Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
orlo blue ειναι στην συνοικια φιερρα εκει μενω τωρα ολυ καλο 30 ε την βραδια
σε ευχαριστώ πολύ .. θα το έχω στα υπόψιν μου , αν και όλα τα καλά σχόλια αφορούν μόνο την τοτποθεσία..τα υπόλοιπα έτσι και έτσι..
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Αν υπάρχει αμάξι καλό είναι το Acca Palace στο Μιλάνο, 4 αστέρων, ολοκαίνουργιο ξενοδοχείο στα βόρεια του Μιλάνου. Η στάση υπόγειου δεν έχει ετοιμαστεί ακόμη, προς το παρόν τραμ. Οι τιμές είναι έκπληξη...
Acca Palace
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εκλεισα και εγω πρίν λίγο τα εισητηριακια μου για μιλάνο....
170 ευρουλάκια με aegean....εγω με εξαργυρωση πόντων απο alpha bank bonus και ο mr ενα saver...σχεδον τα ιδια χρηματα με την easy και σε πολυ καλυτερες ώρες....
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
..και καμια σχεση με την easy, η aegean στο σερβις και στις υπολοιπες παροχες..
Αντε καλο σχεδιασμο του ταξιδιου σας στην πανεμορφη ιταλια ιωαννα,
Διαλεξατε πολυ ομορφη εποχη για το ταξιδι σας..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αντε καλο σχεδιασμο του ταξιδιου σας στην πανεμορφη ιταλια ιωαννα,
Διαλεξατε πολυ ομορφη εποχη για το ταξιδι σας..

__________________

σε ευχαριστώ πολύ....θα περιηγηθώ στις εξοχές της τοσκάνης,στην φλωρεντία και τέλος βενετία...να ειμαστε καλά..
ναι..παμε 30/5-6/6 για να βγάλουμε μετα το καλοκαιρι στο εξοχικό μας ....δοξα το θέω δεν μας λειπει ουτε η θάλασσα ουτε το βουνο για ξεκαλοκαιριασμα.....
 

margerini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερίζω την παρέα σας είμαι καινούρια εδω και χαιρομαι που σας βρήκα!Πρόκειται να ταξιδέψω αρχες Φεβρουαρ'ιου στο Μιλάνο και χρείαζομαι λίγη βοήθεια για κάτι που πραγματικά με απασχολεί παρα πολυ.Η πτήση μου απο Μιλάνο προς Θεσσαλονίκη είναι στις 06:30 και με τις αλλες 2 κοπέλες που θα είναι μαζί μου αναρωτιόμαστε για το αν είναι πιο συνετό να φύγουμε απο το ξενοδοχείο 2-2,5 ώρες νωρίτερα με ΤΑΞΙ για το αεροδρόμιο ή να πάρουμε το τελευταίο δρομολoγιο με το μετρο και διανυκτερεύσουμε στο αεροδρόμιο,να αναφέρω οτι το ξενοδοχείο είναι κοντά στο σταθμό Lima!
Δεν γνωρίζω καθόλου χρεώσεις ταξι εκει προς αεροδρόμιο και επίσης με φοβίζει λίγο η ιδέα στις 3 το χάραμα να είμαστε με εναν οδηγο ταξί σε μια πολη που δεν ξέρουμε,καταλαβαίνετε πιστέυω............Επίσης και το ενδεχόμενο να πάμε στο αεροδρόμιο απο τη 1 το ξημέρωμα και να περιμένουμε τόσες ώρες ούτε αυτο δεν ξέρω αν αντέχεται.Τη βοήθειά σας please!!!!!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.501
Likes
29.153
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχει και κάτι περίφημα ξενοδοχεία ΣΤΟ αεροδρόμιο....
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
853
Likes
780
Γεια σου! Απο ποιο αεροδρομιο πετατε? Αν πετας απο Malpensa το ταξι κοστιζει 80 euro (ειναι προκαθορισμενη η τιμη).. Θα παρετε λεωφορειο ( που εχει ολο το βραδυ) απο Stazione Centrale (μεχρι εκει ταξι απο Lima) και κοστιζει 7.50 euro..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

margerini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γεια σου! Απο ποιο αεροδρομιο πετατε? Αν πετας απο Malpensa το ταξι κοστιζει 80 euro (ειναι προκαθορισμενη η τιμη).. Θα παρετε λεωφορειο ( που εχει ολο το βραδυ) απο Stazione Centrale (μεχρι εκει ταξι απο Lima) και κοστιζει 7.50 euro..
Εννοείς παίρνω ταξί απο Lima μέχρι Stαzione Centrale και πληρώνω 7.5 ευρώ?
Και απο Stazione Centrale παίρνω το λεωφορείο για αεροδρόμιο?

Ξέχασα και να αναφέρω οτι πετάω απο Malpensa!Πόσο πολύτιμη είναι η βοήθειά σας δεν φαντάζεστε!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
853
Likes
780
Εννοείς παίρνω ταξί απο Lima μέχρι Stαzione Centrale και πληρώνω 7.5 ευρώ?
Και απο Stazione Centrale παίρνω το λεωφορείο για αεροδρόμιο?
7.50 euro κοστιζει το λεωφορειο για αεροδρομιο.. Παιρνεις ταξι απο Lima μεχρι Stazione Centrale και πληρωνεις περιπου 15 euro..δεν ξερω ακριβως..

Συμφερει παντως αυτο,γιατι διαφορετικα το ταξι για αεροδρομιο κοστιζει 85, εχει δικιο ο Samion και μετρο δεν εχει για αεροδρομιο, που νομιζω το ανεφερες στο αρχικο σου ποστ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μετρο δεν εχει για αεροδρομιο,
αν και ξαναλέω ότι η καλύτερη λύση είναι αυτή που είπες, το λεωφορείο είναι εξυπηρετικότατο, Malpensa Shuttle - Orari
υπάρχει και ο προαστιακός ας πούμε το malpensa express που φτάνει κ στον κεντρικό σταθμό. αλλά τόσο νωρίς μόνο από cadorna ξεκινάει.
Transfer Milan to Malpensa - MALPENSA EXPRESS
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.498
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom