Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.927
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Nα πούμε ότι όταν βγάζει ίδιες τιμές προτιμώ το go, να στηρίξουμε και το φόρουμ μπας και σταματήσει κάποια μέρα να βάζει λεφτά από την τσέπη του ο Δευκαλίων για να κάνουμε εμείς χαβαλέ.
 
D

Delmem37668

Guest
Nα πούμε ότι όταν βγάζει ίδιες τιμές προτιμώ το go, να στηρίξουμε και το φόρουμ μπας και σταματήσει κάποια μέρα να βάζει λεφτά από την τσέπη του ο Δευκαλίων για να κάνουμε εμείς χαβαλέ.
αρκεί μόνο να κλικάρεις η και να αγοράσεις. ας μας πει τη διαδικασία ο δευκαλιωνας.
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
298
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Έκλεισα εισητηρια μέσω Skyscanner αλλά Έτσι από περιέργεια δοκίμασα να δω τιμές για τις ίδιες ημερομηνίες για Κούβα μέσω kayak και δεν με άφηνε...έλεγε πως λόγο νομικων περιορισμών δεν εμφανίζει πτήσεις για αυτή τη τοποθεσία..δεν μου έχει ξανά τύχει
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.927
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έκλεισα εισητηρια μέσω Skyscanner αλλά Έτσι από περιέργεια δοκίμασα να δω τιμές για τις ίδιες ημερομηνίες για Κούβα μέσω kayak και δεν με άφηνε...έλεγε πως λόγο νομικων περιορισμών δεν εμφανίζει πτήσεις για αυτή τη τοποθεσία..δεν μου έχει ξανά τύχει
Nαι πλέον έτσι είναι, και κρίμα ειδικά για και (ακόμη περισσότερο) από Κούβα είχε πολύ καλύτερες προσφορές από αλλού με τα hacker fares. Έχει υποσχεθεί ο Μπάιντεν ότι θα το αλλάξει αυτό (μπούρδα του Tραμπ είναι).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.172
Likes
41.571
Βρισκω πτηση της SAS 40% φθηνοτερη σε σχεση με την αεροπορικη στο Pamediakopes. Οι εμπειριες απο τα γραφεια αυτα ειναι κακες εν μεσω κοβιντ, αλλα να το προχωρησω? Η διαφορα ειναι χαωδης. Στελνουν εστω email αν αλλαξει η ωρα πτησης ωστε να γινει αποδοχη? Γιατι θα επιλεξω το φθηνοτερο πακετο εξυπηρετησης.@psilos3 εσυ ειχες προιστορια μ αυτους απο οσο θυμαμαι.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.454
Likes
4.462
Θυμάμαι για αλλαγή ώρας πτήσης μου ήρθε mail από Amadeus (checkmytrip.com), αλλά, καθώς ακυρώθηκε αργότερα το ένα σκέλος αυτής, δε θυμάμαι τι γίνεται για το κομμάτι της αποδοχής ή όχι της αλλαγής (αν δηλαδή μπορείς να το κανονίσεις κατευθείαν με την αεροπορική ή απευθύνεσαι υποχρεωτικά στο πρακτορείο).
Για την ακύρωση μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά από αρκετούς μήνες, μειωμένα κατά τα "γνωστά" 30 ευρώ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.100
Likes
45.451
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Βρισκω πτηση της SAS 40% φθηνοτερη σε σχεση με την αεροπορικη στο Pamediakopes. Οι εμπειριες απο τα γραφεια αυτα ειναι κακες εν μεσω κοβιντ, αλλα να το προχωρησω? Η διαφορα ειναι χαωδης. Στελνουν εστω email αν αλλαξει η ωρα πτησης ωστε να γινει αποδοχη? Γιατι θα επιλεξω το φθηνοτερο πακετο εξυπηρετησης.@psilos3 εσυ ειχες προιστορια μ αυτους απο οσο θυμαμαι.
Προϊστορία και κακή μάλιστα στην αρχή της πανδημίας.
Ωστόσο η διαφορά είναι μεγάλη. Τι να σου πω, μη σε πάρω στο λαιμό μου, θέλω να πιστεύω ότι τώρα που είναι -κάπως- καλύτερα τα πράγματα δε θα ναι το ίδιο, χωρίς όμως να βασίζεσαι σε αυτούς.
Αν τελικά κλείσεις εισιτήριο να το κάνεις μεμονωμένα ίσως για το κάθε σκέλος.
Επίσης να φροντίσεις να το «δηλώσεις» και στην αεροπορική μέσω εγγραφής στη πλατφόρμα τους, για να έχεις εξασφάλιση. Το έκανα πρόσφατα με τη LOT.
Τέλος να βλέπεις συχνά πυκνά τα δρομολόγια από την εταιρεία για τυχόν μεταβολές - ακυρώσεις και να μη περιμένεις τίποτα από την εξυπηρέτηση τους.
 
D

Delmem38110

Guest
Βρισκω πτηση της SAS 40% φθηνοτερη σε σχεση με την αεροπορικη στο Pamediakopes. Οι εμπειριες απο τα γραφεια αυτα ειναι κακες εν μεσω κοβιντ, αλλα να το προχωρησω? Η διαφορα ειναι χαωδης. Στελνουν εστω email αν αλλαξει η ωρα πτησης ωστε να γινει αποδοχη? Γιατι θα επιλεξω το φθηνοτερο πακετο εξυπηρετησης.@psilos3 εσυ ειχες προιστορια μ αυτους απο οσο θυμαμαι.
θα σου στείλει η ίδια η εταιρεία μειλ με ενδεχόμενες αλλαγές στο εμαιλ σου που θα δώσει το γραφείο.
και σύμφωνα πάντα με τον ναύλο που έχεις πληρώσει. μπορεί να μην δέχεται καμια αλλαγή η επιστροφή χρημάτων.
αλλά και μέσα από την διαχείριση της κράτησης μπορείς να δώσεις τα στοιχεία σου με τον κωδικό κράτησης να επικοινωνήσουν σε περίπτωση αλλαγησ. έχει πολλούς τρόπους να δηλώσεις τα στοιχεια σου στην εταιρεία.
είχα άσχημη εμπειρία με ταξιδιωτικά γραφεία κατά την περίοδο της πανδημίας. και στην επιστροφή χρημάτων που έγινε μετά από πάρα πολύ καιρό κρατήσανε κόμιστρα. αν είναι λίγα τα χρήματα κάντο. ζύγισε το καλα πάντως.
αντίθετα με τον @psilos3 πιστεύω πως το εισιτήριο πρέπει να είναι ενιαίο ώστε να επέμβεις και στα δυο μέρη σε περίπτωση αλλαγής η ακύρωσης. εκτός και αν είναι μόνο πάνε.
 
Last edited by a moderator:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.100
Likes
45.451
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
αντίθετα με τον @psilos3 πιστεύω πως το εισιτήριο πρέπει να είναι ενιαίο ώστε να επέμβεις και στα δυο μέρη σε περίπτωση αλλαγής η ακύρωσης. εκτός και αν είναι μόνο πάνε.
Ναι σωστό, εγώ αναφέρθηκα πιο πολύ στη περίπτωση που υπάρχει connection με άλλη εταιρεία ίσως, δε το διευκρίνησα.
είχα άσχημη εμπειρία με ταξιδιωτικά γραφεία κατά την περίοδο της πανδημίας. και στην επιστροφή χρημάτων που έγινε μετά από πάρα πολύ καιρό κρατήσανε κόμιστρα. αν είναι λίγα τα χρήματα κάντο. ζύγισε το καλα πάντως.
Μπλέξιμο και αμφισβήτηση συναλλαγής για λόγους πανδημίας. Ζόρι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.371
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom