Γενικά Μηχανες αναζητησης για low cost εταιριες.

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Δεν ψάχνουμε κανένα ψαχτήρι.
Το αεροδρόμιο ΑΙΑ (Ελευθεριος βενιζελος) έχει πολύ καλό site και πολύ απλά πατάμε το κουμπάκι με τις αεροπορικές που συνεργάζεται και μας βγάζει όλες τις εταιρίες που πετάνε απο αυτό και που .
Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός?
Our Airlines
Ναι, για να βρούμε τις προγραμματισμένες συνδέσεις καλό είναι και το σάιτ του αεροδρομίού. Προσοχή όμως! Οι πτήσεις τσάρτερ δεν εμφανίζονται στους πίνακες των αεροδρομίων π.χ. αεροδρόμιο της Ρόδου (και φαντάζομαι όχι μόνο εδώ). Άρα καλό είναι να συνδυάζουμε τις μεθόδους μας (αεροδρόμιο, ψαχτήρι, πρακτορεία για τσάρτερ, κλπ) και στο τέλος κλείνουμε από το σάιτ της αεροπορικής εταιρίας.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ναι, για να βρούμε τις προγραμματισμένες συνδέσεις καλό είναι και το σάιτ του αεροδρομίού. Προσοχή όμως! Οι πτήσεις τσάρτερ δεν εμφανίζονται στους πίνακες των αεροδρομίων π.χ. αεροδρόμιο της Ρόδου (και φαντάζομαι όχι μόνο εδώ). Άρα καλό είναι να συνδυάζουμε τις μεθόδους μας (αεροδρόμιο, ψαχτήρι, πρακτορεία για τσάρτερ, κλπ) και στο τέλος κλείνουμε από το σάιτ της αεροπορικής εταιρίας.
Πως να εμφανίσουν πτήσεις της Ρόδου?
Αφού αφορούν τις πτήσεις απο το ΑΙΑ?
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Πως να εμφανίσουν πτήσεις της Ρόδου?
Αφού αφορούν τις πτήσεις απο το ΑΙΑ?
Μιλάω για πτήσεις από Ρόδο και γιαυτό λέω πως τα τσάρτερ δεν τα εμφανίζει το αεροδρόμιο (Ρόδου).
Τα τσάρτερ από Αθήνα τα εμφανίζει το αεροδρόμιο (Αθήνας);
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πως να εμφανίσουν πτήσεις της Ρόδου?
Αφού αφορούν τις πτήσεις απο το ΑΙΑ?
Καλά, εσύ...

Μήπως ο προσφιλής Πήτερ θα μπορούσε να μας δώσει το λινκ για το αεροδρόμιο της Ρόδου? Για να δούμε τι χάνουμε, βρε αδερφέ!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μιλάω για πτήσεις από Ρόδο και γιαυτό λέω πως τα τσάρτερ δεν τα εμφανίζει το αεροδρόμιο (Ρόδου).
Τα τσάρτερ από Αθήνα τα εμφανίζει το αεροδρόμιο (Αθήνας);
Οχι. Δεν τα εμφανίζει. Αλλά εμφανίζει σύμφωνα με την παλαια εντολη Κουλούρη τις τιμές των Λαίκών αγορών , παντοπωλείων κλπ...
Βρε... κατάλαβε το... εμφανίζει ΟΛΕΣ τις εταιρείς που επιχειρούν και έτσι μπορείς με λίγο ψάξιμο να καταλάβεις τι παίζει...
Δεν βγάζω άκρη Babadumaki μου...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Οχι. Δεν τα εμφανίζει. Αλλά εμφανίζει σύμφωνα με την παλαια εντολη Κουλούρη τις τιμές των Λαίκών αγορών , παντοπωλείων κλπ...
Βρε... κατάλαβε το... εμφανίζει ΟΛΕΣ τις εταιρείς που επιχειρούν και έτσι μπορείς με λίγο ψάξιμο να καταλάβεις τι παίζει...
Δεν βγάζω άκρη Babadumaki μου...
Ποιές είναι όλες οι εταιρίες που επιχειρούν; Οι προγραμματισμένες μόνο; Και πως να βγάλεις άκρη αφού δεν βλέπεις πως λείπουν οι πτήσεις τσάρτερ από τους πίνακες των αεροδρομίων! Χαλάρωσε. Μια ερώτηση έκανα. Δείχνει η Αθήνα τα τσάρτερ; ναι ή όχι;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ποιές είναι όλες οι εταιρίες που επιχειρούν; Οι προγραμματισμένες μόνο; Και πως να βγάλεις άκρη αφού δεν βλέπεις πως λείπουν οι πτήσεις τσάρτερ από τους πίνακες των αεροδρομίων! Χαλάρωσε. Μια ερώτηση έκανα. Δείχνει η Αθήνα τα τσάρτερ; ναι ή όχι;
ΔΕΙΧΝΕΙ τις εταιρίες που επιχειρούν!!!! Τι άλλο θέλεις? Προγραματισμένες ή μη τι σε νοιάζει? Για παράδειγμα, όταν σου λέι ότι η Tunise Air επιχειρεί, ανεξαρτήτως αν έχει αγοράσει ή νοικιάσει slot μπαίνεις και την κοιτάς. Τι δεν καταλαβαινεις?
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
ΔΕΙΧΝΕΙ τις εταιρίες που επιχειρούν!!!! Τι άλλο θέλεις? Προγραματισμένες ή μη τι σε νοιάζει? Για παράδειγμα, όταν σου λέι ότι η Tunise Air επιχειρεί, ανεξαρτήτως αν έχει αγοράσει ή νοικιάσει slot μπαίνεις και την κοιτάς. Τι δεν καταλαβαινεις?
Μάλλον δεν ξέρεις τί σημαίνει τσάρτερ (=ειδικά ναυλωμένες πτήσεις)! Δεν πειράζει. Γιαυτό και με νοιάζει αν τις δείχνει ή όχι! Επειδή έτσι έχω πιό πολλές δυνατότητες. Να φανταστείς πως μπορούμε να πετάξουμε και μαυτές π.χ. smartwing Ρόδο-Πράγα 70 ευρώ πάνε-έλα μέσα στον Αύγουστο ή 90 ευρώ από/προς Βερολίνο Ιούνιο (Travelservice, κλπ). Αυτές όμως τις εταιρίες δεν τις βρίσκεις ούτε στα αεροδρόμια ούτε στα ψαχτήρια. Γιαυτό ζήταγα τόση ώρα διευκρίνηση αν δείχνει η Αθήνα και τα τσάρτερ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγώ δεν έχω φύγει, περιμένω το λινκ.

(Εύα, σε βλέπω να ξενυχτάς απόψε).
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μάλλον δεν ξέρεις τί σημαίνει τσάρτερ (=ειδικά ναυλωμένες πτήσεις)! Δεν πειράζει. Γιαυτό και με νοιάζει αν τις δείχνει ή όχι! Επειδή έτσι έχω πιό πολλές δυνατότητες. Να φανταστείς πως μπορούμε να πετάξουμε και μαυτές π.χ. smartwing Ρόδο-Πράγα 70 ευρώ πάνε-έλα μέσα στον Αύγουστο ή 90 ευρώ από/προς Βερολίνο Ιούνιο (Travelservice, κλπ). Αυτές όμως τις εταιρίες δεν τις βρίσκεις ούτε στα αεροδρόμια ούτε στα ψαχτήρια. Γιαυτό ζήταγα τόση ώρα διευκρίνηση αν δείχνει η Αθήνα και τα τσάρτερ.
Αχ!! Πήτερ! Σε ευχαριστώ. Μου άνοιξες νέους ορίζοντες. Τι όμορφα. Και εγώ σαν χαζή πήγαινα Λάος και Μαλαισίες και Καμπότζες και δεν 'ήξερα τι σημαίνουν οι ... πως τις είπες? τσούρτες φλάτς? απο εδώ και πέρα θα παίρνω αεροπλανάκι για την Ρόδο και θα πηγαίνω σε όλο τον κόσμο της Ραιαν!... τι καλά.... βαρέθηκα Μαλαισίες , Καμπότζες , Ινδονησίες...και Μαρόκα. Μόνο απο Ροδο και μόνο με ραιαν.
Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Ημουν τυφλή και είδα!
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Εγώ δεν έχω φύγει, περιμένω το λινκ.
(Εύα, σε βλέπω να ξενυχτάς απόψε).
Αν εννοείς το λινκ της ρόδου, ούτε που το ξέρω. Ψάξτο αν το θες τόσο. Δεν έχει όμως online αφίξεις-αναχωρήσεις, δεν είναι τόσο καλό όσο της Αθήνας. Πριν μίλησα για πίνακες αεροδρομίου, ξέρεις έχει κάτι πίνακες εδώ στη Ρόδο μεγάλους και ψηφιακούς αφίξεων-αναχωρήσεων και στις δυό πτέρυγες του αεροδρομίου και εκεί εννοούσα δείχνει μόνο τις προγραμματισμένες. Οι ναυλωμένες δεν εμφανίζονται για το κοινό αφού πολλές κανονίζονται και τελευταία στιγμή. Βέβαια στο πρακτορείο τις βλέπουμε με κωδικό αλλά δεν είναι ανοιχτές για τον καθένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom