Μια μασκότ για το Travelstories

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν καθώς το Travelstories πρόκειται να υποστεί μεγάλες και σημαντικές αλλαγές τους επόμενους μήνες, μία από αυτές θα έιναι στο κομμάτι της εμφάνισης.

Στα πλαίσια λοιπόν της δημιουργίας νέας απεικόνισης της ταυτότητας του site, θα σχεδιαστεί μια μασκότ, ένας χαρακτήρας, που θα αξιοποιηθεί τόσο στο λογότυπο του site όσο και σε διάφορες άλλες σελίδες.

Υπάρχουν ήδη κάποιες ιδέες για το πώς πρέπει να είναι αυτός ο χαρακτήρας, αλλά θα ήθελα τις γνώμες και ιδέες σας, καθώς θα πρέπει η μασκότ μας να είναι όσο το δυνατόν πιο αντιπροσωπευτική της ταυτότητας του Travelstories και να εκφράζει την μοναδικότητά του.

Θέλετε να έχει ανθρώπινη μορφή; θέλετε να είναι βασισμένη σε κάποιο ζωάκι; και ποιο; τι πόζα θα πρέπει να έχει; και τι χαρακτηριστικά;

Γενικά ότι πιστεύετε ότι θα ταίριαζε στη μασκότ μας ρίξτε το!

:D
 

P@ntso

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
1. Θα μπορούσε να είναι ένα ζευγάρι, με φωτογραφικές μηχανές, γυαλιά, χάρτες και όλα τα accesories ενός traveller, που θα είναι απασχολημένοι με το να βρούν τονπροορισμό τους

2. Θα μπορούσε να είναι κάποιο ζωάκι (τιγράκι για παράδειγμα) αντιστοίχως με αξεσουάρ ταξιδιού, ή ακόμα και ζευγάρι από τιγράκια !!!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
1. Θα μπορούσε να είναι ένα ζευγάρι, με φωτογραφικές μηχανές, γυαλιά, χάρτες και όλα τα accesories ενός traveller, που θα είναι απασχολημένοι με το να βρούν τονπροορισμό τους
Να φέρει θέλει,όχι να διώξει κόσμο (inside joke).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ουφ...ζορίζομαι όταν μαθαίνω ένα site και αλλάζει μορφή..Θα σοκαριστώ πάλι
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάντως Def πιστεύω ότι εδώ μέσα κρύβονται αρκετοί καλλιτέχνες που θα μπορούσαν να καταθέσουν και ολοκληρωμένες προτάσεις και θα ήθελαν να δουν το έργο τους να κοσμεί το φόρουμ.

Βέβαια δεν ξέρω αν ψάχνεις κάτι τέτοιο ή αν πράγματι υπάρχουν αυτοί που λέω και δεν είναι της φαντασίας μου (αν και σε τόσο κόσμο σίγουρα θα υπάρχουν).
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ένα λιοντάρι να παίζει τάβλι με μια πολική αρκούδα...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κάποιο ζώο, με πονηρή φάτσα (στυλ την έκανα πάλι τη λαδιά μου), με ταξιδιωτική εμφάνιση και βαλίτσα ανά χείρας, έτοιμο να μπει σε αεροπλάνο.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είμαι πάντως της άποψης ότι τα ζωάκια είναι λίγο dated και προσωπικά θα μου άρεσε κάτι πιο αφηρημένο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
θα μπορουσε να ειναι ενας παγκόσμιος χάρτης...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
ή ενα ταξιδιωτικό βιβλιαράκι-οδηγός που να λεει travelstories επάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.444
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom