί είναι να σου πουν οτι τιμή έχει αλλάξει και είναι συν 100 ευρω για παράδειγμα. Αν δεν δεχτείς τότε θα ακυρώσουν το εισητήριο σου πιθανόν να κρατήσουν ενα ποσο σαν έξοδα διαχείρισης και να σου επιστρέψουν τα χρήματα μέτα απο 15-20 μέρες,
Και αυτο αν γινει,σιγουρα δεν θα γινει τωρα αλλα καμια εβδομαδα πριν το ταξιδι!!;;Σωστα;;;
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Οχι. Μεσα σε 24 ώρες θα γινει. Σημερα άυριο θα ξέρεις.
Ακομα καλυτερα!!
Οποτε περιμενω εντος 24ωρου τα etickets συν αν θα υπαρξει εξτρα επιβαρυνση!
Αν πανε καλα και τα 2 παιρνω τα εισιτηρια στο χερι μου και περιμενω να καλοκαιριασει!!
Καλα τα λεω;;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ναι. Με το που πάρεις τα e-ticket κάνεις έλεγχο με την Air Serbia. Αν εκει είναι οκ τότε δεν άλλαζει τίποτε ξανα. Τώρα αν προκύψουν προβλήματα όπως σου είπαν νωρίτερα άλλα μελη με απεργίες κτλ εκει δεν ξέρω τι γίνεται.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Αυτό που μπορεί να σου συμβεί είναι να σου πουν οτι τιμή έχει αλλάξει και είναι συν 100 ευρω για παράδειγμα. Αν δεν δεχτείς τότε θα ακυρώσουν το εισητήριο σου πιθανόν να κρατήσουν ενα ποσο σαν έξοδα διαχείρισης και να σου επιστρέψουν τα χρήματα μέτα απο 15-20 μέρες,
Είναι συνηθισμένη τακτική του gotogate αυτό;Για να μαθαίνουμε.
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ναι. Με το που πάρεις τα e-ticket κάνεις έλεγχο με την Air Serbia. Αν εκει είναι οκ τότε δεν άλλαζει τίποτε ξανα. Τώρα αν προκύψουν προβλήματα όπως σου είπαν νωρίτερα άλλα μελη με απεργίες κτλ εκει δεν ξέρω τι γίνεται.
Ας τελειωσω αυριο να ξερω οτι δεν χανω τα χρηματα για το πολυποθητο ταξιδι και θα σας ενημερωσω για οτι τυχον προβλημα αντιμετωπισω μεχρι να ταξιδεψω!
Αφου λυσω αυτο,θα ρωτησω εδω μεσα τα μελη να μου πουνε τοποθεσιες για διαμονη στη Νεα Υορκη γιατι με βλεπω για aibnb !!
Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια,θα σας ενημερωσω αυριο αν πηγανε ολα καλα!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είναι συνηθισμένη τακτική του gotogate αυτό;Για να μαθαίνουμε.
Προσωπικα δεν μου έχει συμβεί αλλα συμβαίνει. Έχει συμβεί σε 2 γνωστούς μου. Στον 1ο κράτησαν 15-20 ευρω για κατι έξοδα που του είπαν ενω στο 2ο μετα απο πολλές συνομιλίες αν θυμάμαι καλά δεν κράτησαν τιποτα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Προσωπικα δεν μου έχει συμβεί αλλα συμβαίνει. Έχει συμβεί σε 2 γνωστούς μου. Στον 1ο κράτησαν 15-20 ευρω για κατι έξοδα που του είπαν ενω στο 2ο μετα απο πολλές συνομιλίες αν θυμάμαι καλά δεν κράτησαν τιποτα.
Μάλιστα.Ψιλικατζήδες δηλαδή..Γιατί παραπάνω έγγραψες για παράδειγμα 100 Ευρώ.Φυσικά δεν είναι σωστή τακτική έστω και για 5 Ευρώ.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μάλιστα.Ψιλικατζήδες δηλαδή..Γιατί παραπάνω έγγραψες για παράδειγμα 100 Ευρώ.Φυσικά δεν είναι σωστή τακτική έστω και για 5 Ευρώ.
Ισως ήταν υπερβολικά τα 100 ευρώ! Παντως αρκετές χιλιάδες έχουν κλείσει μέσω του gotogate και δεν είχαν πρόβλημα. Είναι μια εταιρεία που έχει αρνητικά σχόλια στο διαδίκτυο. Προσωπικά δεν θα έκλεινα αλλα δεν σημαίνει οτι όσοι κλείνουν είναι λάθος.
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Και κατι τελευταιο επειδη ξεχαστηκα πριν!
Οταν εκλεισα τα εισιτηρια,τσεκαρα και την ενδειξη για flexible εισιτηριο,δηλαδη να μπορω να αλλαξω την ημερομηνια αν κατι στραβωσει!
(+190€)
Να φανταστω δεν τους απασχολει και ιδιαιτερα εε;;;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Και κατι τελευταιο επειδη ξεχαστηκα πριν!
Οταν εκλεισα τα εισιτηρια,τσεκαρα και την ενδειξη για flexible εισιτηριο,δηλαδη να μπορω να αλλαξω την ημερομηνια αν κατι στραβωσει!
(+190€)
Να φανταστω δεν τους απασχολει και ιδιαιτερα εε;;;
Το πρακτορείο είναι ενδιάμεσος.Δεν έχει να κάνει με το εισιτήριο.Αν αγόρασες με την ανάλογη χρέωση flexible εισιτήριο τότε θα πρέπει να σου δώσει αυτό το εισιτήριο.Αν σου δώσει κάτι άλλο είναι φυσικά απάτη.Τι ποσό δεσμεύτηκε;Αντιστοιχεί στην τιμή του flexible?
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Το πρακτορείο είναι ενδιάμεσος.Δεν έχει να κάνει με το εισιτήριο.Αν αγόρασες με την ανάλογη χρέωση flexible εισιτήριο τότε θα πρέπει να σου δώσει αυτό το εισιτήριο.Αν σου δώσει κάτι άλλο είναι φυσικά απάτη.Τι ποσό δεσμεύτηκε;Αντιστοιχεί στην τιμή του flexible?
Κοιτα,οι τιμες για 2 ατομα ηταν 780€...
Οσο συνεχιζες στη κρατηση ειχε διαφορες επιλογες να τικαρεις(πχ ταξιδιωτικη ασφαλεια,ασφαλεια αποσκευων κτλπ),εγω τικαρα την επιλογη flexible (και σε παρενθεση αναλυει οτι αν το τικαρεις οπως κ εκανα,μπορεις αν σου τυχει το οτιδηποτε να αλλαξεις την ημερομηνια του ταξιδιου σου)..Κοστος για το τικαρισμα αυτο 190€....Πως σου φαινεται;

Και για την ακριβεια δες παρακατω τι ακριβως περιλαμβανει το flexible εισιτηριο (copy paste απο το skyscanner)το οποιο και πληρωσα!

- Αλλάξτε τις ημερομηνίες όλου του ταξιδιού σας ή κάποιου τμήματός του.
- Παρακαλούμε να έχετε υπ' όψιν σας ότι για τα περισσότερα εισιτήρια δεν μπορεί να γίνει αλλαγή της κράτησης χωρίς αυτήν την υπηρεσία.
- Μπορεί να αγοραστεί μόνο κατά την πραγματοποίηση της κράτησης.
- Δεν μπορεί να προστεθεί αργότερα.

Δωρεάν αλλαγή της κράτησης με εισιτήριο της ίδιας αξίας επιλεγμένης αεροπορικής εταιρείας. Εάν για την αλλαγή είναι απαραίτητη η αναβάθμιση σε εισιτήριο πιο ακριβής κατηγορίας, θα πρέπει να πληρώσετε τη διαφορά μεταξύ της αρχικής και της νέας τιμής.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom