Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.861
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ωραία σε αυτό για τις ημερομηνίες που ενδιαφέρουν, δηλαδή 24-28.12 δεν υπάρχει τίποτες. Εδώ όμως στα οργανωμένα τουρ http://www.tickitaly.com/tickets/last-supper-tickets.php λέει ότι έχουν, έστω και σε υπερδιπλάσια τιμή. Είναι αξιόπιστο αυτό;
Το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί και εμένα πέρυσι τις ίδιες ημερομηνίες που ψάχνεις και εσύ. Αγνόησε εντελώς τα οργανωμένα και μπαίνε κάθε μέρα στο site. Πολλές φορές ακυρώνονται θέσεις και σίγουρα θα βρεις κάποια ανοιχτή ώρα. Ετσι βρήκα και εγώ. Θέλει όμως να το ψάχνεις συνέχεια, ειδικά όσο πλησίαζε ο καιρός του ταξιδιού μου, τόσο περισσότερες θέσεις έβρισκα. Καλή επιτυχία και καλό ταξίδι!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί και εμένα πέρυσι τις ίδιες ημερομηνίες που ψάχνεις και εσύ. Αγνόησε εντελώς τα οργανωμένα και μπαίνε κάθε μέρα στο site. Πολλές φορές ακυρώνονται θέσεις και σίγουρα θα βρεις κάποια ανοιχτή ώρα. Ετσι βρήκα και εγώ. Θέλει όμως να το ψάχνεις συνέχεια, ειδικά όσο πλησίαζε ο καιρός του ταξιδιού μου, τόσο περισσότερες θέσεις έβρισκα. Καλή επιτυχία και καλό ταξίδι!!!
Το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί και εμένα πέρυσι τις ίδιες ημερομηνίες που ψάχνεις και εσύ. Αγνόησε εντελώς τα οργανωμένα και μπαίνε κάθε μέρα στο site. Πολλές φορές ακυρώνονται θέσεις και σίγουρα θα βρεις κάποια ανοιχτή ώρα. Ετσι βρήκα και εγώ. Θέλει όμως να το ψάχνεις συνέχεια, ειδικά όσο πλησίαζε ο καιρός του ταξιδιού μου, τόσο περισσότερες θέσεις έβρισκα. Καλή επιτυχία και καλό ταξίδι!!!
Εξαιρετικά χρήσιμη πληροφορία, σε ευχαριστώ. Θυμάσαι περίιιιπου πόσον καιρό πριν βρήκες;
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.861
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Εξαιρετικά χρήσιμη πληροφορία, σε ευχαριστώ. Θυμάσαι περίιιιπου πόσον καιρό πριν βρήκες;
Το ταξίδι έγινε 26-27-28-29/2015. Εψαχνα τουλάχιστον 3 μήνες πριν και δεν έβρισκα τίποτα. Είχα απογοητευτεί τελείως. Ελεγα δεν είναι δυνατόν, τόσο καιρό πριν το ταξίδι να μην βρίσκω 3 θέσεις... Μέχρι που άρχισα να κοιτάζω κάθε μέρα και πολλές φορές και παραπάνω από μια φορά τη μέρα. Αν θυμάμαι καλά βρήκα 20-25 μέρες πριν το ταξίδι. Τις έκλεισα εννοείται αμέσως αλλά από περιέργεια συνέχισα να κοιτάζω που και που, τί γίνεται με τις θέσεις και τις ημερομηνίες και θυμάμαι πολύ καλά ότι υπήρχαν ανοιχτές ώρες μέχρι λίγες μέρες πριν φύγω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιλώντας για Μιλάνο και γιορτές, πού κλείνουμε online εισιτήρια για το Τελευταίο Δείπνο του Ντα Βίντσι; Μόνο οργανωμένα τουρ βρίσκω, εισιτήριο από δεν μπορώ να κλείσω; Είναι για 25-28.12.
Κατασταση γηπεδου..εως και 3πλασια ζητηση απο την προσφορά. δυσκολο να αντιμετωπιστει η μαυρη αγορα. χωρίς αποδειξη πληρωνεις και ελπιζεις τα "οργανωμενα" που ειναι ολοιδια με τη μαυρη αγορα εξω απο το γηπεδο. πολυ πολυ δύσκολο να βρεις απο το νομιμο σαιτ αυτες τις ημερομηνιες. οτι αντεχεις αναλογα ποσο το θες δινεις...
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Καλημέρα!
θα θελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς την MilanoCard?
ξέρετε μήπως, αν δ την αγοράσω απο πριν, αν μπορώ όταν φτάσω στο αεροδρόμιο να την αγοράσω απο κει?
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Εχει παραλαβή σε όλα τα αεροδρόμια και στον κεντρικό σταθμο των τρένων, για λεπτομερειες δες εδω : http://www.milanocard.it/how-to-pickup-milanocard

Επισης, τουλάχιστον μεχρι τις 31/12 στο mail που μας εστειλαν εδινε και 50% έκπτωση (6 ευρω) στην εκθεση του Da Vinci στο κέντρο, ισως βεβαια λογω παρατασης της έκθεσης να ισχυει και για τον νεο χρόνο.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Για όσους θα βρίσκονται Μιλάνο απο αυριο έως και τις 23/12 τσεκάρετε τις διαθεσιμότητες για Μυστικο Δειπνο, εχουν ανοίξει θέσεις για ολες αυτες τις μέρες.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Καλησπέρα από το αεροδρόμιο του Μπέργκαμο μέχρι το Μιλάνο υπάρχει κάποιο μεταφορικό μέσο πέρα από ταξί που να κάνει τη διαδρομή απευθείας ή πρέπει να πάμε αεροδρόμιο Μπέργκαμο και από εκεί Μιλάνο; Επίσης 12 η ώρα το βράδυ είναι η άφιξη μας Μπέργκαμο! Θα βρούμε μεταφορικό μέσο ή θα πρέπει να μείνουμε Μπέργκαμο το πρώτο βράδυ;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα από το αεροδρόμιο του Μπέργκαμο μέχρι το Μιλάνο υπάρχει κάποιο μεταφορικό μέσο πέρα από ταξί που να κάνει τη διαδρομή απευθείας ή πρέπει να πάμε αεροδρόμιο Μπέργκαμο και από εκεί Μιλάνο; Επίσης 12 η ώρα το βράδυ είναι η άφιξη μας Μπέργκαμο! Θα βρούμε μεταφορικό μέσο ή θα πρέπει να μείνουμε Μπέργκαμο το πρώτο βράδυ;
http://www.orioaeroporto.it/en/airport-position/ από το site του αεροδρομίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.488
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom