Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Το ξενοδοχείο μου φαίνεται μια χαρά, είναι και 4στερο.Αναφέρει οτι με το μετρό είσαι σε 10 λεπτά στο Duomo. Βέβαια η γραμμή 2 και 5 δεν περνάει από Duomo.Οπότε με αλλαγή γραμμής μόνο.

Aπλά να ξέρεις πως ο σταθμός τρένων Porta Garibaldi δεν είναι ο κεντρικός. Ο Centrale είναι ο κεντρικός όπου εκεί ξεκινούν και κάνουν τέρμα τα λεωφορεία για το αεροδρόμιο Malpensa. Μεταξύ τους η απόσταση με τα πόδια είναι 20-25 λεπτά.
Από το αεροδρόμιο υπάρχει και το τρένο MALPENSA EXPRESS που κάνει στάση και στον Porta Garibaldi.
Τελικά έχουμε κλείσει αυτό το ξενοδοχείο κοντα στο Duomo χωρίς ακύρωση: Είναι οκ?
http://www.booking.com/hotel/it/deicavalierimilano.el.html?label=gen173nr-15CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaDmIAQGYAQi4AQTIAQTYAQPoAQE;sid=b3fdba8be7f7a38d085b7cffff94f9b8;dcid=1;checkin=2015-12-13;checkout=2015-12-16;dist=0;group_adults=3;group_children=0;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0;room1=A,A,A;sb_price_type=total;srfid=9f3a10ed17e3c97cc818e3664fd1a83f69235ef6X1;type=total;ucfs=1&

Μόνο που στο booking και τα άλλα sites το βρίσκω από γύρω στα 840 και το έκλεισα κ το πλήρωσα μεσω του destinia. στα 342 ακριβώς τα ίδια δεδομένα.. (Τρίκλινο με πρόγευμα).

http://online.destinia.com/online/hotels/availability?date_unix=14441109872823005#hotel-41989

Γιατί τόση διαφορά?? Τι μπορεί να μου πάει λάθος? Γνωρίζεις? Φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά και το ανακαλύψω όταν πάω..
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
το ξενοδοχείο το γνωρίζω και είναι πάρα πολύ καλό και πάρα πολύ κεντρικό, όσο για την τόσο μεγάλη διαφορά τιμής δεν μπορώ να σε βοηθήσω. πράγματι η διαφορά είναι πολύ μεγάλη που σε προβληματίζει.
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
το ξενοδοχείο το γνωρίζω και είναι πάρα πολύ καλό και πάρα πολύ κεντρικό, όσο για την τόσο μεγάλη διαφορά τιμής δεν μπορώ να σε βοηθήσω. πράγματι η διαφορά είναι πολύ μεγάλη που σε προβληματίζει.
Λες να έχουν δωματια δευτερης κατηγορίας? (π.χ μη ανακαινισμένα?) Και τα δίνουν φθηνά. Προβληματιζόμαι να μην πάρω καμιά λαχτάρα :cry:
 

d.tsiam

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα και απο μενα θα ηθελα να ρωτησω για ενοικιαση αυτοκινητου στο μπεργκαμο στο αεροδρομιο η μιλανο.το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη κ ουτε μπορω να βγαλω.εχω visa αλλα χρεωστικη.θα μπορεσω να νοικιασω η θα ειμαι με τα τρενα?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλημερα και απο μενα θα ηθελα να ρωτησω για ενοικιαση αυτοκινητου στο μπεργκαμο στο αεροδρομιο η μιλανο.το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη κ ουτε μπορω να βγαλω.εχω visa αλλα χρεωστικη.θα μπορεσω να νοικιασω η θα ειμαι με τα τρενα?

χωρίς πιστωτική......δύσκολα.
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
θελω και γω την βοηθεια σας. Εκλεισα εισητηρια για μιλανο απο θεσ/νικη για 4 μερες. Ερωτηση νο1 σε ποια περιοχη να κλεισω ξενοδοχειο(ουτε ακριβο, ουτε φτηνο).Δευτερον απο οτι καταλαβα οι 4 μερες ειναι πολλες για μιλανο οποτε τελη ιανουαριου που θα παμε, εκτος απο την εκδρομη στις λιμνες εχει παει κανεις βενετια? (χωρις δικο μας αμαξι)
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Πολυ σωστα.Κατα τη γνωμη μου,το Μιλανο δεν στερειται ενδιαφεροντος,το αντιθετο μαλιστα.Οπως γραφει κι ο φιλος απο πανω,πηγαινε στις λιμνες μονο.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Αν επιμένεις να δεις και την Βενετία, το τραινο διαρκεί 2,5 ώρες με κόστος περίπου 20+ ευρω (αν το αγοράσεις νωρις)... Φυσικά η λογική λέει να δεις το κομο κτλ μαζι με το Μιλάνο. Πριν απο χρόνια ειχαμε ξοδέψει τον χρονο μας οπως σκέφτεσαι και δεν το είχαμε μετανιώσει. :)
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Αν επιμένεις να δεις και την Βενετία, το τραινο διαρκεί 2,5 ώρες με κόστος περίπου 20+ ευρω (αν το αγοράσεις νωρις)... Φυσικά η λογική λέει να δεις το κομο κτλ μαζι με το Μιλάνο. Πριν απο χρόνια ειχαμε ξοδέψει τον χρονο μας οπως σκέφτεσαι και δεν το είχαμε μετανιώσει. :)
Δηλαδη πηγατε βενετια ή κομο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom