Μικρή και πολυταξιδεμένη!!!

MilouM

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Εκτός Ελλάδας, όπου ναναι
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι, Ιαπωνία, Κορέα...
Γεια σε όλους!
Εμένα Αιμιλία με λένε, σε λίγες μέρες (23/8) γίνομαι 15, και έχω πάει σε 14 χώρες...
Είχα προφίλ από το Νοέμβρη, αλλά δεν το πολυχρησιμοποιούσα γιατί δεν είχα κάτι ενδιαφέρον να πω, πήγα όμως μια εκδρομή τα Χριστούγεννα και τώρα θέλω να δραστηριοποιηθώ πιο πολύ εδώ, όσο θα προλαβαίνω και με το Λύκειο από Σεπτέμβρη!
Άρχισα ένα θέμα, ελπίζω να σας αρέσει... Γράφω για εκείνο το ταξίδι...
Οι χώρες που έχω πάει, ξεκινώντας από Παρίσι και Disneyland στα 6,5 μου ( από μικρό στα βάσανα που λένε) είναι: Γαλλία ( 4 φορές), Ισπανία, Ανδόρρα, Αγ. Μαρίνος, Μονακό, Βατικανό, Ελβετία, Γερμανία ( 2 φορές), Αυστρία ( 3 φορές), Ιταλία ( 4 φορές), Τσεχία, Ουγγαρία, Σερβία, ΠΓΔΜ...
Το όνειρό μου είναι να γυρίσω τον κόσμο, κυρίως βέβαια Ασία, χώρες εξωτικές και άγνωστες, κι ελπίζω με τα χρόνια να έχω να μοιραστώ πολλά... Θα γράφω ό,τι μπορώ...
Βέβαια φαίνεται περίεργο στους συμμαθητές μου και στον περίγυρό μου να έχουν κι ένα ταξιδοπούλι ( το παρατσούκλι μου) ανάμεσά τους, αλλά εμένα μ' αρέσει!!!! Θυμάμαι φέτος, εγώ χάζευα τη Βουδαπέστη από ψηλά, κι οι συμμαθητές μου, την ίδια ώρα, έπαιρναν βαθμούς!!!! Πόσο στεναχωριόμουν φυσικά...:D
Αυτά από μένα! Γεια σας και πάλι!:lol:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.546
Likes
7.958
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως την..απο μικρη στα βασανα βλεπω ε???????
 

MilouM

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Εκτός Ελλάδας, όπου ναναι
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι, Ιαπωνία, Κορέα...
καλως την..απο μικρη στα βασανα βλεπω ε???????
Ευχαριστω :)) Ε ναι, τι να κανω, τη Disneyland την ονειρευομουνα απο 4 χρονων, που να ηξερα οτι τελικα θα κολλουσα με τα ταξιδια? :lol: Βεβαια εγω ονειρευομαι Ασια, αλλα αν σκεφτω οτι οι πιο πολλοι συμμαθητες μου εχουνε παει το πολυ ως τη Θεσσαλονικη / Αθηνα.... :xalara:
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
301
Likes
888
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Αιμιλία καλωσόρισες, είναι άτιμο αυτό το μικρόβιο που κολλάμε με τα ταξίδια. Εάν ταξιδέψεις μια φορά στο εξωτερικό, πάει κόλλησες! Θες ξανά και ξανά και ποτέ δεν είναι αρκετό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.609
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom