Τσεχική Δημοκρατία Μια ερώτηση για Πράγα!!!

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σε όλους ...ξανά!!
Η εκδρομή που θα πάω Πράγα την αλλη εβδομάδα δυστυχώς μόνο για 4 ημέρες,την τρίτη έχει εκδρομή στο Καρλόβα Βάρυ και την τέταρτη προεραιτική στο Τσέσκι Κρουμλοβ. Στο Καρλόβα Βάρυ θα πάω σίγουρα γιατί είναι μέσα στο πακέτο,αλλά θεωρείτε ότι πρέπει νά πάω και στην άλλη ή να δω πράγματα στην Πράγα;; Υπ'όψιν ότι θα πετάω για Αθήνα το βράδυ στις 10 και η τιμή της εκδρομής είναι γύρω στα 50 ευρώ...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Καλημέρα σε όλους ...ξανά!!
Η εκδρομή που θα πάω Πράγα την αλλη εβδομάδα δυστυχώς μόνο για 4 ημέρες,την τρίτη έχει εκδρομή στο Καρλόβα Βάρυ και την τέταρτη προεραιτική στο Τσέσκι Κρουμλοβ. Στο Καρλόβα Βάρυ θα πάω σίγουρα γιατί είναι μέσα στο πακέτο,αλλά θεωρείτε ότι πρέπει νά πάω και στην άλλη ή να δω πράγματα στην Πράγα;; Υπ'όψιν ότι θα πετάω για Αθήνα το βράδυ στις 10 και η τιμή της εκδρομής είναι γύρω στα 50 ευρώ...
..
.. αν βγεις εξω απο αυτα τα 2 τουριστικα ..θα δεις μια αλλη χωρα και ποσο απεχουν απο την ολη πραγματικοτητα αυτοι οι 2 προορισμοι... οσο πιο ενδοχωρα πας τοσο πιο γερο στομαχι θες....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
αφησε την εκδρομη στο κάρλοβυ βαρυ και πηγαινε στο τσεσκι κρουμλώβ
ειναι απειρως ομορφότερο το δευτερο
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αφησε την εκδρομη στο κάρλοβυ βαρυ και πηγαινε στο τσεσκι κρουμλώβ
ειναι απειρως ομορφότερο το δευτερο
Με ενημέρωσαν ότι είναι πολύ όμορφο το δεύτερο, αλλά ειναι προεραιτικό:( και όχι μέσα στο πακέτο και έλεγα μήπως γλίτωνα καμιά ...κορώνα για άλλες δραστηριότητες.....Πάντως με προβλημάτισε λίγο σχετικά με την ενδοχώρα!
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Δύο μέρες σου φτάνουν για να δεις τα αξιοθέατα στην Πράγα. Το Cesky Krumlov είναι πραγματικά από τα πιο όμορφα μέροι στην Τσεχία και αν ήμουν στην θέση σου θα πήγαινα σίγουρα. Βέβαια αν λες ότι έχεις 4 μέρες μονάχα, τότε αν υποθέσουμε ότι τις πρώτες δύο θα περπατάς ατελειώτα μέσα στην Πράγα και την τρίτη θα ταξιδεύεις για Karlovy Vary τότε δεν ξέρω πόση όρεξη θα έχεις για το τελευταίο.
Τώρα για την ενδοχώρα, τι να σου πω ρε φίλε. Εγώ που είχα ταξιδέψει δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα...με το στομάχι μου.
Καλές μπύρες.
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Παρθενικό ταξίδι κιόλας. Και Πράγα. Τέλεια φίλε. Καλά να περάσεις.
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Αξίζει να πας και στους δυο προορισμούς(φυσικά το τσέσκι κρουμλώβ είναι ωραιότερο) .Δυο μερες φθάνουν για Πράγα.Όσο για τα περίχωρα δεν νομίζω ότι αντιμετώπισα καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ωραία! Λογικά θα πάω και στα 2! Με δύο μέρες στην Πράγα είμαστε καλυμμένοι οπότε θα πάμε και εκτός...Ένα πτώμα θα γυρίσω μου φαίνεται!
 

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
καντο αξίζει.Πιστεύω ότι το τσεσκι κρούμλοφ είναι η ωραιότερη πόλη της Τσεχίας.Ναι σίγουρα θα κουραστείς αλλα αξίζει μην το σκέφτεσαι.
 

andmakr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ οδικώς
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Καλησπέρα σας. Διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό το πολύ όμορφο Forum σας αλλά μόλις τους τελευταίους μήνες έγινα μέλος και σήμερα κάνω το πρώτο post. Ταξιδεύω και λόγω εργασίας αλλά και για αναψυχή από φοιτητής στην Αγγλία στην οποία ανέβαινα και κατέβαινα με το αυτοκίνητο. Έχω ήδη κλείσει φέτος με τη σύζυγο να πάμε στην Πράγα μέσω Ιταλίας - Αυστρίας για Χριστούγεννα. Φροντίζω να είμαι εξοπλισμένος όταν ταξιδεύω (2 ξευγάρια αλυσίδες, αντιπαγωτικά, ιμάντες, ξύστρες κλπ) αλλά θα ήθελα να προλάβω κάτι που ίσως να μην έχω σκεφθεί και που οι πιο έμπειροι από εμένα ίσως να έχουν συναντήσει. Έχω κλείσει ξενοδοχείο στο Marriot Flora με στάση Metro στα 30 μέτρα και υπόγειο parking το οποίο ευτυχώς περιλαμβάνεται στην τιμή. Δεν θα κουνήσω το αυτοκίνητο μέσα στην πόλη αλλά σκέφτομαι την βόλτα στο Kutna Hora για την εκκλησία με τα κοκκαλα. Περιμένω με ενδιαφέρον τα σχόλιά σας. Σας ευχαριστώ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom