Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Βοήθησες αρκετά και σ' ευχαριστώ.Μήπως έχεις πληροφορίες για το hotel-board.com?Έχει εκπληκτικά χαμηλές τιμές!!

Το πασχα που μας περασε πηγα στις λιμνες β.ιταλια και ελβετια και εψαχνα ξενοδοχειο. Παρεπιμπτοντος ειχα βρει και εγω παρα πολυ καλες τιμες με την συγκεκριμενη μηχανη αναζητησης και ειχα βαλει και εγω θεμα. Τελικα ενω κανεις απο εδω δεν εχει κλεισει με αυτην εψαξα σε αναφορες στο εξωτερικο. Τελικα μεσα απο το tripadvisor δεν διαβασα και τις καλυτερες αναφορες μιας και πολλοι ειχαν κανει κρατηση και ειχαν απιστευτα προβληματα. Ετσι δεν ρισκαρα. Ελπιζω να σε βοηθησα αλλα να ξερεις οτι δεν αξιζει αν δεν εχει μεγαλη διαφορα απο καποιο αλλο πιο εγκυρο και πως ακομα και αν εχει ειναι .....ρισκο.
 

carpet7

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπάνσκο Βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Πω πω... πραγματικά είστε θησαυροί παιδιά! Έχω μείνει μόλις μερικά λεπτά και έχω μάθει τόσα πολλά! Είμαι ενθουσιασμένος.
Θέλω να γυρίσω πρώτα σχεδόν όλη την Ελλάδα και μετά θα γευτώ και άλλες χώρες.
Θα έλεγα ότι μου έχει ξεφύγει κυρίως η ηπειρωτική Ελλάδα, θέλω να επισκεφτώ Ιωάννινα Πιερία κ.α. Τα Χριστούγεννα έχω κλείσει στην Ελάτη.
Για ξενοδοχεία στην Ελλάδα υπάρχει τίποτε καινούριο στον χώρο του ίντερνετ που να σου παρέχει πληροφορίες για ξενοδοχεία σε όλη την χώρα και να σε ενημερώνει για προσφορές;
Ρωτάω για κάτι νέο, όχι για τα γνωστά site που τρέχουν καιρό.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Mια μικρή περίληψη όλων των λινκ στο 1ο ποστ απο κάποιον μοντ θα ήτανε λόγος αιώνιας ευγνωμοσύνης μας ώστε να τα βρίσκουμε ολα μαζεμένα!

ΑΝ δεν το αναφέρατε ήδη, στο Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites λειτουργεί μια εξαιρετική μηχανή αναζήτησης που συλλέγει στοιχεία απο πάρα πολλά σαιτ (booking.com, venere.com, ebookers, octopus κλπ) και σας επιστρέφει τα καλύτερα αποτελέσματα.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Έχει κανείς εμπειρία από το HotelTravel.com The World's Leader in Discount Hotel Reservations - Guaranteed Lowest Rates with hotels up to 75% off -HotelTravel.com ...ή έχει ακούσει κάτι;

Βρήκα μια σούπερ προσφορά εχθές και έκανα κράτηση...τι λέτε;
Δεν έχω προσωπική εμπειρία,διάβασε όμως μία συζήτηση που υπάρχει στο tripadvisor!

Θα μας πεις και την super προσφορά για να έχουμε άποψη??
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ευχαριστώ πολύ Amsterdam!

Έκλεισα στο Hotel Camelia Roma | Sito UFFICIALE | Hotel 3 stelle a Roma μονόκλινα δωμάτια με μόνο 12 Ευρώ την βραδιά! Μίλησα μαζί τους στο online chat της εξυπηρέτησης πελατών που έχουν και μου ανέφεραν ότι προφανώς ήταν τεχνικό το λάθος αλλά εφόσον έκλεινα στην συγκεκριμένη τιμή θα ίσχυε αναγκαστικά αυτό.

Αξίζει το ρίσκο...τι λέτε; Είναι αχτύπητη η τιμή ...ειδικά για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ευχαριστώ πολύ Amsterdam!

Έκλεισα στο Hotel Camelia Roma | Sito UFFICIALE | Hotel 3 stelle a Roma μονόκλινα δωμάτια με μόνο 12 Ευρώ την βραδιά! Μίλησα μαζί τους στο online chat της εξυπηρέτησης πελατών που έχουν και μου ανέφεραν ότι προφανώς ήταν τεχνικό το λάθος αλλά εφόσον έκλεινα στην συγκεκριμένη τιμή θα ίσχυε αναγκαστικά αυτό.

Αξίζει το ρίσκο...τι λέτε; Είναι αχτύπητη η τιμή ...ειδικά για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Εννοείται! Μην το σκέφτεσαι! Συνήθως όταν το λάθος είναι δικό τους αναλαμβάνουν τις συνεπειες.Μακάρι να συνέβαιναν κα σσε μας΄τέτοια λάθη...:rolleyes:
 

moneftsis

Member
Μηνύματα
9
Likes
21
Συμφωνω με ολα τα παραπανω. Συνηθως κλεινω μεσω booking.com.
Παντως το καλο του να κλεινεις μεσω ιντερνετ ειναι το οτι οι ξενοδοχοι γνωριζουν οτι θα στειλεις και κριτικη στο site , οποτε σε προσεχουν λιγο καλυτερα.
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
1bigeurope.com

to booking .com ειναι εξαιρετικο, αλλα λιγο ακριβο, τα 2-3 τελευταια χρονια χρησιμοποιω το 1bigeurope.com και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. ειναι πρακτορειο απο την τσεχια και εχω κλεισει ξενοδοχεια σε πολλες χωρες ως τωρα π.χ. ΠΟΛΩΝΙΑ, ΛΕΤΤΟΝΙΑ, ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ, ΦΙΛΑΝΔΙΑ, ΕΣΘΟΝΙΑ και σημερα εκλεισα για ΣΟΥΗΔΙΑ , ΝΟΡΒΗΓΙΑ .το συστηνω ....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευχαριστώ πολύ Amsterdam!

Έκλεισα στο Hotel Camelia Roma | Sito UFFICIALE | Hotel 3 stelle a Roma μονόκλινα δωμάτια με μόνο 12 Ευρώ την βραδιά! Μίλησα μαζί τους στο online chat της εξυπηρέτησης πελατών που έχουν και μου ανέφεραν ότι προφανώς ήταν τεχνικό το λάθος αλλά εφόσον έκλεινα στην συγκεκριμένη τιμή θα ίσχυε αναγκαστικά αυτό.

Αξίζει το ρίσκο...τι λέτε; Είναι αχτύπητη η τιμή ...ειδικά για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Παντως καλου κακου στειλε και ενα e-mail επιβεβαιωσης της κρατησης στο ξενοδοχειο για να ξερεις οτι ολα ειναι ΟΚ.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Παντως καλου κακου στειλε και ενα e-mail επιβεβαιωσης της κρατησης στο ξενοδοχειο για να ξερεις οτι ολα ειναι ΟΚ.
Εννοείται ότι θα το κάνω αυτό! Κάθε φορά το κάνω! ;)

Η οριστική εξόφληση έγινε την Παρασκευή και έτσι το άφησα να στείλω το email της επιβεβαίωσης μέσα στην εβδομάδα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αμα σου απαντησουν θετικα και απο το ξενοδοχειο εισαι υπερτυχερος! Καλα να περασεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom