Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ο τυπος δωματιου που εψαχνα στο Best Western Premier Carrefour de l' Europe των Βρυξελλων ,μεσω booking.com,εξαντληθηκε.Εψαξα στο hotelscombined και ειδα οτι υπαρχει και σε αλλες ιστοσελιδες.
hrs.com , otel.com , octopus travel , easy to book , dhr.com , με τους ιδιους ορους κρατησης.

Mε ποιο να το κλεισω;Ή ειναι το ιδιο,αφου οι ιστοσελιδες μεσω hotelscombined θεωρουνται αξιοπιστες;

Παντως,τσεκαρα και την ιστοσελιδα του ιδιου του ξενοδοχειου και τις μισες μερες,τις εμφανιζει σβησμενες (μαλλον ειναι fully-booked).
Καποιος να βοηθησει;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στειλε mail στο ξενοδοχειο πες τους τις προτιμησεις σου και τις ημερομηνιες διαμονης σου. Επισης ανεφερε πως βρηκες το συγκεκριμενο τυπο δωματιου σε αυτες τις σελιδες που αναφερεις στην ταδε τιμη. Ρωτησε τους αν καλυπτει τις δικες σου απαιτησεις κι αν ειναι δυνατον να γινει καλυτερη τιμη με απ' ευθειας κρατηση στο ξενοδοχειο. Αν οχι ρωτησε τους αν συνεργαζονται με τις σελιδες αυτες και κλεισε με την πιο φθηνη.

ΥΓ Περιεργο που δεν σου εμφανιζει την expedia αφου η easy to book ειναι κατι σαν affiliate (χωρις να ειμαι σιγουρος για την αξιοπιστια της) της expedia.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Στειλε mail στο ξενοδοχειο πες τους τις προτιμησεις σου και τις ημερομηνιες διαμονης σου. Επισης ανεφερε πως βρηκες το συγκεκριμενο τυπο δωματιου σε αυτες τις σελιδες που αναφερεις στην ταδε τιμη. Ρωτησε τους αν καλυπτει τις δικες σου απαιτησεις κι αν ειναι δυνατον να γινει καλυτερη τιμη με απ' ευθειας κρατηση στο ξενοδοχειο. Αν οχι ρωτησε τους αν συνεργαζονται με τις σελιδες αυτες και κλεισε με την πιο φθηνη.

ΥΓ Περιεργο που δεν σου εμφανιζει την expedia αφου η easy to book ειναι κατι σαν affiliate (χωρις να ειμαι σιγουρος για την αξιοπιστια της) της expedia.

Τελικα,εκλεισα μεσω της hrs.com,που θεωρειται πολυ αξιοπιστη μεσω του hotels combined.
To ξενοδοχειο απευθειας δεν δινει τον τυπο δωματιου που ηθελα,το ιδιο και με booking,λογω μη διαθεσιμοτητας.

Αλλα ολες οι αλλες που προανεφερα,μαζι με expedia,venere δινουν κανονικα.Oι τιμες,παρομοιες.

Αυριο-μεθαυριο θα στειλω μηνυμα στο ξενοδοχειο,για σιγουρια.
 
Μηνύματα
137
Likes
125
παιδια,μια βοηθεια!!! εκλεισα ξενοδοχειο για πρωτη φορα με booking και μου εστειλαν επιβεβαιωση στα Ελληνικα. στην Ισπανια ποιος θα την καταλαβει; δε βρισκω τροπο να την εκτυπωσω στα Αγγλικα :( τι μπορω να κανω;
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
παιδια,μια βοηθεια!!! εκλεισα ξενοδοχειο για πρωτη φορα με booking και μου εστειλαν επιβεβαιωση στα Ελληνικα. στην Ισπανια ποιος θα την καταλαβει; δε βρισκω τροπο να την εκτυπωσω στα Αγγλικα :( τι μπορω να κανω;
Μην ανησυχεις.Οταν θα πας να εκτυπωσεις την επιβεβαιωση θα ειναι στα αγγλικα...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
παιδια,μια βοηθεια!!! εκλεισα ξενοδοχειο για πρωτη φορα με booking και μου εστειλαν επιβεβαιωση στα Ελληνικα. στην Ισπανια ποιος θα την καταλαβει; δε βρισκω τροπο να την εκτυπωσω στα Αγγλικα :( τι μπορω να κανω;

Γιατί, νομίζεις ότι οι Ισπανοί θα την καταλάβουν στα αγγλικά? :haha:

Μην αγχώνεσαι, το όνομά σου να είναι γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες και να έχεις τον κωδικό της κράτησης. Από εκεί και πέρα λογικά δε θα έχεις πρόβλημα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Για πειτε μου κατι για την booking.com.
Παω να κανω μια κρατηση για Ροδο και στο σταδιο που βαζω τα στοιχεια,μου βαζει tick στο κουτι που βαζω το ονομα μου.Παω να βαλω το επιθετο και μου βγαζει ενα cross σε κοκκινο φοντο.Το ιδιο και για τη διευθυνση του e-mail.
Περιεργο δεν ειναι;
 

nikosgreek

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γεια σας παιδια. Έχει κλείσει κανεις απο το otel.com? Βρίσκω καποια ξενοδοχεία πιο φθηνά απο οτι σε αλλα sites. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το εμπιστευτω. Αν εχει κλείσει κανεις ας δώσει τα φωτα του. Thanks!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.205
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom